KAM ir VSD atmeta centristų kaltinimus dėl sekimo

 (4)
"Kategoriškai neigiu, kad KAM Antrasis departamentas sekė poną Ozolą, poną Čepą ar bet kurį kitą politiką", BNS korespondentui sakė viceministras Romas Kilikauskas.

Pasak viceministro, jis asmeniškai kuruoja Antrąjį departamentą, ir, būdamas išauklėtas demokratinėje sistemoje, neįsivaizduoja, kad specialiosios tarnybos gali būti naudojamos politikų sekimui.

R. Kilikauskas, kuriam dabar 64-eri, yra buvęs aukštas JAV aviacijos žvalgybos pareigūnas, vėliau dirbęs kitus svarbius darbus JAV gynybos sistemoje.

R. Kilikausko teigimu, jį nustebino ir įskaudino Centro sąjungos lyderio Romualdo Ozolo ir parlamentaro centristo Vytauto Čepo pirmadienį spaudos konferencijoje išsakyti teiginiai, jog KAM žvalgybininkų pavedimu juos sekė Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai.

VSD yra pavaldus Seimui.

R. Kilikauskas pabrėžė savo nuostabą, kad, nusižengdami etikai, Seimo nariai meta itin rimtus kaltinimus, neturėdami jokių įrodymų.

Viceministras pareiškė ryžtą ištirti incidentą, jeigu tokiems teiginiams atsirastų nors menkiausias pagrindas.

"Mielu noru tai ištirčiau. Esu įsitikinęs, kad nieko neįvyko", sakė R. Kilikauskas. Jis pabrėžė, kad KAM "turi pakankamai darbo".

VSD pirmadienį išplatintame pareiškime teigiama, kad R. Ozolas ir V. Čepas nebuvo ir nėra sekami departamento pareigūnų.

"Pastangos versti VSD aiškintis dėl veiksmų, kurių departamentas neatliko, nepateikiant įrodymų, yra neetiškos", sakoma pareiškime.

Jame pažymima, kad ateityje panašūs pareiškimai nebus komentuojami.

R. Ozolo teigimu, balandžio pabaigoje Palangoje centristai surengė konferenciją nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais. Centristų lyderio žodžiais, po kelių dienų surengtoje spaudos konferencijoje sėdėjo neprisistatęs VSD pareigūnas, ir tai reiškė, kad R. Ozolas buvo sekamas. Be to, kai kurie konferencijos dalyviai buvo kviečiami pokalbiui į VSD, tačiau atsisakė.

Be to, R. Ozolo teigimu, "V. Čepas buvo intensyviai sekamas, "lydimas" į Klaipėdą", be to, "panašių "lydėjimų" patyrė ir R. Ozolas.

Centristai žurnalistams teigė negalį pateikti patirto sekimo įrodymų, taip pat negalėjo patvirtinti, ar prieš juos buvo panaudotos specialios sekimo priemonės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ekspertas: Rusijos karinis biudžetas – ne pasirodymui ar šantažui, jis – karui (23)

„Rusijos ekonomika traukėsi, tačiau karinis biudžetas – ne. Tai skirta ne pasirodymui ar šantažui, tai - karui. Klausimas tik, kur vyks veiksmas ir ar būsime pasirengę laiku. Žinoma, tą mūšį mes laimėsime, yra vienintelis klausimas – kokia kaina. Greiti Rusijos veiksmai dramatiškai išbrangins mūsų sąnaudas, bet iš esmės, vis tiek pralaimės Rusija. Mūsų uždavinys - kad tai suprastų ir pati Rusija. Jie neturi jokių šansų“, – interviu DELFI sakė Lenkijos mokslininkas, politologas, Lenkijos Užsienio reikalų ministro patarėjas prof. Przemyslawas Zurawskis vel Grajewskis. Jis kalba apie tai, kad Baltarusija gali tapti lengvu taikiniu Rusijai, kurį galima pristatyti kaip didelę imperinę sėkmę, Rusijos pasaulio suvienijimo etapą.

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (2)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (48)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (84)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (89)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.