Būkime draugais Facebook! Dalyvaukite kurdami DELFI, praneškite naujienas, laimėkite konkursuose, sužinokite pirmi.

K.Komskis nušalintas nuo korupcijos problemų nagrinėjimoAtnaujinta 16.15 val. Gytis Pankūnas, www.DELFI.lt

 (246)
Kęstas Komskis
Kęstas Komskis
© A.Didžgalvio nuotr.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė ketina kreiptis į opoziciją su prašymu pagalvoti apie naują parlamentinės Antikorupcijos komisijos pirmininką, nes dabartiniu "tvarkiečiu" Kęstu Komskiu ji nepasitiki. K. Komskis net nebuvo pakviestas į susitikimą Seime, kuriame buvo nagrinėjamos korupcijos problemos.

"Jūs mano nuomonę apie komisijos pirmininką puikiai žinote, ji nėra nė kiek pasikeitusi. Aš prasidėjus rudens sesijai dar kartą kreipsiuosi į opozicines frakcijas ir frakcijos vadovą, kuris turėtų pasikeisti rudens sesijoje, ir paklausti (kadangi tai yra jų deleguotas atstovas), ar tai būtinai turi būti ponas Komskis. Šiandien aš juo nepasitikiu", - pareiškė I. Degutienė žurnalistams ketvirtadienį po susitikimo su trijų komitetų vadovais, kuriame buvo nagrinėjamos kovos su korupcija problemos.

Seimo pirmininkės kvietimu susitikime dalyvavo Biudžeto ir finansų, Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Teisės ir teisėtvarkos komitetų pirmininkai Kęstutis Glaveckas, Arvydas Anušauskas ir Stasys Šedbaras.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas K. Komskis į jį nepakviestas.

I. Degutienė jau ne pirmą kartą reiškia neigiamą nuomonę apie K. Komskį. Dėl to jis pats net kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.

Pasak I. Degutienės, ji kelia K. Komskio politinės atsakomybės klausimą, nes juo nepasitiki ir jo pavardę "linksniuoja" vietos gyventojai bei žurnalistai.

Kova su korupcija vykdyta tik trečdaliu

„Pirmame 2010 metų ketvirtyje toji programa buvo vykdoma tik trečdaliu numatytų priemonių“, - pareiškė I. Degutienė.

Anot Seimo pirmininkės, kovos su korupcija programa nebuvo tokia veiksminga, kaip tikėtasi, greičiausiai dėl to, jog ją kūrė keletas žmonių, gerai neįsigilinę į jos įgyvendinimo galimybes.

„Arba numatytos priemonės yra per menkos, arba vykdymo kontrolė per maža, arba priemonės neveiksmingos būtent šiuo metu“, - nusivylimo neslėpė I. Degutienė.

Seimo pirmininkės teigimu, korupcija, kontrabanda, šešėlinė ekonomika klesti ir pridaro didžiulius nuostolius valstybės biudžetui.

Atsižvelgiant į šią situaciją buvo nuspręsta peržiūrėti ir atnaujinti Nacionalinę kovos su korupcija programą, Vyriausybės teikiamus įstatymų projektus nuodugniai įvertinti antikorupciniu požiūriu ir stiprinti programos įgyvendinimo bei parlamentinę kontrolę tų institucijų, kurios yra tiesiogiai atsakingos už kovą su korupcija.

Po susitikimo su komitetų pirmininkais I. Degutienė su kolegomis taip pat nusprendė, kad kovai su korupcija turi būti paskirtas atskiras politikos formuotojas šioje srityje.

„Šiandien kovos su korupcija situaciją Lietuvoje už tai atsakingų institucijų požiūriu galima pavadinti „daug auklių – vaikas be galvos“. Pagrindinės institucijos, atsakingos už kovą su korupcija, kontrabanda, šešėline ekonomika, turi būti Prokuratūra ir Vyriausybė, kurios glaudžiai bendradarbiautų“, - teigė Seimo pirmininkė.

Kaip teigė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, svarbu susitelkti ties kova su šešėline ekonomika. „Reikėtų suformuoti specialų Prokuratūros padalinį, kuris stebėtų finansinius srautus. Užfiksavus nepagrįstai didelį tam tikro subjekto turtą, privalu pareikalauti, kad tos pajamos būtų pagrįstos. To nepadarius, įstatymų pagrindu, turtas būtų konfiskuojamas“, - kalbėjo pirmininkas.

Šiandien Seimo pirmininkė Irena Degutienė po susitikimo su Seimo Biudžeto ir finansų, Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Teisės ir teisėtvarkos komitetų pirmininkais paskelbė Nacionalinės kovos su korupcija programos įgyvendinimo priemonių plano 2009-2010 metams analizės išvadas.

ELTA
Dalintis:
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.


Straipsnių komentarai
Vardas El. paštas
Komentaras
neburnok.lt
Taisyklės ir atsakomybė
Sutinku su taisyklėmis. Siųsti
 


Straipsnių komentarai
Vardas El. paštas
Komentaras
neburnok.lt
Taisyklės ir atsakomybė
Sutinku su taisyklėmis. Siųsti
 


http://parduok.delfi.lt/