Kauno valdžios planai Nemuno saloje statyti sporto rūmus sulaukė kritikos iš Vilniaus.
Nemunas
Civilinės saugos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius pulkininkas Antanas Paulikas raštu perspėjo miesto Tarybą bei Kauno apskrities viršininką, kad šioje teritorijoje įrengta masinių renginių vieta taptų itin pavojinga kilus gaisrui ir įvykus teroro išpuoliams.

Ketina susirūpinti kauniečių saugumu

Civilinės saugos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos raštas atkreipia miesto valdžios dėmesį, kad, remiantis statybos normomis, Nemuno sala patenka į katastrofinio užtvindymo zoną. Rengiantis ką nors šiose teritorijose statyti, reikia numatyti, kaip evakuoti žmones, turi būti suskaičiuotos evakuacijos apimtys ir maršrutai.

Departamento direktoriaus pulkininko Antano Pauliko pasirašytame dokumente perspėjama, kad saloje planuojama įrengti masinių renginių vieta taptų itin pavojinga gaisro ir teroro atvejais. Vien pėsčiųjų tilto evakuoti saloje esančius žmones neužtektų. Civilinės saugos departamento vadovo rašte suabejota, ar verta statyti tokio masto ir paskirties pastatą Nemuno saloje.

Kauno meras Arvydas Garbaravičius vakar “Kauno dienai” gautojo rašto turinį pakomentavo taip: “Jei ir iš kitų atsakingų institucijų gausime patvirtinimą, kad sporto rūmų statyba Nemuno saloje yra pavojingas sumanymas, jo atsisakysime ir susirūpinsime Petrašiūnų, Panemunės, Centro, Senamiesčio bei Lampėdžių gyventojų - 130 tūkstančių kauniečių, gyvenančių katastrofinio užtvindymo zonoje, saugumu”. Mero aiškinimu, miesto valdžia paprašė Civilinės saugos departamentą ir Kauno apskrities viršininką skubiai patvirtinti išvadą, kad Nemuno saloje negalima statyti sporto rūmų ir organizuoti masinių renginių.

Reikėtų papildomai gelbėti tūkstančius

Kauno apskrities viršininko administracijos Civilinės apsaugos departamento direktorius Bronius Žilinskas teigė, kad ne vien numatomos statybos Nemuno saloje kelia grėsmę žmonių saugumui. Į katastrofinio užtvindymo zoną, įvykus nelaimei Kauno hidroelektrinėje, patenka ir būsimasis komercijos bei pramogų kompleksas “Akropolis” Karaliaus Mindaugo prospekte.

“Miesto centre gyvena 50 tūkstančių žmonių. Dėl vienokių ar kitokių priežasčių sugriuvus hidroelektrinei, reikėtų skubiai gelbėti ne tik juos, bet dar ir papildomais 10 tūkstančių žmonių iš sporto rūmų Nemuno saloje bei kokius 5 tūkstančius iš “Akropolio”. Tai būtų didelė problema”, - sakė B.Žilinskas. Jis teigė nesąs investicijų, ateinančių į miestą, priešininkas, tačiau jo pareiga - įspėti politikus, sporto rūmus Nemuno saloje nutarusius statyti neatsiklausus civilinės saugos specialistų nuomonės, apie būtinybę skirti didelių papildomų lėšų žmonių evakuacijai bei perspėjimui apie prasidėjusį katastrofinį potvynį.

Banga pasiektų per 17 minučių

2003 metų spalį, Kauno hidroelektrinės užsakymu, Lietuvos energetikos instituto Hidrologijos ir branduolinių įrenginių saugos laboratorija atliko Kauno hidroelektrinės pavojaus ir rizikos analizę. Joje modeliuojama katastrofinio potvynio Nemune situacija, jei būtų sugriautas visas 2 kilometrų ilgio užtvankos pylimas.

Pirmoji 18-19 metrų aukščio potvynio banga Petrašiūnus pasiektų per 3 minutes, Geležinkelio tiltą - per 11 minučių. Nemuno salą galingiausia pirmoji potvynio banga pasiektų per 17 minučių. Salos link ji atūžtų 10 metrų per sekundę greičiu, o jos aukštis jau būtų sumažėjęs iki 8-12 metrų. Aleksoto tiltas būtų apsemtas per 19 minučių, o Lampėdžius pirmoji potvynio banga pasiektų per 25 minutes. Per 14 valandų Nemuno pakrančių teritorijos iki Jurbarko taptų katastrofos zona.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Seimo socdemai su valstiečiais bando sudaryti slaptą paktą (16)

DELFI duomenimis, antradienį Seimo Socialdemokratų frakcijos bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...

Dėl suvalgyto saldainio – konfliktas su prekybos centro apsaugos darbuotoju (29)

Prieš pirkdami maisto produktus turguje, nesibodite jų paragauti, o pardavėjai tai leidžia.

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (62)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (126)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (39)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (132)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Feisbuke plinta kliedesys apie žiurkių mėsą (16)

Visus melagingos naujienos bruožus turinti nuoroda antradienį pradėjo plisti tarp socialinį...

Beveik 20 metų japonus pažįstantis lietuvis papasakojo, kas jį stebina iki šiol

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos studijų centro (ASC) vadovas dr. Aurelijus Zykas DELFI...

Barselonoje buvo planuojamas kur kas didesnis išpuolis (3)

Vienas iš įtariamų išpuolio Barselonoje rengėjų teisme pripažino, kad buvo planuojama įvykdyti...