Karo veteranai jaučiasi pamiršti

Lietuvoje gyvenančių karo veteranų atstovas teigia, kad jie stokoja dėmesio bei deramos pagarbos.
Tai Antrojo pasaulinio karo dalyvių, kovojusių antinacistinėje koalicijoje, respublikinio komiteto pirmininkas Petras Eidukas pareiškė savaitgalį vykusiame forume. Jame susirinkę veteranai paminėjo 55-ąsias pergalės kare metines.

Savo kalboje P. Eidukas sakė, kad gegužės pradžioje vykusiame susitikime su prezidentu Valdu Adamkumi išsakė jam veteranų problemas.

"13 tūkst. Lietuvoje gyvenančių veteranų - tai senyvo amžiaus, daugelis jų ligoti, neįgalūs", kalbėjo P. Eidukas.

Pasak jo, nemažas būrys veteranų prarado nukentėjusiųjų asmenų pensijas, nes kariavo antinacinių partizanų gretose.

P. Eidukas pažymėjo, kad nors veteranai yra pripažįstami užsienyje, jie priimti į Tarptautinę Antrojo pasaulinio karo dalyvių, kovojusių prieš nacizmą, asociaciją, Lietuvoje jie yra "tarsi svetimkūnis".

"Negauname paramos iš biudžeto, neturime nė menkiausio būsto, du kartus buvome išmesti į gatvę. Pergalės prieš hitlerinę Vokietiją metinės iš esmės nutylėtos, visuomenė, ypač jaunimas, negauna deramos informacijos, eskaluojama priešprieša", teigė veteranų atstovas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: savaitgalį trumpai pasidžiaugsime ir saule, ir šlapdriba

Savaitgalį nei gūsingo vėjo, nei kritulių išvengti nepavyks. Tiesa, pastarieji nebus labai gausūs. Geriausia žinia ta, kad šeštadienį daug kur nušvis saulė.

Ruklos seniūnas apie pabėgėlius: tegul savo tradicijų laikosi uždarai ir nebruka jų mums (434)

Jonavos rajone, Rukloje, kurioje yra Pabėgėlių priėmimo centras vyksta vienas incidentas po kito ir iš miestelio nedingsta įtampa. Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis teigė, kad problemų gali būti ir daugiau, jis aiškino, kad kitatikiai turi prisitaikyti naujojoje šalyje ir laikytis mūsų įstatymų ir per daug nekaltino į incidentus įsiveliančių vietinių gyventojų.

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (12)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Kadenciją baigianti ministro patarėja džiaugiasi sugebėjimais šokti aplink stulpą (103)

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patarėja, taip pat atstovė spaudai Simona Liaudanskytė kadenciją baigia socialiniame tinkle bei savo tinklaraštyje paskelbtais gana įdomiais pasisakymais. Ji teigė išbandžiusi vertikalią gimnastiką arba kitaip šokius aplink stulpą ir dalinasi savo įspūdžiais.

Politologas: „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija bus labai trapi (88)

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija būtų labai trapi dėl nedidelės daugumos Seime, sako apžvalgininkas Kęstutis Girnius.