Nelengvas išbandymas tenka kariams, užtikrinantiems logistinį tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2014” aprūpinimą. Birželio 9-20 d. Baltijos šalyse vykstančios tokio masto pratybos - jiems išties nelengvas iššūkis.
© KAM

Rukloje ir Gaižiūnų poligone vykstančiose lauko taktinėse pratybose iš viso dalyvauja daugiau nei 2 tūkstančiai karių iš Danijos, JAV, Lenkijos ir Lietuvos, pratybose naudojama apie 800 karinės technikos vienetų. Lietuvos kariuomenės logistai, suteikdami priimančios šalies paramą, užtikrina visų karių apgyvendinimą, maitinimą, aprūpinimą elektra, degalais, taip pat tiekia ryšio paslaugas bei rūpinasi medicinine pagalba.

Pasak Krašto apsaugos ministerijos, viena iš pagrindinių logistinių užduočių per pratybas Lietuvoje - mokymuose dalyvaujančios karinės technikos aprūpinimas kuru.

Tankai, pėstininkų kovos mašinos, šarvuočiai, logistiniai sunkvežimiai, padaliniams vykdant užduotis poligone, suvartoja ypač daug degalų. Kuras taip pat yra naudojamas ir padalinių vadavietės aprūpinančiuose elektros generatoriuose.

"Iš viso planuojama, kad per "Kardo kirčio" pratybas Lietuvoje bus sunaudota apie 280 tūkst. litrų kuro. Tai sudarys apie pusę pratybų "Kardo kirtis" Lietuvoje biudžeto," - sakė pratybų Rukloje aprūpinimo skyriaus viršininkas kapitonas Vacys Metrikis.

Sklandžiam pratybų "Kardo kirtis" ryšio palaikymui surinkti geriausi Lietuvos kariuomenės ryšininkai. Jie atsakingi už interneto, laidinio ir radijo ryšio tiekimą pratybose dalyvaujantiems tiek Lietuvos, tiek kitų šalių kariuomenių padaliniams. Pasak Rukloje įkurto pratybų ryšių centro viršininko majoro Viktoro Kucenko, užsienio šalių kariams yra tiekiamos tik pratybų užduočių vykdymui reikalingos ryšio paslaugos.

 "Užsieniečiai patys įsigyja Lietuvos ryšio tiekėjų telefonines korteles, patys rūpinasi asmeniniams poreikiams skirtu interneto ryšiu," - sakė mjr. V. Kucenko.

Kita labai svarbi logistų užduotis - pratybų "Kardo kirtis" dalyvių maitinimas. Per visas šias pratybas tik vadovybės, štabų ir aprūpinimo padalinių kariai yra maitinami valgyklose. Tuo tarpu kariai, vykdantys užduotis Gaižiūnų poligone, aprūpinami sausu maisto daviniu. Kiekvienos dalyvaujančios šalies kariai sausus davinius į pratybas apsigabeno kartu su savimi.

"Esu ragavęs ir danišką, ir amerikietišką sausą davinį. Visi jie savotiški. Mūsiškis gal kiek įvairesnis, jame daugiau sudedamųjų dalių. Manau, šie daviniai yra pritaikyti atsižvelgus į skirtingus maitinimosi įpročius ir skonį", - pasakojo vienos iš padalinių vadaviečių apsaugą vykdantis grandinis Edgaras Turauskas.

Kariai pratybų metu taip pat yra aprūpinami geriamu vandeniu. Dalis vandens yra patiekiama pusės litro talpos buteliukuose, taip pat į pratybų vietas gabenamas vandentiekio vanduo, kuris skirtas prausimuisi ir kitoms reikmėms. "Geriamo vandens kariams visiškai užtenka. Dabar, kai lauke vėsu, užtenka išgerti 3-4 buteliukus per dieną," - paklaustas apie aprūpinimą, sakė lenkų žvalgybos būrio vadas leitenantas Rafalas Piasecki.

Per pratybas kariai, vykdantys užduotis Gaižiūnų poligone, ilsėtis į kareivines negrįžta. Karių poilsis organizuojamas lauko sąlygomis. Kareivinėse apgyvendinta tik pratybų vadovybė, štabų ir aprūpinimo padalinių personalas. 

Visu pratybų laikotarpiu budi kvalifikuoti karo medikai, jie pasiruošę bet kada suteikti pratybų dalyviams reikiamą medicininę pagalbą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Teroristinis išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią, praneša apie įkaitų dramą nuolat pildoma (252)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (121)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Išpuolis Barselonoje: išplatinta galimo įtariamojo nuotrauka (1)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (25)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (111)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (322)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (4)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...

Amerikiečių gydytojai: Kim Jong Uno elgesys rodo jo ligą (36)

Amerikiečių gydytojai, remdamiesi Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong Uno elgesio analize,...

Prezidentas V. Adamkus įveikė vėžį (6)

Netrukus 91 metų sulauksiantis prezidentas Valdas Adamkus įveikė vėžį, sako medikai.

Dviejų vaikų mama mirė dėl to, kad laikėsi jai netikusios dietos (4)

Liepos 19 d. savo namuose Mandūroje, Vakarų Australijoje, buvo rasta be sąmonės parkritusi...