Kliūčių tęsti A. Lileikio bylą nebeliks

 (1)
Trečiadienį, paskelbus biuletenyje "Valstybės žinios", įsigaliojo Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) pataisos, leidžiančios teisme nagrinėti bylą, kai teisiamasis dėl sveikatos būklės negali dalyvauti procese.

Pernai rugsėjo 10 dieną dėl prastos teisiamojo sveikatos, neleidžiančios jam dalyvauti procese, Vilniaus apygardos teismas A. Lileikio bylą sustabdė.

Tačiau Generalinė prokuratūra nutartį sustabdyti bylą Apeliaciniam teismui apskundė, nes, jos vertinimu, nutartis buvo priimta "nevisapusiškai, ne iki galo ir neobjektyviai išnagrinėjus bylos aplinkybes, susijusias su teisiamojo A. Lileikio sveikatos būkle". Prokuratūra prašė bylą grąžinti nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

"Pasikeitus įstatymams, skundas praranda prasmę", BNS sakė Generalinio prokuroro pavaduotojas Kazys Kovarskas.

Pasak prokuroro K. Kovarsko, skundas bus atšauktas artimiausiomis dienomis.

Tada A. Lileikio byla be jokio Apeliacinio teismo sprendimo turėtų grįžti į Vilniaus apygardos teismą, o pastarasis, atėjus bylos eilei, turėtų vėl ją nagrinėti, vadovaudamasis BPK pataisomis.

Be to, BPK pataisos leis atnaujinti ir prieš metus sustabdytą žydu genocidu kaltinamo Kazio Gimžausko bylą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

D. Grybauskaitė ragina įvertinti policijos reformos pirmuosius rezultatus (6)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina generalinį policijos komisarą Liną Pernavą įvertinti pirmuosius policijos pertvarkos rezultatus ir tęsti ją tik įsitikinus, kad tai pagerino policijos darbą ir padidino žmonių saugumą.

J.Olekas: „Nota Bene“ konkursus laimėdavo ir valdant konservatoriams (25)

Aštuonis kartus brangesnių virtuvės įrankių kariuomenei pardavusi bendrovė „Nota Bene“ krašto apsaugos sistemos viešųjų pirkimų konkursus laimėdavo ir anksčiau, kai Krašto apsaugos ministerijai (KAM) vadovavo konservatoriai, teigia socialdemokratų ministras Juozas Olekas.

L. Kasčiūno ir G. Palucko dvikova: sutarimą galėtų rasti tik vienu klausimu (23)

Antradienį DELFI surengtuose rinkimų debatuose „Balsuok 2016“ susitikę konservatorius, kandidatas į krašto apsaugos ministrus Laurynas Kasčiūnas ir Vilniaus vicemeras, socialdemokratas Gintautas Paluckas svaidėsi žaibais. Jų pozicijos išsiskyrė praktiškai visais klausimais, o daugiausia nesutarimų kilo vertybiniais ir žmogaus teisių klausimais.

LLRI partijų programų vertinimas: Lietuvos socialdemokratų partija (16)

Lietuvos laisvosios rinkos institutas išrinko ir įvertino ryškiausias partijų rinkimų programų nuostatas, kurios veiks žmonių atlyginimus, mokesčius, pasirinkimo laisvę ir kasdienį ekonominį gyvenimą. Kas slypi po partijų pažadais, į kurias nuostatas rinkėjui atkreipti dėmesį, kaip jas vertinti? Šį kartą nagrinėjama Lietuvos socialdemokratų partijos programa.

Siūlo suvienodinti Seimo narių išeitines išmokas su kitų darbuotojų išmokomis (25)

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė siūlo suvienodinti Seimo narių išeitines išmokas su kitų dirbančiųjų išeitinėmis išmokomis.