Sveikindamas gyventojus su šv.Kalėdomis, kardinolas Audrys Juozas Bačkis primena, kaip svarbu gyvenime patikėti mažu ir įžvelgti dalykuose, kurie dar tik prasideda, tikrosios vilties atramą.
Bažnyčia, kryžius
© Reuters/Scanpix
"Kalėdos - tai šeimos susibūrimas, vaikų džiaugsmas, senolių paguoda. Tačiau pirmiausia Kalėdos yra tikėjimo šventė. O drauge jos yra ir mūsų tikėjimo išbandymas. Mes regime mylinčių tėvų globos bei nustebusių gyvulėlių apsuptą mažutėlį kūdikį ir esame raginami tikėti jo dieviškumu. Jis dar nenuveikė jokių didžių darbų, nepadarė jokių stebuklų, nemokė, nepamokslavo ir neatpirko. O mus šventinės liturgijos žodžiai jau kviečia priimti giliai širdin - jums gimė Išganytojas, jis yra Viešpats Mesijas", - savo sveikinime Lietuvos žmonėms rašo kardinolas.

Anot jo, šv.Kalėdos drauge tarsi pamoko, kaip svarbu gyvenime patikėti mažu, įžvelgti dalykuose, kurie dar tik prasideda, tikrosios vilties atramą.

"Juk žemdirbys sėja mažą grūdą tikėdamas dideliu derliumi. Rašytojo plunksna ima skrieti popieriumi, kai jis patiki, kad pirmas žodis tinka būsimos istorijos pradžiai. Sąžiningą verslą gena įsitikinimas, kad maža įmonė klestės ir plėsis", - atkreipia dėmesį A.J.Bačkis.

Sveikindamas su šv.Kalėdomis kardinolas teigia, jog "mūsų kasdienybėje didžiausio rūpesčio mažu ir stipriausio tikėjimo jo ateitimi gražiausius pavyzdžius regime darnioje šeimoje, žvelgiančioje į savo kūdikį".

"Šventoji Šeima yra kiekvienos šeimos pirmavaizdis. Juozapo ir Marijos santūrumas bei atsidavimas Dievo valiai Kristaus gimimo naktį - pamoka mums visiems, kokius didžius dalykus gali tikėjimas. Juk žinia, kurią siuntė virš Betliejaus nušvitusi žvaigždė ir suskambęs angelo balsas, buvo labiau, negu neįprasta" - teigia A.J.Bačkis.

Prisidėdamas prie gyventojų vienas kitam išsakomų linkėjimų - stipresnės sveikatos ar aukštesnių pažymių, mielesnio sugyvenimo ar sėkmingesnio darbo - kardinolas taip pat

primena, kad ateidami į Kalėdas "mes pirmiausia artėjame į susitikimą su Dievu, šio susitikimo laukiame ir jam rengiamės".

"Nepajusime Dievo artumo, jei neatpažinsime su žmogumi susitapatinusio Kristaus kiekviename mažame, silpname, bejėgiame ir laukiančiame meilios pagalbos. Šis artumas mus labiausiai sustiprina ir pakylėja, geriausiai suramina ir paguodžia. Todėl praleiskime šventą Kalėdų laiką šalia Jėzaus! Su švč.M.Marija ir šv.Juozapu kantriai budėję prie jo prakartėlės, būsime kur kas labiau pasirengę mažame vaikelyje ar silpname žmoguje atpažinti Atpirkimo paslaptį. Ramių švenčių Jūsų šeimoms Dievo artumoje", - sveikinime Lietuvos žmonėms rašo kardinolas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (116)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (29)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (15)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (22)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (3)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (3)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (800)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Siūlo iššūkį: 30 dienų be cukraus ar kavos ką galima pasiekti (42)

30 dienų be cukr aus, miltų ar kav os. 30 dienų iš eilės nueiti po 8 tūkst. žingsnių ar...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (277)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...