Kauno reformatai evangelikai bažnyčios neatgaus ir Reformacijos metais

 (14)
Jau daugiau kaip ketvirtį amžiaus Kauno evangelikai reformatai laukia, kada jiems bus grąžinta prieškariu už tikinčiųjų lėšas statyta bažnyčia. Tačiau valstybė to daryti kol kas neketina, nors 2017-ieji ir paskelbti Reformacijos metais, rašo „Lietuvos žinios“.
Tomas Šertas
© DELFI / Tomas Vinickas

Buvusioje bažnyčioje įrengta Mykolo Romerio universiteto (MRU) sporto salė ir valgykla.

Būtent tai, anot dienraščio, yra pretekstas negrąžinti maldos namų tikintiesiems.

Į pastato antrą aukštą jie įleisti tik kaip kampininkai.

Evangelikų reformatų dvasininkas Tomas Šernas pasakojo, kad Seimui, Vyriausybei ir prezidentūrai buvo siunčiama daugybė prašymų grąžinti bažnyčią Kauno centre E. Ožeškienės gatvėje.

2015 metais parapija sulaukė MRU laiško, kuriame šios aukštosios mokyklos vadovai aiškino, esą kitų patalpų sporto salei ir valgyklai universitetas neturi.

Bet jis neprieštarautų pasitraukti iš maldos namų, jei valstybė skirtų 400-500 tūkst. eurų kompensaciją, už kurią būtų galima kitur perkelti tiek sporto salę, tiek valgyklą.

Vasario 22 dieną Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčia ir MRU pasirašė ketinimų protokolą, kuriuo aukštoji mokykla įsipareigojo, gavusi ir įrengusi analogiškas patalpas, imtis visų būtinų veiksmų, kad religinei bendruomenei be jokių kliūčių būtų atkurta nuosavybės teisė į nekilnojamąjį turtą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Atvirai išsakė viską apie Palangos poilsiautojus: išgeria bokalą alaus ir tuoj plešia marškinius (4)

Palangos verslininkai trina rankomis – atostogų sostine vadinamas miestas penktadienio popietę pildosi žmonėmis, pasirengusiais čia švęsti Jonines.

R. Šimašius sako sulaukęs S. Skvernelio prašymo paremti reformas

Liberalų sąjūdžio (LLS) vadovas Remigijus Šimašius sako, kad premjeras Saulius Skvernelis siekia užsitikrinti liberalų palaikymą dėl urėdijų, aukštojo mokslo reformų.

Nuomonė. V. Rutkūnas. Mes pagonys, mes baltai, lietuviai ką Lietuvai reiškia Rasos šventė ir Jonas Trinkūnas? (7)

Šiemet sukanka 50 metų, kai Jono Trinkūno ir jo bendražygių pastangomis Lietuvoje buvo atkurta Rasos šventė ir pirmą kartą ji surengta senojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje.

Kam parūpo geri santykiai su A. Lukašenkos statytiniais: išlindo sąrašas (184)

Lenkų rinkimų akcijos parlamentaras Jaroslavas Narkevič Seime panoro įkurti Gerosios kaimynystės su Baltarusijos Respublika tarpparlamentinę grupę. Tokia grupė nebuvo įkurta, o buvęs ambasadorius JAV, konservatorius Žygimantas Pavilionis savo kolegų norą jungtis į tokią grupę pavadino „penktąja kolona“.

10 būdų, kaip taupo Lietuvos pensininkai (120)

Šių metų balandžio mėnesį vidutinė socialinio draudimo senatvės pensija Lietuvoje buvo 273, 92 euro. Daugumai dirbančių žmonių tokią sumą per mėnesį išleidžia vien maistui, o ką jau kalbėti apie būsto paskolą ar nuomą, komunalinius mokesčius bei atostogas. Lietuvos pensininkus galima vadinti tikrais taupymo ekspertais. Pateikiame 10 būdų kaip Lietuvoje taupo senjorai, rašo „Lietuvos žinios“.