Kauno meras bus renkamas kitą savaitę

 (17)
Pirmajame naujosios Kauno tarybos posėdyje ketvirtadienį mero išrinki nepavyko.
Už Lietuvos laisvės sąjungos vadovą Vytautą Šustauską balsavo 16, prieš - 24 tarybos nariai, už Naujosios sąjungos (socialliberalų) atstovą Gediminą Žemaitį - 10, prieš 30.

Vienas biuletenis pripažintas negaliojančių.

Merui išrinkti reikia 21 balso.

Kitas tarybos posėdis įvyks balandžio 13 dieną.

Abu pretendentai ketvirtadienį patvirtino, kad vėl sieks būti išrinkti Kauno meru. Iki pastarojo meto Kauną valdė konservatoriai. V. Šustauskas teigė žinojęs, kad jam nepavyks laimėti iš karto.

"Tai politinis žaidimas ir intrigos, konservatoriai siekia tiesioginio valdymo", sakė politikas.

G. Žemaitis irgi sakė nenusimenąs.

"Visai normalu, kad nelaimėjau pirmą kartą keldamas kandidatūrą", teigė nepartinis Naujosios sąjungos sąrašo narys

Abu pretendentai į merus - vadinamasis gatvės politikas V. Šustauskas ir buvęs miesto kelių policijos vadovas G. Žemaitis - tiek savo kalbose, tiek atsakydami į tarybos narių klausimus, varžėsi neįvykdomais populistiniais pareiškimais.

Naujoji miesto taryba šiandien balsuodama suteikė įgaliojimus ligšioliniam merui konservatoriui Henrikui Tamuliui ir miesto valdybai dirbti, kol bus išrinktas naujas meras ir suformuota nauja valdyba.

Tačiau merui H. Tamuliui ir dar 2 valdybos nariams atsisakius dirbti, pavesta dirbti likusiems. Neoficialiais duomenimis, iš 10 valdybos narių dirbti ketina 6.

LLS Kauno taryboje turi 11 mandatų, Naujoji sąjunga (socialliberalai) gavo 8 mandatus, konservatoriai - 7, liberalai - 5, centristai - 4, socialdemokratai ir jaunalietuviai - po 3 mandatus.

Jei iki gegužės 25 dienos Kaune nebūtų išrinktas miesto meras, Kaune būtų įvestas tiesioginis valdymas. Visus miesto reikalus su administracija tvarkytų Vyriausybės paskirtas asmuo, ir šiuo atveju realiausia, kad tai būtų konservatorius. Nei taryba, nei valdyba nebūtų reikalinga iki naujų rinkimų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Laiminti rinkimus kalba

Tai pirmi rinkimai, kuriuose politikai prisipažino, kad gramatika tapo valstybinės reikšmės klausimu, nulėmusiu ne vieno kandidato likimą, tad mums, kalbos žmonėms, bent jau šiuo klausimu rinkimai buvo sėkmingi – laimėjo kalba.

S. Skvernelis Vyriausybėje susitiko su A. Butkevičiumi (53)

Seimo rinkimus laimėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis trečiadienio popietę Vyriausybėje susitiko su premjeru, socialdemokratų vadovu Algirdu Butkevičiumi.

NATO patvirtina apie du rusų karo laivus, įplaukusius į Baltijos jūrą (199)

Į Baltijos jūrą neseniai įplaukė du Rusijos kariniai laivai, trečiadienį patvirtino NATO.

V. Landsbergis: nežinau, ar partijos lyderis nebus verčiamas daryti kitaip, negu jis galvoja (692)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose galimai koalicijai su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga priešinasi šios partijos patriarchas Vytautas Landsbergis, neoficialiai teigia partijos politikai.

P. Urbšys: dalis konservatorių siekia į intrigas įtraukti D. Grybauskaitę (112)

Dalis konservatorių, nenorintys dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“, su pažymų iš Valstybės saugumo departamento (VSD) reikalavimu bando į politines intrigas įtraukti specialiąsias tarnybas bei šalies vadovę, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkas Povilas Urbšys.