Kaune ketinama apriboti eismo greitį

 (10)
Kauno saugaus eismo komisija nusprendė siekti, kad mieste 10-čia kilometrų per valandą būtų sumažintas didžiausias leidžiamas automobilių eismo greitis.
Planuojama, kad mieste didžiausias leistinas greitis bus 50 km/h.

Kol kas komisija nesikreipė į Kauno Tarybą, kadangi šį klausimą numato svarstyti Vyriausybė.

Pasak komisijos nario Kelių policijos vyriausiojo inspektoriaus Vyto Lukoševičiaus, "suomių mokslininkai nustatė, kad 60-65 km/h greitis pėstiesiems yra beveik mirtinas".

V. Lukoševičiaus teigimu, daugelio Europos valstybių miestuose didžiausias leidžiamas greitis - 50 km/h. Tokios taisyklės galioja Latvijoje ir Estijoje.

Kaip pavyzdį pareigūnas pateikė, kad Kaune pernai keliuose žuvo 32 pėstieji, o perpus mažesniame Suomijos mieste Espo - tik vienas.

"Net jeigu Vyriausybė nepriims tokio sprendimo, mes ketiname Kaune tai įgyvendinti iki rugsėjo 1 dienos", BNS korespondentui sakė V. Lukoševičius.

Prieš priimant sprendimą apriboti mieste greitį, komisija ketina atsiklausti visuomenės nuomonės.

Kelių policija ir Kauno savivaldybės Komunalinio ūkio skyrius turi teisę mieste statyti kelio ženklus, įskaitant ribojančius greitį. Tačiau, anot pareigūno, "mes neveikiam tyliai, visi turi suprasti, kad tai mūsų saugumui".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (7)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (22)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.

STT kurs Lietuvos korupcijos žemėlapį (32)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas skyrė finansavimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtam projektui, pagal kurį bus kuriamas Lietuvos korupcijos žemėlapis ir vykdoma antikorupcinė kampanija.

Mirė profesorius A. Čižas (9)

Penktadienį, spalio 21 dieną, eidamas 88-uosius metus, Vilniuje mirė Algirdas Eduardas Čižas - habilituotas mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius emeritas ir vienas jo aktyvių kūrėjų.

Viešai darbo paprašęs 52-ejų vyras: aš negaliu patikėti (229)

Dar ketvirtadienį ašaras dėl sunkios gyvenimo lemties – darbo metu prarastų kairės rankos pirštų, sugadintos sveikatos ir skurdo – ašaras liejęs 52-ejų Artūras dabar netveria džiaugsmu. Jo prašymas buvo išgirstas.