KGB agentų liustracijos srautas sumažėjo

 (2)
Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas teigia, kad buvusių sovietinio saugumo bendradarbių registracija vyksta normaliai, tačiau neatmeta galimybės, kad siūlys liustracijos laiką pratęsti.
VSD generalinis direktorius Mečys Laurinkus BNS korespondentui sakė, kad į specialiąją įskaitą jau įsiregistravo maždaug 150 buvusių KGB agentų. Kovo pradžioje, praėjus mėnesiui nuo registracijos pradžios, M. Laurinkus buvo pranešęs, kad buvo prisipažinę 100 buvusių KGB agentų.

M. Laurinkus apibūdino šį procesą kaip vykstantį normaliu greičiu. Anot jo, registruotis "kasdien ateina žmonės, bet tai nereiškia, kad jų yra potvynis".

VSD vadovo teigimu, "žmonių gyvenimas žymiai margesnis negu įstatymas, kiekvienas turi savo argumentų" dėl liustracijos, todėl registruotis atvyksta tik neskubėdami ir gerai apmąstę savo sprendimus.

M. Laurinkaus teigimu, palyginti su Lietuva, Latvijoje ir Estijoje, kur liustracija vyksta jau kelerius metus, buvę KGB agentai prisipažįsta vangiau.

Vis dėlto M. Laurinkus sakė manąs, kad gali prireikti registraciją pratęsti, kai rugpjūtį baigsis jai numatytas pusės metų periodas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: savaitgalį trumpai pasidžiaugsime ir saule, ir šlapdriba

Savaitgalį nei gūsingo vėjo, nei kritulių išvengti nepavyks. Tiesa, pastarieji nebus labai gausūs. Geriausia žinia ta, kad šeštadienį daug kur nušvis saulė.

Ruklos seniūnas apie pabėgėlius: tegul savo tradicijų laikosi uždarai ir nebruka jų mums (491)

Jonavos rajone, Rukloje, kurioje yra Pabėgėlių priėmimo centras vyksta vienas incidentas po kito ir iš miestelio nedingsta įtampa. Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis teigė, kad problemų gali būti ir daugiau, jis aiškino, kad kitatikiai turi prisitaikyti naujojoje šalyje ir laikytis mūsų įstatymų ir per daug nekaltino į incidentus įsiveliančių vietinių gyventojų.

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (16)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Kadenciją baigianti ministro patarėja džiaugiasi sugebėjimais šokti aplink stulpą (107)

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patarėja, taip pat atstovė spaudai Simona Liaudanskytė kadenciją baigia socialiniame tinkle bei savo tinklaraštyje paskelbtais gana įdomiais pasisakymais. Ji teigė išbandžiusi vertikalią gimnastiką arba kitaip šokius aplink stulpą ir dalinasi savo įspūdžiais.

Politologas: „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija bus labai trapi (91)

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija būtų labai trapi dėl nedidelės daugumos Seime, sako apžvalgininkas Kęstutis Girnius.