Kariškiai nusiteikę pirkti lietuviškus šovinius

Buvęs Šiaulių apskrities teritorinės gynybos vadas J. Zaturskis teigė dar neturįs garantijų, ar imitacinius šovinius pirks Lietuvos kariuomenė.

Pasak R. Kilikausko, reikia palaukti, kol gamykla realiai pradės veikti ir bus galima įvertinti jos produkciją.

Viceministro teigimu, jei produkcija bus kokybiška ir pigesnė nei kitų valstybių, Lietuvos kariuomenė turėtų ją įsigyti. Jis pabrėžė, kad KAM viską perka, skelbdama konkursus.

Anot verslininko J. Zaturskio, daugelyje valstybių per pratybas kariai šaudo imitaciniais, o ne koviniais šoviniais, nes tai gerokai pigiau. Pavyzdžiui, užsieninio šovinio kaina yra beveik 2 litai, o imitacinio - pusė lito, tačiau atvežus į Lietuvą, jų kaina būna apie litą.

J. Zaturskis žada imitacinius šaudmenis pardavinėti mažesne kaina. Iš pradžių ketinama gaminti imitacinius šovinius šturmo karabinams "Kalašnikov", o vėliau ir visų tipų ginklams.

Verslininkas tikisi, kad produkcija susidomės latviai ir estai.

Lietuvoje statoma ir valstybinė šovinių gamykla. Gamyklą Kauno pakraštyje numatyta pastatyti vasarą ir dar per kelis mėnesius sumontuoti visus iš Prancūzijos atvežtus įrengimus.

32,5 ha teritorijoje numatoma įrengti pačią gamyklą, 750 m ilgio šaudyklą bei požeminius sandėlius.

Šovinių gamybos liniją įdiegs Prancūzijos bendrovė "Sofema", prancūzai taip pat padės ją sumontuoti ir išmokys personalą dirbti.

Gamyklos statybai ir įrangai su Vyriausybės garantija iš vieno Prancūzijos bankų yra paimtas beveik 80 mln. litų kreditas.

Kiek kainuos nauja gamykla ir kiek joje dirbs žmonių, dar tiksliai nežinoma. Ten bus gaminami įvairių kalibrų šoviniai Lietuvos ginkluotosioms pajėgoms.

Suskaičiuota, kad Lietuvos kariuomenės reikiamam rezervui sukurti šovinių gamyklą turės dirbti maždaug trejus-ketverius metus, o po to bus ieškoma rinkų užsienyje

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Adamkus: Lietuvos ir Lenkijos santykiai apgailėtinai atšalo (9)

Lietuvos ir Lenkijos santykiai apgailėtinai atšalo, konstatuoja buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus. Interviu savaitraščiui „Veidas“ jis išreiškė viltį, kad ateityje kaimyninių šalių santykių nebetemdys smulkūs nesutarimai dėl pavardžių ar vietovardžių rašybos.

L. Graužinienė: prekybos tinklai sąmoningai kėlė nepasitenkinimą valdžia (74)

Seimo pirmininkė pareiškė, kad didieji prekybos tinklai, iš visų alkoholio pirkėjų reikalaudami rodyti asmens dokumentą, galbūt specialiai sukėlė nepasitenkinimą šalies valdžia. Pasak Loretos Graužinienės, tokiu būdu jie priešinosi prekybos alkoholiu sugriežtinimui.

L. Graužinienė balsuotų už H. Clinton (17)

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė Jungtinių Valstijų prezidento rinkimuose balsuotų už Demokratų partijos iškeltą kandidatę Hillary Clinton.

Į Lietuvą pagal ES programą perkelti dar 9 sirų pabėgėliai (40)

Į Lietuvą pagal Europos Sąjungos (ES) programą antradienio vakarą buvo perkelti devyni pabėgėliai iš Sirijos, BNS pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Prezidentė apdovanos žydų gelbėtojus (17)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį apdovanos beveik pusšimtį asmenų, kurie Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjo žydus nuo Holokausto.