Kitų metų kovo mėnesį į Lietuvą atvyksta didelė NATO ekspertų komisija, kurios paruošta ataskaita apie šalies pasiruošimą narystei turės didelę reikšmę sprendžiant, ar Lietuva gaus pakvietimą į Aljansą per kitų metų lapkritį Prahoje vyksiantį NATO viršūnių susitikimą, sako užsienio reikalų viceministras Giedrius Čekuolis.
Pasak jo, NATO ekspertai susitiks su aukščiausiais šalies vadovais, lankysis įvairiose ministerijose bei žinybose, o po vizito paruoš visapusišką ataskaitą, kaip Lietuva atlieka Narystės veiksmų plane (MAP) numatytus pasiruošimo darbus.

Viceministras G.Čekuolis, kuris koordinuoja Lietuvos pasiruošimą NATO narystei, kalbėjo per brifingą, surengtą antradienį po Lietuvos ambasadorių posėdžio.

Pasak jo, po tragiškų rugsėjo 11-osios įvykių JAV Aljanso narės plėtros reikalų nuošalyje nepaliko, be to Lietuva pasikeitusioje situacijoje pasirodė kaip aktyvi antiteroristinės koalicijos dalyvė.

"Suteikėme teisę naudotis šalies oro erdve, skyrėme 50 tūkst. litų humanitarinę pagalbą Afganistanui, į šią šalį išvyks kartu su čekais suformuotas medikų junginys, kalbame apie galimybę siųsti savo karius kartu su danų pajėgomis", - teigė pareigūnas.

"Vašingtone Lietuva yra vertinama kaip narystės siekiančių šalių lyderė, ir tai mus įpareigoja išlaikyti dabartinę pasiruošimo spartą ir toliau konsoliduoti "Vilniaus dešimtuką" sudarančias kitas šalis kandidates", - sakė brifinge dalyvavęs Lietuvos ambasadorius JAV ir Meksikai Vygaudas Ušackas.

"Lietuva turėtų aktyviau kovoti su korupcija, didinti investicinių procesų skaidrumą, Briuselyje turime per mažai diplomatų, karinių atstovų, taip pat ekonomikos augimas galėtų būti spartesnis", - G.Čekuolis vardijo problemas, kurios gali apsunkinti šalies stojimą.

Ambasadorė misijoje prie NATO Gintė Damušis brifinge pabrėžė, jog būtina galvoti apie personalo politiką, nes Lenkijai, Čekijai ir Vengrijai tapus Aljanso narėmis, jų misijos prie NATO patrigubėjo.

"Lietuvos atstovai taip pat dirbs NATO tarptautinėse tarnybose, regioniniuose štabuose bei Aljanso kitose institucijose, todėl jau dabar reikia pradėti specialius apmokymus ir organizuoti atrankas", - teigė ambasadorė.

Paklaustas apie svarbiausius kitų metų įvykius pasiruošimo narystei NATO kelyje, G.Čekuolis minėjo Aljanso generalinio sekretoriaus Lordo Robertsono vizitą į Lietuvą kitų metų vasarį, ekspertų komisijos apsilankymą kovo pradžioje ir Lietuvos atstovų susitikimą su NATO narių atstovais Briuselyje kovo gale, pagal formulę "1+19".

"Komisijos darbo ataskaita, įvertinsianti, kaip Lietuva įvykdė "Narystės veiksmų plane" numatytas užduotis, bus pateikta visoms devyniolikai šalių narių, kurios, pagal joje pateiktas išvadas, suformuos savo galutinę nuomonę dėl Lietuvos pakvietimo į NATO Prahos viršūnių susitikime", - sakė viceministras.

Anot jo, daugelio Aljanso narių pozicijos gali išaiškėti kitų metų gegužės mėnesį vyksiančiame NATO viršūnių susitikime Reikjavike, tačiau šalys yra įsipareigojusios iki lapkričio mėnesio neskelbti, kurios kandidatės bus kviečiamos narystei.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sąmokslo teorijų karalienė: kas slypi už kalbų apie slapta pasaulį valdančius žmones (134)

Mito apie iliuminatus atsiradimo istorija atskleidžia, kaip šiandien gimsta melagingos žinios, o...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (134)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (135)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Batelių paieška pajūryje: ar įmanoma rasti nebrangių ir įspūdingų batų? (9)

Kad Palangoje galima atrasti stilingų apdarų, DELFI Stilius jau įsitikino. Todėl šį kartą...

Pasipiktinę graikai įtaria NBA atstovus konspiracija

Medicininiai tyrimai tolimoje Kinijoje, nekonkreti diagnozė, bendravimas per socialinius tinklus....

Pirštelius apsilaižysite: traški vištiena amerikietiškai (2)

Šios traškios vištienos nėra net ko lyginti su greito maisto užkandinių patiekalu – skonis...

Sugriuvus automobilių stovėjimo aikštelei, mašinos pakibo ore (5)

Nottinghamo centre, įgriuvus daugiaaukštei automobilių aikštelei, dalis joje stovėjusių mašinų...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (33)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (28)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (234)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...