Kaune įamžinamas Japonijos diplomato atminimas

Penktadienį Kaune, buvusio Japonijos konsulato patalpose, vyks simboliškas pradedamų restauruoti Sugiharos namų atidarymas.
Viešosios įstaigos "Sugiharos fondas - diplomatai už gyvybę" steigėjai - Lietuvos ir Belgijos intelektualai bei verslininkai nuo 1999 metų siekė, kad Lietuvoje būtų įamžintas Japonijos diplomato Sempo Sugiharos atminimas.

Pradedamuose restauruoti Sugiharos namuose jau įsikūrė Vytauto Didžiojo universiteto Genocido aukų gelbėjimo tyrimų centras bei Japonistikos centras.

Japonijos konsulas Sempo Sugihara rezidavo Kaune 1939-1940 metais. Tranzitinės vizos, kurias jis išdavė prieš Japonijos vyriausybės valią, tuomet išgelbėjo nuo nacių apie 10 tūkst. Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos žydų gyvybių.

Tai darydamas Japonijos diplomatas rizikavo savo karjera ir gyvybe. 1947 metais jis buvo pasmerktas už nepaklusnumą Japonijos vyriausybei ir atleistas iš tarnybos.

1984 metais, likus metams iki mirties, S. Sugiharai buvo suteiktas Pasaulio teisuolio vardas. Japonijos vyriausybė jo nuopelnus pripažino tik 1992 metais - tais metais gimtajame mieste Yaotsu jam buvo atidengtas memorialas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

S. Skvernelis planuoja susitikimą su G. Landsbergiu (10)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkimų sąrašą vedęs Saulius Skvernelis planuoja susitikimą su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu.

Bėga iš Lietuvos: iš Ruklos centro paspruko dvi pabėgėlių šeimos (117)

Pabėgėlių priėmimo centrą Rukloje paliko dvi šeimos, kurios bandė išvykti iš Lietuvos.

Konservatorių gretose jau kyla maištas? (513)

„Per rinkimų kampaniją nuolatos kartoję, kad sudarysime valdančiąją koaliciją su „valstiečiais“, o dabar nelabai gražiomis priemonėmis stumdami šį sprendimą nuo savęs, atrodome ne itin solidžiai. Galiausiai į koaliciją nueisime, tik apsipešioję“, – LRT.lt kalbėjo vienas įtakingas konservatorius, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

Nešvarūs Panevėžio ligoninės skalbiniai (3)

Keturiasdešimt trys ligoninės nuo 2011 m. iki dabar už skalbimo paslaugas tiekėjams sumokėjo 17,8 mln. eurų, tačiau daugiausiai skalbė anaiptol ne didžiausiosios, rodo Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) atlikta specializuoto skalbimo paslaugų tiekimo ligoninėse analizė.

L. Linkevičius: ES nebesugeba priimti svarbių sprendimų (23)

Reikėtų galvoti ir apie sprendimų ES priėmimo tvarkos keitimą, ir apie esminių, giluminių ES problemų sprendimą, kurios kliudo vieningai pozicijai. Taip LRT.lt sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius po to, kai ES nepavyko pasiekti vieningos pozicijos dėl laisvosios prekybos su Kanada (CETA) susitarimo.