Kelionė į Kaliningradą - pragyvenimo šaltinis

Pasienio gyventojams varginančios kelionės į Kaliningrado sritį tapo pragyvenimo šaltiniu.
Muitinės departamento Kovos su kontrabanda skyriaus pareigūnai birželio 1-2 dienomis surengė reidą į Kaliningrado srities pasienį. Pareigūnai patikrino Panemunės, Kybartų ir Sudargo kelio postų darbą.

Dirbdami kartu su postų muitininkais, departamento pareigūnai sustiprino muitinės kontrolę.

Per reidą buvo surašyta penkiolika administracinių teisės pažeidimų protokolų, vienas prekių, kurių savininkas nenustatytas, sulaikymo aktas.

Muitininkai konfiskavo prekių už 6 500 litų, sulaikė lengvąjį automobilį "VW Passat", kuriuo buvo gabenamos kontrabandinės prekės.

Pasak Panemunės kelio posto viršininko V. Majausko, pasienio gyventojams varginančios kelionės į Kaliningrado sritį tapo pragyvenimo šaltiniu, į šią sritį vykstama pigesnių maisto produktų, alkoholinių gėrimų, cigarečių bei kuro.

Lietuvos muitinė į šalį leidžia įvežti į kurą, esantį transporto priemonių gamintojų įrengtose stacionariose talpyklose.

Per parą Panemunės postą pravažiuoja apie 500 lengvųjų automobilių, kuriais vidutiniškai įvežama po 65 litrus dukart pigesnio benzino.

Anot Muitinės departamento, legaliai per parą iš Rusijos Federacijos tik per šį postą įvežama apie 32 tūkstančius litrų pigesnių degalų. Be to, dar apie 22 tūkstančius litrų kuro įvežama autobusais ir krovininiais automobiliais.

Pastarųjų transporto priemonių stacionarūs kuro bakai neretai yra perdaryti, padidinta jų talpa arba įrengta papildoma kuro talpykla.

"Muitininkai, susidūrę su tokiu reiškiniu, dažnai jaučiasi bejėgiai. Jie negali konfiskuoti arba apmokestinti virš normos vežamų degalų, nes muitinės pasienio postuose nėra sąlygų saugoti naftos produktus, dėl to nenustatyta degalų saugojimo ir realizavimo tvarka", rašoma departamento išplatintame pranešime.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Landsbergis: nežinau, ar partijos lyderis nebus verčiamas daryti kitaip, negu jis galvoja (87)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose galimai koalicijai su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga priešinasi šios partijos patriarchas Vytautas Landsbergis, neoficialiai teigia partijos politikai.

P. Urbšys: dalis konservatorių siekia į intrigas įtraukti D. Grybauskaitę (6)

Dalis konservatorių, nenorintys dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“, su pažymų iš Valstybės saugumo departamento (VSD) reikalavimu bando į politines intrigas įtraukti specialiąsias tarnybas bei šalies vadovę, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkas Povilas Urbšys.

A. Kubilius apie „valstiečius“: žinote tokią pasaką apie Buridano asilą? (566)

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) bent artimiausiu metu neketina priimti jokių sprendimų dėl tolesnių konsultacijų su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) formuojant galimą valdančiąją koaliciją.

D. Grybauskaitė: Rusijos kariniai veiksmai regione - agresijos demonstravimas prieš Europos sostines (32)

Intensyvėjantis Rusijos karinės galios demonstravimas regione kelia grėsmę ne tik regiono, bet ir visos Europos saugumui, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

G. Landsbergis prabilo apie tolesnius scenarijus (931)

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis prakalbo apie tai, jog jeigu valstiečių ir žaliųjų ultimatumai nepasibaigs bei aiškios pozicijos nebus sudėliotos, konservatorių partija bus opozicijoje bei palaikys tik tuos sprendimus, kurie, jų nuomone, bus naudingi Lietuvai.