Nesulaukusios įvairių atsakingų įstaigų dėmesio ir netekusios vilties, klaipėdietės mama ir dukra kreipėsi į redakciją, prašydamos padėti. Laiške moterys skundžiasi, kad nebegali gyventi viename bute su neišnaikinamomis skruzdėlėmis - jos kanda, ėda maisto produktus, o kambarių grindis tenka plauti penkiskart per dieną.
Visos uostamiesčio dezinfekcijos įmonės yra girdėjusios apie šias atkaklias moteris ir dariusios tyrimus jų bute Gedminų gatvėje. Pasirodo, kad skruzdėlių ten nė nėra.

Šlyja sveikata

Dienraščio žurnalistai Valentinos Vyšniauskienės namuose išklausė ašaringą moters pasakojimą, tačiau „mažyčių, bespalvių, bjaurių skruzdėlių“ taip pat nepamatė. Pagyvenusi moteris guodėsi, kad nebegali gyventi šiuose namuose nuo praėjusių metų spalio, kai jų namus užpuolė mažos, faraonėmis vadinamos skruzdėlės. Pasak V.Vyšniauskienės, specialistai, nesugebėję išnaikinti kenkėjų, patarė joms pakeisti butą. Moteris verkdama sakė, kad buto keitimui, kraustymuisi neturi pinigų. Be to, jos sveikata vis labiau šlyja besinervinant dėl kasdienių mūšių su skruzdėmis.

V.Vyšniauskienė prašė padėti surasti specialistus, kurie atrastų priemonę skruzdėlėms išnaikinti. Moteris tikino, kad kenkėjai ne tik naikina maisto produktus, būriuojasi prie šiukšliadėžės, bet ir kandžiojasi - pokalbio metu ji nuolat kasėsi kūną. Tvarkingame bute kilimai suvynioti ir pastatyti į kampą, kambaryje nėra užuolaidų, o grindys išties atrodo neseniai išplautos. V.Vyšniauskienė braukė šlapia ranka per grindis, o tada ranka braukė ant balto popieriaus lapo tam, kad žurnalistai galėtų pamatyti ramybės neduodančius kenkėjus.

Kreipėsi ir dukra

Į redakciją du kartus buvo atėjusi ir V.Vyšniauskienės dukra. Ji nepanoro prisistatyti žurnalistams, tačiau klausė, kada šie išsiaiškins situaciją. Jauna moteris aiškino, kad jau aplankė visas įmanomas institucijas, turėjo galimybę pasikalbėti ir su Klaipėdos vicemeru, kuris pažadėjęs padėti. Moteris skundėsi, kad kol kas jokios pagalbos nesulaukė.

Dienraščiui ji sakė, kad kandančios skruzdės gyventi trukdo ne tiek jai, kiek jos mamai. Ši esanti silpnos sveikatos. V.Vyšniauskienės dukra rodė iš įvairių dezinfekcijos įmonių gautus kvitus, stebėjosi, kodėl nė viena įmonė negalėjo joms padėti, klausė, gal vaistų ar nuodų skruzdėms išnaikinti įmanoma parsivežti iš užsienio. Ji piktinosi, kad už dezinfekciją įmonėms sumokėjo po keliasdešimt litų, ir guodėsi, kad kai kurios įmonės net nebesileidžia su ja į kalbas bei neatvažiuoja atlikti papildomos dezinfekcijos.

Tyrė trys įmonės

Individualios K.Zorinienės dezinfekcijos įmonės savininkė Kristina Zorininienė dienraščiui teigė, kad puikiai atsimena Gedminų gatvėje gyvenančias klientes. Jų namuose įmonės darbuotojams teko dirbti keletą kartų. K.Zorinienė konsultavosi su bendrovės „Švara“ vadove, kuri taip pat atsimena V.Vyšniauskienės skundus. Pasak K.Zorinienės, dezinfekcijos įmonių darbuotojams ne taip jau retai tenka susidurti su panašiais atvejais kaip šis.

Pirmiausiai Gedminų gatvėje esančiame V.Vyšniauskienės bute dirbo UAB „Švara“ specialistai, po to K.Zorinienės įmonės darbuotojai. Pasak savininkės, po kurio laiko atsitiktinai paaiškėjo, kad klaipėdietės kreipėsi į dar vieną - Bijūnų gatvėje įsikūrusią dezinfekcijos įmonę.

Skruzdžių nebuvo

Bendrovės „Švara“ specialistai pirmiausiai skruzdes šiame bute naikino specialiais milteliais. Tyrimai parodė, kad jokių parazitų bute nėra. Kadangi K.Zorinienės įmonė turi specialų amerikietišką įrenginį, kuriuo kenkėjams naikinti paskleidžiamas chemikalų rūkas - vadinamosios dujos, V.Vyš-

niauskienė kreipėsi čia. K.Zorinienės įmonės specialistai, įtardami, kad buto gyventojų ramybę galbūt drumsčia dulkių erkutės, kurių plika akimi nepamatysi, atliko dezinfekciją.

V.Vyšniauskienė ir jos duktė džiaugėsi, bet po mėnesio paprašė dezinfekciją pakartoti - neva efektas buvo trumpalaikis. Po trijų mėnesių įmonės darbuotojai procedūrą pakartojo, tačiau ir tąsyk rezultatas besiskundžiančių klaipėdiečių ilgai nedžiugino. K.Zorinienė užtikrino, kad po keleto tyrimų šimtu procentų paaiškėjo, kad jokių parazitų šiame bute nėra.

Siūlo kunigą

K.Zorinienė pasiūlė skruzdes įsivaizduojančioms moterims pamėginti kreiptis į gydytoją alergologą. Jis galėtų nustatyti, ar V.Vyšniauskienei kūno oda niežti būtent nuo skruzdžių. Galbūt alergologas nustatytų, kad tai medikamentų poveikis ar keista alergija, galbūt pasiūlytų kreiptis ir į kitos srities gydytoją.

Dezinfekcijos įmonės savininkė dienraščiui sakė, kad neretai žmonėms, besiskundžiantiems panašiomis problemomis, padeda kunigo atliktas buto pašventinimas. Pasak jos, panašūs klientai naudojasi ne tik dezinfekcijos įmonės, bet ir ekstrasensų paslaugomis. Dažnai padeda ir medikai.

K.Zorinienė prisiminė ir dar vieną atvejį, kai nematomomis skruzdėlėmis tikėjo du šeimos nariai - tėvas ir penkiasdešimtmetė jo dukra. Gyvendami skirtinguose butuose jie skundėsi tų pačių nematomų parazitų antpuoliais. Verslininkė tokį reiškinį komentavo paprastai - jei kurį laiką žmogui kas nors pasakotų apie utėles, po pusvalandžio jam tikrai imtų niežėti galvą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (69)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (56)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (15)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1060)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (39)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (81)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (3)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (55)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Pavydėtinos Graikijos princesės gyvenimo akimirkos: 21-erių mergina jau turi viską (17)

Liepą Graikijos princesės Marios-Olympios 21-ojo gimtadienio proga surengtoje ištaigingoje puotoje...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (40)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...