Kancleris užeigoje paragavo lietuviško alaus

 (7)
Vilniuje viešintis Vokietijos kancleris, vaikščiodamas po senamiestį, netikėtai užsuko į užeigą ir paragavo lietuviško alaus.
Po susitikimo su Seimo pirmininku Vytautu Landsbergiu Gerhardas Schroederis (Gerhardas Šrioderis) nuvyko prie Aušros vartų, kur jo laukė prezidentas Valdas Adamkus.

Lietuvos prezidentas ir Vokietijos kancleris, lydimi abiejų šalių pareigūnų, pėsčiomis nusileido Aušros vartų gatve iki Rotušės.

Nors programoje nebuvo numatyta, V. Adamkus ir G. Schroederis netikėtai užsuko į Rotušės aikštėje įsikūrusią "Amatininkų užeigą" ir joje išgėrė po bokalą "Švyturio Baltijos" alaus.

Apie 10 minučių trukusiame pokalbyje kavinėje G. Schroederiui parlamentaras Emanuelis Zingeris bei Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkas Simonas Alperavičius papasakojo Lietuvos žydų istoriją, pristatė dabartinius šalies santykius su pasaulio žydais.

E. Zingeris sakė BNS, kad prie stalo jis padainavo žydų lopšinę.

Iš "Amatininkų užeigos" Lietuvos prezidentas ir Vokietijos kancleris Stiklių ir Gaono gatvėmis atėjo iki Prezidentūros. Šioje senamiesčio dalyje Antrojo pasaulinio karo metais buvo įkurtas žydų getas.

Ekskursijai po Vilnių su žydų tragedija susijusios vietos parinktos Vokietijos prašymu. Paprastai į užsienio valstybes su vizitu atvykęs G. Schroederis pageidauja aplankyti žydų istoriją primenančias vietas.

Pirmą kartą į Vilnių atvykusį Vokietijos kanclerį lydi apie 15 oficialių šalies pareigūnų, taip pat panašus skaičius verslininkų bei per 30 žurnalistų.

Sostinės gatvėmis G. Schroederis vežiojamas šarvuotu "Mercedes" automobiliu, jį saugo gausus Lietuvos ir Vokietijos apsaugos darbuotojų būrys. Vien iš Vokietijos drauge su kancleriu į Baltijos šalis atvyko 12 apsaugos karininkų, kurie dirba pamainomis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

M. Jastramskis: susijungę į koaliciją su „valstiečiais“ socialdemokratai gali išnykti (1)

Jei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarytų valdančiąją koaliciją su Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), tikėtina, kad per kitus rinkimus pastaroji išnyktų kaip reikšminga partija iš Lietuvos politinės sistemos. Taip LRT RADIJUI sako politologas Mažvydas Jastramskis. Su juo nesutinka politologas Bernaras Ivanovas. Anot jo, tikimybė, kad žalieji dėl koalicijos bandys tartis su socialdemokratais, o ne su konservatoriais daug didesnė.

R. Karbauskis nesako, ką siūlys į premjerus (11)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sako, kad derėtis kvies konservatorius ir socialdemokratus. LVŽS kol kas neatskleidžia, kas gali būti siūlomas į premjerus.

R. Karbauskis: esu tikras, kad prezidentė supranta, kokia yra tautos valia (45)

Seimo rinkimus reikšminga persvara laimėjusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis sako esąs tikras, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė supranta, kokia yra tautos valia.

G. Landsbergis: atsiprašau, kad pavyko taip, kaip pavyko (347)

Seimo rinkimuose Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) laimėjo kur kas mažiau mandatų, negu tikėjosi ir užėmė antrą vietą. Pirmininkas Gabrielius Landsbergis stebėjosi, kad į parlamentą pateko daug žmonių, nepažįstamų ne tik oponentams, bet ir juos rėmusiai partijai.

Prezidentė kviečia susitikti rinkimus laimėjusių partijų lyderius (78)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pranešė pirmadienį kviečianti susitikti laimėjusių rinkimus partijų lyderius.