Kauno taryba miestui suteikė visišką susirinkimų laisvę

 (5)
Ketvirtadienį naujoji Kauno miesto taryba panaikino ankstesnės tarybos sprendimą ir leido mitingus rengti bet kurioje miesto vietoje.
"Nevaržykime žmonių laisvės - jie turi teisę pasisakyti prieš valdžią", sakė Kauno meras Vytautas Šustauskas, pridūręs, jog "tai buvo konservatorių baimės sprendimas".

1997 metais buvo nustatytos 3 nuolatinės susirinkimų vietos mieste - Dainų slėnis, Nemuno sala bei Nemuno ir Neries santaka. Tokią tvarką nuolat kritikavo tuomet opozicijoje buvusios Lietuvos laisvės sąjungos lyderis V. Šustauskas.

Dabar viešiems susirinkimams nereikės raštiško savivaldybės leidimo. Piketų ar mitingų organizatoriai turės tik informuoti savivaldybę apie tokius renginius.

Be to, Kauno miesto taryba panaikino draudimą rūkyti Laisvės alėjoje, Muzikinio teatro sodelyje ir Nepriklausomybės aikštėje.

Taryba apsiribojo tik rekomendacija nerūkyti minėtose vietose. Prieš 7 metus paskelbtas draudimas traukti dūmą Kauno centre liko galioti tik Vytauto Didžiojo karo sodelyje.

Pasak šio sprendimo iniciatoriaus, Naujosios sąjungos nario Prano Paškevičiaus, "vieta šventa, tad paliktas draudimas, kad jaunimas ir užsieniečiai sodelyje neprisideginėtų nuo Amžinosios ugnies".

Kartu Kauno taryba rekomendavo įvairių įmonių vadovams aiškinti apie rūkymo žalą sveikatai ir skatinti darbuotojus nerūkyti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

S. Skvernelis: matau galimybę koalicijoje dirbti su visomis partijomis (882)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis sako vis dar matantis galimybę dirbti koalicijoje su visomis politinėmis jėgomis, taip pat ir su liberalais.

G. Landsbergis: koalicijos formavimas gali prasidėti jau šį vakarą (587)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad būsimos koalicijos formavimas gali prasidėti jau sekmadienio vakarą, ir teigia, kad mato galimybių, jog nauja valdžia būtų stabili.

A. Butkevičius pasidalino prognozėmis (148)

Valdančiųjų socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius žada artimiausiu metu pasakyti savo ateities planus partijoje ir prognozuoja, kad socialdemokratai naujajame Seime dirbs opozicijoje.

Tabore sutikta narkomanė: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, tai per dieną man reikia 300 eurų (222)

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.

Rusijoje nepageidaujamas britų žurnalistas: nepalaikau Lietuvos sprendimų riboti Kremliaus žiniasklaidą (256)

Rusijoje ketverius metus dirbęs ir į ją nebeįleistas britų leidinio „The Guardian“ žurnalistas Luke'as Hardingas sako nepalaikantis Lietuvos sprendimų Kremliaus politinei linijai atstovaujančius žurnalistus paskelbti nepageidaujamais, taip pat blokuoti kai kuriuos Maskvos kontroliuojamus televizijos kanalus.