Kairiosios partijos didina reitingus

 (1)
Savivaldybių tarybų rinkimuose daugiausia mandatų gavusi Naujoji sąjunga (NS, socialliberalai) pirmą kartą tapo populiariausia partija Lietuvoje, o kaimiškuosiuose rajonuose laimėjusi Valstiečių partija pirmą kartą išsiveržė į ketvirtą vietą.
Abi partijos yra kairiosios ir kritikuoja dabartinės valdžios siekius greitai integruotis į Europos Sąjungą ir NATO.

Su kovą vykusių savivaldybių rinkimų rezultatais sutapo Liberalų sąjungos nusmukimas iš pirmos vietos po pirmavimo nuo gruodžio mėnesio.

Kelintą mėnesį paeiliui smunka ir Centro sąjungos, LDDP, socialdemokratų populiarumas.

Vėl šiek tiek padidėjo krikščionių dmeokratų populiarumas, ir jie net aplenkė tebesmunkančius konservatorius.

Proporcinėje rinkimų dalyje partijoms reikia įveikti 5 proc. balsų barjerą, kad jų sąrašo kandidatai būtų išrinkti į Seimą. Taip išrenkama pusė parlamento, kuriame iš viso yra 141 vieta.

Proporcinėje rinkimų dalyje dvi pirmaujančios kairiosios partijos dabar nusvertų dvi centro ir dešiniojo centro partijas.

Eiliniai parlamento rinkimai vyks šį rudenį.

Į klausimą "Jeigu rytoj vyktų rinkimai į Seimą, už kurią partiją jūs balsuotumėte?" kovo 20-27 dienomis atsakyta (proc., palyginti su vasariu):

Naujoji sąjunga (socialliberalai) 14,2 (+9,7) Liberalų sąjunga 12,7 (-2,8) Centro sąjunga 7,7 (-3,4) Valstiečių partija 7,1 (+4,5) LDDP 4,6 (-0,7) Krikščionių demokratų partija 4,6 (+2,0) Socialdemokratų partija 4,4 (-2,8) Konservatoriai 3,8 (-0,5) Lietuvos laisvės sąjunga 3,5 (-) Lietuvos lenkų rinkimų akcija 2,6 (-0,1)

Bendrovės "Baltijos tyrimai"/GALLUP apklausos rezultatus trečiadienį paskelbė dienraštis

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (7)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (23)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.

STT kurs Lietuvos korupcijos žemėlapį (32)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas skyrė finansavimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtam projektui, pagal kurį bus kuriamas Lietuvos korupcijos žemėlapis ir vykdoma antikorupcinė kampanija.

Mirė profesorius A. Čižas (9)

Penktadienį, spalio 21 dieną, eidamas 88-uosius metus, Vilniuje mirė Algirdas Eduardas Čižas - habilituotas mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius emeritas ir vienas jo aktyvių kūrėjų.

Viešai darbo paprašęs 52-ejų vyras: aš negaliu patikėti (230)

Dar ketvirtadienį ašaras dėl sunkios gyvenimo lemties – darbo metu prarastų kairės rankos pirštų, sugadintos sveikatos ir skurdo – ašaras liejęs 52-ejų Artūras dabar netveria džiaugsmu. Jo prašymas buvo išgirstas.