Karo padėties šmėkla suvienijo parlamentą

 (5)
Karo padėties įstatymas suvienijo Seimą. Už įstatymą, kuriuo reglamentuojama karo padėties įvedimo ir atšaukimo tvarka Lietuvoje, vakar balsavo 64 parlamentarai.
Prieš nebalsavo niekas, o susilaikė tik 14 Seimo narių.

Įvedus karo padėtį, Lietuvoje iš karto būtų apribojamos žmogaus teisės naudotis privataus gyvenimo, būsto neliečiamumu, laisvė reikšti savo įsitikinimus, ieškoti, gauti ar skleisti informaciją, ribojama laisvė kilnotis bei vienytis į politines partijas.

Anot įstatymo, įsigaliojus karo padėčiai, draudžiama ieškoti, gauti, skleisti informaciją apie bet kokius valstybės institucijų ir pareigūnų, kariuomenės veiksmus, karinę bei ekonominę valstybės būklę be atitinkamų valstybės vadovų sutikimo, įvairiais būdais dauginti, perduoti kitiems asmenims ar kitaip platinti įvairius priešiškus valstybės interesams sprendimus.

Nuosaikusis konservatorius Rimantas Pleikys sakė, kad įstatymo nuostatos yra netobulos.

R.Pleikio manymu, kai kurios formuluotės tam tikromis sąlygomis gali būti pavojingos demokratijai ir paralyžiuoti žiniasklaidos darbą.

R.Pleikys siūlė patikslinti nuostatas taip, kad be leidimo būtų draudžiama skelbti informaciją, susijusią su kariuomenės veiksmais, jos būkle, karo veiksmų eiga.

Bet Seimo nariai vieningai atmetė kolegos pasiūlymus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (194)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (479)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (91)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.