Kauno vadovai kaltinami pataikaujant Rusijai

 (21)
Opozicijoje esantys Kauno miesto tarybos nariai prieštarauja galimam Rusijos konsulato atidarymui mieste ir kaltina Kauno valdžią tenkinant Rusijos įgeidžius.
Tai Kauno tarybos nariai konservatoriai, Lietuvių nacionalinės partijos ir "Jaunosios Lietuvos" atstovai pareiškė antradienį spaudos konferencijoje. Šioms trims politinėms jėgoms miesto taryboje atstovauja 10 narių iš 41.

"Šiandien Kaunui yra daug svarbių klausimų, kurie, deja, vis dar nesprendžiami. Tuo tarpu valdančiajai Naujosios sąjungos, Centro sąjungos ir Laisvės sąjungos koalicijai, atrodo, terūpi Rusijos įgeidžių tenkinimas", sakoma miesto tarybos opozicijos narių pareiškime.

Jų nuomone, "atkaklus Rusijos troškimas įsteigti savo konsulatą Kaune, kuriame gyvena maždaug 90 proc. lietuvių, rodo, kad ji iki šiol neatsisakė savo imperialistinių tikslų Baltijos valstybėse".

Pasak tarybos narių, gegužės pradžioje įvykusiame susitikime su Rusijos ambasadoriumi Jurijumi Zubakovu Kauno meras Vytautas Šustauskas išsižadėjo 1995 metais pareikštos principinės nuostatos, jog "Kaunas turi išlikti lietuvišku miestu" ir kad Lietuvoje "užtenka Rusijos ambasados Vilniuje".

Rusijos ambasados pareigūnas BNS korespondentui sakė, kad minėtame pokalbyje V. Šustauskas išreiškė susidomėjimą galimybe atidaryti Rusijos konsulatą Kaune ir užtikrino ambasadorių esąs pasiryžęs svarstyti šį klausimą.

Rusijos diplomatas pažymėjo, kad įsteigti konsulatą tėra darbo planas ir iki šiol nepasiekta jokių konkrečių susitarimų.

Pasak jo, Rusija norėtų turėti savo atstovybę Kaune, kurį laiko antru pagal reikšmę Lietuvos miestu, kuris yra "pramonės ir prekybos centras".

Kartu diplomatas pridūrė, kad dabar Rusija Lietuvoje turi vieną konsulatą Klaipėdoje, o Lietuva konsulatus yra įsteigusi Sankt Peterburge ir Kaliningrade.

Anot Kauno savivaldybės pranešimo spaudai, 1995 metais tuometinė Kauno taryba beveik vienbalsiai atmetė Rusijos ketinimą atidaryti Kaune savo konsulatą, pareiškusi, kad jo steigimas antrajame pagal dydį mieste yra netikslingas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (66)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (5)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (209)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (183)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (15)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.