Kauno miesto meras Arvydas Garbaravičius džiaugiasi, kad Didžiosios Britanijos dienraščio "The Times" atstovai, paėmę interviu iš premjero Algirdo Brazausko bei Vilniaus mero Artūro Zuoko, neaplenkė ir Kauno. Laikinoji sostinė neatsispyrė britų siūlymui už šimtatūkstantinę sumą reklamuotis jų leidinyje.
Kaunas
© ELTA
Rudenį Didžiosios Britanijos dienraščio "The Times" skaitytojai su laikraščiu gaus papildomą leidinį "Pakeliui į Europos glėbį". Šis priedas skirtas dešimčiai naujų būsimų Europos Sąjungos (ES) valstybių pristatyti. Jį "The Times" kuria drauge su leidinio tarptautiniu partneriu "Pioneer News". Laikraščio priedo išlaidas turi padengti pačios aprašomos valstybės. Interviu iš lietuvių politikų ėmę britų žurnalistai Henrietta Andrews ir Zachary Gropperis siūlė jiems reklamuotis šiame priede.

Mokės kauniečiai

Kauno miesto taryba jau pritarė, kad savivaldybės įmonė "Kauno vandenys" reklamuotųsi britų leidinyje, šalia informacijos apie Kauną. Miesto mero Arvydo Garbaravičiaus teigimu, taryba apsisprendė reklamuoti "Kauno vandenis", nes ši bendrovė pripažinta geriausia posovietine įmone.

"Kauną mažai kas žino, Europos žemėlapiuose jis retai būna pažymėtas, todėl reklamuotis būtina", - sakė Garbaravičius. Pasak mero, tai būdas pritraukti investicijas.

Trečdalio leidinio puslapio reklama, pasak mero, kainuos apie 100 tūkstančių litų. Šią sumą sumokės pati įmonė, kadangi savivaldybė negali to teisiškai padaryti.

Už įmonę nusprendė valdžia

Savivaldybės įmonės "Kauno vandenys" generalinis direktorius Vilius Burokas pripažino, kad "The Times" numatomi skirti 100 tūkstančių litų yra didžiausia pinigų suma, kuri kada nors buvo skirta vienai reklamai. Pasak Buroko, sprendimą reklamuotis "The Times" priėmė bendrovės valdyba, tam pritarė ir Kauno miesto taryba.

Burokas negalėjo paaiškinti, kodėl reklamai pasirinktas būtent britų laikraštis. Direktorius sakė tikįs, kad reklama atsipirks, nes "Kauno vandenų" planuose - dar maždaug 200 milijonų litų investicijų.

Vyriausybė svarsto

Lankydamiesi Vyriausybėje, "The Times" žurnalistai taip pat primygtinai siūlė reklamuotis. Pasak premjero atstovės spaudai Nemiros Pumprickaitės, užsienio žurnalistai visada būna perspėjami, kad už straipsnius Vyriausybė pinigų nemoka. Tada, pasak Pumprickaitės, britai ragino reklamuoti įmones.

Kaip LŽ sakė premjero patarėjas Vilius Kavaliauskas, "The Times" pateiktas komercinis pasiūlymas dar nėra atmestas. Jo teigimu, atsižvelgiant į tai, kad šis laikraštis skaitomas tik vienoje valstybėje, sumos yra nemažos. Kavaliausko nuomone, reklamuotis kituose užsienio leidiniuose yra "vertingiau".

Premjero patarėjas nekomentavo, kiek pinigų britai užsiprašė už reklamą. Pasak Kavaliausko, "The Times" komerciniai pasiūlymai neįkandami ir kaimynams latviams - jie atsisakė reklamos "The Times" priede.

Vilnius "apsišarvavęs"

Vilniaus mero patarėja Rasa Razgaitienė tvirtino, kad mero interviu prašantiems užsienio žurnalistams iškeliama sąlyga - jokių diskusijų apie leidinio finansavimą. Todėl pabendravę su Artūru Zuoku, "The Times" atstovai reklamuotis nepiršo.

Razgaitienės teigimu, pasitaiko, kad prisistatę didžiųjų dienraščių žurnalistais, interviu imantys asmenys nėra tiesioginiai tų laikraščių darbuotojai, jie dažniausiai patys turi susirasti rėmėjus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (123)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

Koalicijai braškant per siūles – neskelbtas Seimo vadovo ir V. Landsbergio susitikimas (451)

Trečiadienio ryte pas Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį apsilankė Tėvynės sąjungos –...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (15)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Mobiliojo ryšio tiekėjams artėja atpildo valanda (65)

Mobilusis ryšys tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos šalyse turi kainuoti tiek pat –...

Lengvai ir gaiviai vakarienei: cukinijų ir vištienos kepsneliai (2)

Šiuo metu daugelio virtuvėse galima rasti vieną kitą cukiniją , tad šie kepsneliai – visų...

Mažu uždarbiu Palangoje skundžiasi ne visi: vos per 3 valandas – 200 eurų (24)

Iš Basanavičiaus gatvės kavinių sklinda muzika, tiesa, įvairovės nedaug, dažniausiai nevykusiai...

Girtas vairavęs „Oro navigacijos“ skrydžių valdymo viršininkas tikisi įspūdingos išeitinės (150)

Visiškai girtas prie vairo pagautas valstybės valdomos įmonės „ Oro navigacija “ Vilniaus...

Ruso oligarcho vestuvių puotoje – neregėta prabanga: milijonus kainuojantis žiedas, 8 aukštų tortas ir dvi nuotakos suknelės (5)

Rusas oligarchas Aleksejus Šapalovas vedė modelį Kseniją Cariciną (27 m.). Prabangi vestuvių...

Lietuvoje išaugo sergamumas infekcine mononukleoze: kaip apsisaugoti (3)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmą šių metų pusmetį Lietuvoje...

Rungtynės tarp Lietuvos ir Rumunijos vyks be žiūrovų (12)

Penktadienį, rugpjūčio 18 d. Rygoje vyksiančios kontrolinės krepšinio rungtynės tarp Lietuvos...