Prie šiukšlių konteinerių galima išvysti išmestų baldų. Žmonės nesivargina ieškoti, kas išvežtų į šiukšlyną nebereikalingą lovą ar spintelę. Vargetos visų baldų nespėja išnešioti, o bendrovė „Specialus autotransportas“, mokydama gyventojus tvarkingumo, specialiai jų ilgai neišveža.
Šiukšlių konteineriai
© DELFI
Savivaldybė nors ir mato gatvėse augančias senų baldų krūvas, neįstengia parengti atliekų tvarkymo aikštelės, į kurią būtų vežami iš gyventojų surinkti baldai.

Atsikrato baldų

Senus baldus išmeta išsikraustantys arba butus remontuojantys gyventojai. Nenorėdami samdyti sunkvežimio ir taupydami pinigus, žmonės baldus krauna prie šiukšlių konteinerių. Kai kurie tokių vaizdelių matė Vokietijoje ir mano, kad taip ir turėtų būti.

Kartais žmonės išmeta baldus ir per langą. Neturėdami kur dėti senų baldų, kiemsargiai juos taip pat krauna prie šiukšlių konteinerių. Taip prie konteinerių atsiranda lovų su išpuvusiais čiužiniais, fotelių, aplūžusių spintelių.

Gamtosaugos specialistė Daiva Berankienė teigė, kad savivaldybė turi skirti sklypą, į kurį specialiojo transporto įmonės galėtų vežti stambių gabaritų daiktus - tokius kaip baldai, buitinė technika. Tas sklypas turėtų būti ne toliau kaip dešimt kilometrų už miesto.

Kaunas ir Vilnius tokias aikšteles jau turi ir ten buitinių daiktų išvežimu rūpinasi specialios įmonės, kurioms už paslaugas moka savivaldybė ar seniūnijos. Kol Klaipėdoje nėra tokios aikštelės, gyventojai už išmestus baldus prie šiukšlių konteinerių, anot D.Berankienės, negali būti baudžiami.

Tačiau savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė mano, kad tokiu atveju gyventojus galima bausti administracine tvarka už miesto šiukšlinimą. Tačiau tai padaryti labai sunku, nes ant išmestų baldų neparašyta, kieno jie.

Vargetos išvalo

Išmesti baldai trukdo šiukšliavežėms privažiuoti prie konteinerių, šie automobiliai nėra pritaikyti išvežti didelius daiktus.

Savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus teigė, kad kiekvieno daugiabučio bendrija pati turi nuspręsti, kaip išvežti susikaupusius senus baldus. Juos gali išgabenti „Specialus autotransportas“, turintis sunkvežimius – „gazus“ ir „mazus“.

Viena valanda nuomotis sunkvežimį kainuoja apie 40 litų be PVM. Papildomai, priklausomai nuo atvežto krovinio svorio, dar reikės mokėti už sąvartyno eksploataciją. Specialių darbuotojų, kurie pakrautų baldus į krovininę mašiną, įmonė neturi, juos reikia sukrauti patiems gyventojams.

Gyventojai retai užsako „gazus“ ar „mazus“ baldams išvežti. Prie šiukšlių konteinerių susikaupusius baldus tenka išvežti „Specialaus autotransporto“ bendrovei. Norėdami išmokyti žmones kultūringumo, jos darbuotojai ilgai neveža baldų. Tačiau tokios „akcijos“ ne ką padeda. Išmetamų baldų nemažėja.

Truputį miestą nuo išmestų baldų apvalo vargetos. Jie surenka geriausius baldus ir nusitempia į savo būstus ar parką ir patogiai įsitaiso. Kadangi pasirinkimas yra gan didelis, tai jie išsirenka pačius geriausius, o prasčiausi taip ir lieka voliotis gatvėse.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (59)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Kiek studentai mokės už nuomą Kaune (9)

Kaunas , kaip ir kiti šalies miestai, šiemet sulauks kiek mažiau studentų nei ankstesniais...

Receptas tiesiai iš D. Praspaliausko virtuvės: metas paskanauti voveraičių (1)

Vienas garsiausių Lietuvos šefų Deivydas Praspaliauskas iš restorano „Amandus“ siūlo...

S. Skvernelis nemato pagrindo kalbėti apie pirmalaikius rinkimus (71)

Šiuo metu kalbėti apie pirmalaikius parlamento rinkimus nėra jokio pagrindo, sako premjeras...

Sankcijų Kryme ir Donbase sulaukęs asmuo tapo Rusijos pasiuntiniu JAV (102)

Pirmadienį, rugpjūčio 21 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė Anatolijų Antonovą...

Tokio saulės užtemimo nebuvo visą šimtmetį: neapsieita be kuriozų (2)

Vienoje rančoje Oregone – pirmoje JAV valstijoje, galėjusioje stebėti retą visišką saulės...

Patarimai, ką daryti su atliekomis, kurias išmesti į konteinerius draudžiama

Baterija, elektros lemputė – atliekos , kurios kaupiasi kiekvieno žmogaus namuose. Nors elektros...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (26)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Atstumta kalytė prarado gyvenimo džiaugsmą: laimei, ją pastebėjo geras žmogus (9)

Liepos mėnesį palikdami savo 5-erių metų augintinę Manhatano gyvūnų priežiūros centre,...