Kauno apskritis neįregistravo nacionalsocialistų sąjungos

 (4)
Kauno apskrities viršininko administracija atmetė Lietuvių nacionalsocialistų sąjungos prašymą įregistruoti šią visuomeninę organizaciją.
Pasak apskrities teisės ir turto valdymo departamento direktorės Irenos Narkevičienės, "įstatuose sumaišytos visuomeninės ir politinės sampratos".

Lietuvių nacionalsocialistų sąjunga apskrities spendimą per mėnesį gali apskųsti administraciniam teismui.

Anot įstatus nagrinėjusios I. Narkevičienės, "visuomeninė organizacija negali kovoti už Lietuvos nepriklausomybę bei riboti užsieniečių veiklą".

Apskrities pareigūnė taip pat pažymėjo, "kad jeigu 4-5 puslapių įstatuose būtų nedideli netikslumai, jie būtų tikslinami, o ne atmestas prašymas".

Apskrities viršininko administracijos sprendimas sąjungos iniciatoriams išsiųstas paštu.

Tai buvo pirmas bandymas Kaune įregistruoti nacionalsocialistinę organizaciją. Visuomeninės organizacijos registruojamos savivaldybėje, o politinės partijos - Teisingumo ministerijoje.

Teisingumo ministerija per 2 metus 9 kartus atsisakė įregistruoti Šiauliuose inicijuotas nacionalsocialistines organizacijas.

Tačiau vasario pabaigoje Šiauliuose dvidešimties žmonių iniciatyvinė grupė, vadovaujama Mindaugo Murzos, paskelbė steigsiantys Lietuvių nacionalsocialinę partiją (LNSP).

Partijos steigiamąjį suvažiavimą ketinama surengti per du mėnesius. Jame turi dalyvauti mažiausiai 400 delegatų.

Įkūrę politinę organizaciją, nacionalsocialistai ketina dalyvauti Seimo rinkimuose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (196)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (484)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (93)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.