Klaipėdai iškilo pasiutligės grėsmė

 (1)
Trečiadienį mero Eugenijaus Gentvilo pasirašytu potvarkiu mieste nustatyti pasiutligės židiniai, specialiosios tarnybos įpareigotos imtis griežtų ir būtiniausių priemonių šios ligos plitimui užkirsti ir ją likviduoti, siekiant apsaugoti žmones ir gyvulius.
Mieste nustatyti šie pasiutligės židiniai: Kairių gyvenvietėje nuo Vilhelmo kanalo iki marių ir Tarptautinės perkėlos geležinkelio atšakos 3 km spinduliu, netoli Girulių gyvenvietės esančioje vasaros poilsio stovykloje "Pasaka". Šioje teritorijoje apsaugos zona laikoma tarp Karklės kaimo, Kukuliškių iki jūros pakrantės 10 km spinduliu.

Meras įpareigojo Klaipėdos miesto veterinarijos ir sanitarijos stotį vakcinuoti šunis ir kates židinių teritorijose, organizuoti papildomą šunų ir kačių vakcinaciją nuo pasiutligės visame mieste, stebėti įtariamus susirgimu gyvulius, uždrausti gyvūnų parodų ir aukcionų organizavimą.

Klaipėdos visuomenės sveikatos centras įgaliotas imtis visų priemonių prieš epidemiją, siekiant išvengti žmonių susirgimų pasiutlige.

Miesto ūkio tvarkymo skyrius įpareigotas skirti lėšų graužikams naikinti pasiutligės židiniuose.

Bendrovės "Nuaras" darbuotojai įpareigoti ligos židinių teritorijose ir mieste gaudyti valkataujančius šunis ir kates.

Miesto specialiosios tarnybos įpareigotos griežtai kontroliuoti, kaip miestiečiai laikosi gyvūnų auginimo ir laikymo mieste taisyklių.

Klaipėdos miesto girininkija savo teritorijoje turės naikinti plėšrūnus, nepriklausomai nuo medžioklės sezono.

Turgaviečių administracijos privalės uždrausti prekybą šunimis ir katėmis iki ligos likvidavimo pabaigos.

Pasiutligės susirgimas mieste bus laikomas likviduotu, kai nuo paskutinio susirgimo pasiutlige nustatymo praeis du mėnesiai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: merks lietus, koš žvarbus vėjas (10)

Per artimiausias paras šilumos bus daugiau, bet vargu ar tai pajusime. Dėl šalto lietaus ir žvarbaus vėjo jutiminė temperatūra bus gerokai žemesnė. Panašu, kad šis duetas karaliaus dar ne vieną dieną.

Iš anksto balsavo daugiau nei 2,5 proc. rinkėjų (10)

Ketvirtadienis – paskutinė diena, kai buvo galima balsuoti iš anksto Seimo rinkimų antrajame ture, renkant Seimo narius 68 vienmandatėse apygardose.

Prognozuoja atkeliausiantį arktinį orą (25)

Dar besitikintiems sulaukti bobų vasaros ją jau reikėtų pamiršti, nes atkeliaus vėlyvo rudens orai – lietingi ir vėsūs, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė. Anot jos, galima tikėtis labai šaltų orų, jei šiaurės rytuose jau pasirodė arktinis arba ultrapoliarinis oras.

Vokietis nusprendė išnaudoti paskutinę progą rasti savo dėdę – „vilko vaiką“ (40)

Paskutinį kartą keturiolikos metų Werner Kohn – „vilko vaikas“ buvo pastebėtas Lietuvoje 1948m. ir iki šiol jo paieškos buvo nesėkmingos. „Vilko vaikai“ – tai vaikai, netekę artimųjų, namų, po karo likę visiškoje nežinioje. Po keliasdešimt metų jo sūnėnas Hartmutas Kohn, norėdamas atkreipti dėmesį į „vilko vaikų“ problemą ir tuo pačiu siekdamas rasti savo dėdę, ėmėsi žygio į Lietuvą. Jis nusprendė nukeliauti 750 km pėsčiomis – bėgdamas, važiuodamas dviračiu ir keliaudamas gyvenamuoju automobiliu.

STT byloje įtarimų sulaukęs rinkimų komisijos vadovas L. Lobeckis iš pareigų trauktis neketina (8)

Įtarimų teisėsaugos tyrime sulaukęs konservatorių deleguotas Karoliniškių apygardos L. Asanavičiūtės apylinkės komisijos pirmininkas Seimo rinkimuose Linas Lobeckis sako nesitrauksiantis iš pareigų.