Kardinolas Audrys Juozas Bačkis teigia, kad jei prezidentas Rolandas Paksas, "atsižvelgdamas į savo sąžinę ir atsakomybę už visus Lietuvos žmones, o ne tik dalį jų, priimtų ryžtingą sprendimą, tokiu būdų jis atneštų ramybę ir padovanotų Lietuvai gražią Kalėdų dovaną". Tai kardinolas ketvirtadienį žurnalistams sakė Kauno arkivyskupijos kurijoje.
Kardinolas Audrys Juozas Bačkis
© ELTA
Jis taip pat pasakė, jog gera prezidento Kalėdų dovana būtų ir jam skirto laiško nuo kardinolo ir Kauno arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus paviešinimas.

Paprašytas patikslinti, ar tai reiškia, jog hierarchai pasisako už prezidento atsistatydinimą, J.Bačkis atsakė, jog R.Paksas turi "atskleisti visas kortas ir pasakyti tiesą, nes dabar jis to visiškai nedaro".

S.Tamkevičius spaudos konferencijoje teigė, jog bažnyčia dabartinėje politinėje situacijoje negali likti nuošalyje. "Mes vengte vengiame dalyvauti politinėse kovose, palaikyti kurią nors partiją, nenorime niekam būti vėliava, bet tai, kas vyksta šiandien, paliečia didžiąją žmonių dalį, o dauguma jų yra katalikai, ir mes, ganytojai, negalime būti abejingi. Čia ne kišimasis į politiką, bet mūsų pastanga padėti Lietuvos žmonėms susiorientuoti, kai jie kasdien vis labiau ir labiau kiršinamai, supriešinami. Jei šito nepadarytume, manau, darytume nusikaltimą", - kalbėjo arkivyskupas.

Vyskupai: mažėja vilčių, kad pasitikėjimas prezidentu gali būti atkurtas

Lietuvos katalikų bažnyčios hierarchai viešai pareiškė, kad prezidento Rolando Pakso krizė virsta moraline visuomenės krize ir paragino šalies gyventojus nepasiduoti mėginimams suskaldyti visuomenę bei demagogijai.

"Sunerimę ir susirūpinę matome, kaip politinė valstybės vadovo krizė virsta moraline visuomenės krize, kaip nuolat auginama piliečių tarpusavio įtampa. Jei šalyje ilgiems mėnesiams įsiviešpatautų priešiškumo dvasia, žalą pajustų kiekvienas", - rašoma ketvirtadienį paskelbtame Vyskupų konferencijos kreipimesi.

Kreipimasis paskelbtas praėjus savaitei po to, kai aukščiausi Lietuvos katalikų hierarchai - kardinolas Audrys Juozas Bačkis ir arkivyskupas Sigitas Tamkevičius - asmenišku laišku kreipėsi į Rolandą Paksą, prašydami "įsiklausyti į savo sąžinės balsą ir pasielgti taip, kaip reikalauja bendrasis gėris, o ne asmeniniai ar grupiniai interesai".

R.Paksui delsiant įsiklausyti į Bažnyčios, taip pat Seimo ir Vyriausybės vadovų bei opozicijos raginimus atsistatydinti, prieš jį pradedamas parlamentinės apkaltos procesas, kuris gali užtrukti keletą mėnesių.

"Kiekvieną dieną mažėjo vilčių, kad didelės visuomenės dalies pagarba ir pasitikėjimas prezidentu dar galėtų būti atkurtas", - rašoma vyskupų kreipimesi į R.Paksą.

Pasak jų, žmonėms taip ir nebuvo atvirai paaiškinta, kodėl jis naudojosi parama ir patarimais asmenų, ant kurių krenta sunkūs įtarimai.

Vyskupai pastebi, kad "likus metams iki rinkimų, miestuose bei miesteliuose pradėta rinkiminė kampanija gresia krikščionims deramą Kristaus gimimo šventės laukimą pakeisti emocijų kurstymu ir apsistumdymais salių prieangiuose".

Vyskupai ragina šalies gyventojus nepasiduoti "nuolatinei demagogijai, neatsakingai svaidomiems pažadams, o ypač - pykčiui", kurį, anot vyskupų, siekiama išprovokuoti beatodairiškais kaltinimais, metamais ištisoms visuomenės grupėms - jaunimui, inteligentams, miestiečiams ir svarbioms demokratinės valstybės institucijoms - Seimui, žiniasklaidai.

Maždaug 80 proc. Lietuvos gyventojų laiko save katalikais, paties R.Pakso šeima atvirai demonstruoja pamaldumą.

Skandalą dėl nederamų prezidento ir jo aplinkos ryšių bei slaptos informacijos nutekėjimo iš Prezidentūros tyrusi speciali parlamentinė komisija praėjusią savaitę konstatavo, jog R.Paksas dėl savo ryšių yra pažeidžiamas, ir tai kelia pavojų nacionaliniam saugumui.

R.Paksas kartoja esąs nekaltas ir teigia neketinąs atsistatydinti. Pastarosiomis savaitėmis jis važinėja po Lietuvą į susitikimus su rinkėjais ir aiškina jiems esąs nekaltas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (4)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (756)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (261)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (29)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (42)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (173)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (10)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (215)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (9)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (9)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...