Gana nemaloni naujametė žinia pasiekė Kauno miesto savivaldybę. Miesto merui Andriui Kupčinskui ir savivaldybės administracijos direktoriui Vygantui Gudėnui adresuotame antstolio pranešime reikalaujama nurodyti, kokį konkrečiai 4 mln. Lt vertės turtą galima areštuoti vykdant teismo sprendimą, kad būtų užtikrinti ieškovės - UAB "Kamesta" - interesai. To nepadarius, perspėja antstolis, merui arba administracijos vadovui gresia 30 parų truksianti "izoliacija nuo visuomenės".
Andrius Kupčinskas
© A.Didžgalvio nuotr.

"Savivaldybė, mūsų nuomone, visai pagrįstai nemoka koncesijos mokesčio "Kamestai" už jos eksploatuojamą Marvelės transporto mazgą, nes pagal sutartį pradėti mokėti privalu tik tuomet, kai pastatytas mazgas valstybinės komisijos yra pripažintas tinkamu naudoti. Iki šiol tokio akto nėra. Todėl savivaldybė pernai ir nemokėjo prieš kelerius metus suderėto 3,5 mln. Lt koncesijos mokesčio. "Kamesta" grasinosi uždėti ant kelio gelžbetonio blokus, kad mazgu negalėtų transportas pravažiuoti, bet tokių drastiškų priemonių nesiėmė. Ginčas narpliojamas teisme", - aiškino miesto meras.

Anot miesto savivaldybės vadovo, į painią istoriją dėl šio kelių sistemos įrenginio savivaldybę įvėlė dar ankstesnių kadencijų miesto tarybos, nes statyba Marvelėje prasidėjo netgi 1992 metais. Kas kam nesumokėjo ar permokėjo už atliktus mazgo bei krantinės įrengimo darbus, 2008-aisiais gilinosi ir savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisija.

Jos pirmininko Raimundo Kaminsko pasirašytose išvadose, be kita ko, sakoma, kad 2004 m. pradžioje Kauno miesto savivaldybės administracija neturėjo jokių, tuo labiau, - galiojančių, sutarčių su UAB "Kamesta" dėl Nemuno krantinės tvirtinimo darbų, todėl neatlikus viešųjų pirkimų procedūrų, tuometinis administracijos direktorius Giedrius Buinevičius negalėjo pasirašyti papildomo susitarimo bei statybos rangos sutarties. Nustatyta tvarka išduoto statybos leidimo nebuvo ir nėra. Tarptautinio viešųjų pirkimų konkurso dėl Marvelės gatvės rekonstrukcijos ir Nemuno kairiojo kranto tvirtinimo neskelbta. Darbų ir paslaugų kaina nustatyta labiau atsižvelgiant į "Kamestos" pageidavimus nei specialistų rekomendacijas.

2005-ųjų rugpjūtį sudaryta Aleksoto transporto mazgo koncesijos sutartis, į kurią pakartotinai įtraukti kai kurie darbai ir paslaugos, objekto vertė nesumažinta, projektas neišskaidytas. Be to, prarasta galimybė (vėliau pasirodė, kad visai to nesiekta, nes būtų tekę nutraukti sutartį su "Kamesta" ir skelbti viešą konkursą bei atlikti kitas privalomas teisines procedūras) gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų šiai statybai per 6 mln. Lt. Dalis darbų pavadinti papildomais, vadinasi, ir mokėti už juos paprašyta daugiau. "Darytina išvada, kad tai galėtų būti laikoma sąmoningu kenkimu Kauno miesto savivaldybės interesams ir korupcijos požymių turinčia veikla", - rašoma išvadose.

Antikorupcijos komisijos nuomone, Marvelės gatvės tiesybos darbų konkurso procedūros buvo tik imituojamos, tai gerai žinant ir tame dalyvaujant savivaldybės administracijos vadovams, bet kuriuo atveju siekiant, kad jį laimėtų tik "Kamesta". "Tuometinis administracijos direktorius Arūnas Keserauskas ir jo pavaduoja Jūratė Matekonienė ne tik nuslėpė informaciją apie šiurkščius pažeidimus bei didelės vertės žalos padarymą savivaldybei, bet ir gerai žinodami, kad nei Nemuno krantinės tvirtinimo darbų vykdymui 2007 metais, nei jų indeksacijai nėra sudaryta jokių susitarimų, pasirašė bei vizavo pagal neteisėtai atliktų ir indeksuotų darbų aktus išrašytas milijonines sąskaitas. Todėl darytina išvada, kad šiurkštūs pažeidimai ir didelė materialinė žala padaryti ne tik su administracijos direktoriaus A.Keserausko ir administracijos direktoriaus pavaduotojos J. Matekonienės žinia, bet ir jiems dalyvaujant".

Komisijos akte išvardinti ir kiti savivaldybės tarnautojai, atsakingi už sandorius su „Kamesta" ar kuravę jos vykdytus darbus. Dalies jų tarp Kauno savivaldybės tarnautojų jau nebėra. Buvęs administracijos direktorius A. Keserauskas Vilniuje vadovauja energetikos įmonei, J. Matekonienė, šiuo metu yra Kauno miesto savivaldybės tarybos komiteto, atsakingo už miesto plėtrą ir turizmo vystymą, pirmininkė.

R. Kaminsko vadovaujama Antikorupcijos komisija 2008 metais perdavė surinktą medžiagą Generalinei prokuratūrai, prašydama perimti Marvelės transporto mazgo istorijos tyrimą iš Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos. Kauno miesto savivaldybė tyrimo išvadų dar nėra gavusi.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Seimo nariai nenori įteisinti savo atostogų (162)

Dar 2005 metais gautas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad parlamentarams reikia įstatymu...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (193)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1582)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (82)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Dvi didžiausios teroro atakos Ispanijoje: asmuo, kuris sieja Barselonos ir Madrido atakas

Aiškėja, kad musulmonų dvasininkas, vadovavęs Barselonoje teroristinį išpuolį surengusiems...

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (21)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant,...

Tragiška avarija Kaune – BMW kaktomuša susidūrė su vilkiku, žuvo mergina (46)

Sekmadienį Kaune, netoli IX forto įvyko tragiška nelaimė. Vos 20 metų turinti mergina žuvo eismo...

Jay-Z pagerbė savo bičiulį Ch. Benningtoną atlikdamas jo garsųjį hitą

Garsusis reperis Jay-Z ne kartą koncertavo kartu su neseniai iš gyvenimo pasitraukusiu Chesteriu...

Persigalvojo: su slaptažodžiais nebereikia tiek vargti (19)

Tikriausiai jūsų slaptažodis – paini raidžių, skaičių ir punktuacijos kombinacija. Pasirodo,...