Kauno konservatorių lyderiui K.Starkevičiui teko aiškintis, ką jis “šventė” viename miesto viešbučių susitikęs su socialdemokratais, liberaldemokratais ir krikščionimis demokratais.
Mažiau kaip po mėnesio darbą pradės naujosios kadencijos miesto Taryba. Tačiau iki šiol nėra aišku, kas valdys miestą. Centristai, konservatoriai ir liberalai oficialiai demonstruoja vienybę, o slaptus susitikimus su oponentais dangsto “Kazinių” švente.

“Kauno diena” praėjusią savaitę rašė apie kai kurių politikų užkulisinius žaidimus. Vakar kalbinti kelių partijų Kauno skyrių lyderiai vengė komentuoti susidariusią padėtį.

Aistros dėl susitikimo viešbutyje

Praėjusį penktadienį keturių partijų: liberaldemokratų, konservatorių, socialdemokratų ir krikščionių demokratų atstovai buvo susitikę viešbutyje “Kaunas”. Tai - dabar jau ne paslaptis. Tačiau vakar konservatorių derybinė grupė neigė, kad “rezgamos porinkiminės intrigos”.

Viešajame pareiškime jie tvirtino, kad ši informacija neatitinka tikrovės. Tačiau faktas, kad Kauno konservatorių lyderis Kazimieras Starkevičius dalyvavo “Kauno” viešbutyje vykusiame keturių partijų susitikime, nebuvo paneigtas.

Konservatorių derybinė grupė yra pasirašiusi susitarimą su centristais ir liberalais. Tačiau jiems K.Starkevičius tvirtino, kad “netyčia penktadienį viešbutyje susitiko su krikščionimis demokratais, liberaldemokratais ir socialdemokratais bei tiesiog šventė Kazines”.

Privatus pokalbis be jokio tikslo?

“Pareiškime mes patvirtiname derybinės grupės poziciją. K.Starkevičius neigė, kad vyko derybos su kitomis partijomis. Jis turi teisę privačiai susitikti su įvairiais politikais. Nekeliame dėl to jokių problemų”, - teigė konservatorių derybinės grupės narys Ramūnas Garbaravičius. Jo teigimu, konservatoriai negali remtis Seimo nario Petro Gražulio pasakytais žodžiais, kad buvo deramasi dėl bendros koalicijos.

Nenoriai susidariusią situaciją komentavo ir kitų partijų miesto politikai. Neoficialiai jie užsiminė, kad šiek tiek juokingai skamba pasiteisinimas, jog Kauno konservatorių lyderis “atsitiktinai, neturėdamas jokių tikslų”, dalyvavo susitikime, vykusiame viešbutyje “Kaunas”. Dar daugiau abejonių kelia faktas, kad iš pradžių K.Starkevičius neigė, jog toks susitikimas apskritai vyko.

Socialdemokratai nepatenkinti

Šią savaitę posėdį surengė ir Socialdemokratų partijos Kauno skyriaus taryba. “Nebuvo priimta jokių konkrečių sprendimų. Tačiau diskutuojame apie galimybę išplatinti viešą pareiškimą. Po rinkimų praėjo nemažai laiko, tačiau juos laimėjusios partijos nepradeda normalių derybų. Mes ragintume ilgiau nebedelsti”, - teigė laikinai Kauno skyriui vadovaujantis Seimo narys Vasilijus Popovas.

“Kauno dienos” šaltiniai tvirtino, kad socialdemokratai šiuo metu svarsto dvi galimybes, valdančiajai daugumai sudaryti. “Išlieka pradinė idėja, kad koaliciją sudarys liberalai, centristai, konservatoriai ir socialdemokratai. Tai bene realiausia galimybė. Tačiau yra ir dar vienas variantas - koalicijoje apsieiti be centristų. Dalis Kauno liberalų gali ignoruoti abiejų partijų susijungimą”, - teigė vienas politikas, nenorėjęs viešai prisistatyti. Jis užsiminė, kad šią savaitę “būta nemažai keistų susitikimų”.

Kauno liberalų koordinacinės tarybos pirmininkas Rimantas Mikaitis neigė, jog jų skyriuje veikia keletas atskirų grupių. “Mūsų pozicija nesikeičia. Galbūt deryboms buvo per ilgas laiko tarpas. Visi kažkur pasikalba, tačiau tai nieko nereiškia”, - tikino liberalas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vaizdas pro langą į Europą: Baltijos regionas Kremliui – tik viena jo baisios strategijos detalė (8)

Su rusų ekonomistu, žurnalistu Dmitrijumi Travinu DELFI susitiko Europos universitete Sankt...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (1)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (10)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (231)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Geriausi pusryčiai norintiems sulieknėti (1)

Norintys mesti svorį gali lengviau atsikvėpti – šį kartą nereikės valgyti nieko neįprasto. Ir...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (17)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (24)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Atlikėjas iš P. Afrikos GSLIM žmoną ir ramybę rado Lietuvoje: dar visai neseniai ten mūsų santykiai būtų buvę nelegalūs

Pusę metų Lietuvoje gyvenantis dainininkas iš Pietų Afrikos GSLIM (Gabriel Sweet Life In Music)...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (58)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (304)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...