J.Urkai už V.Landsbergio apšmeižimą iškelta byla

 (9)
Generalinė prokuratūra dėl Seimo pirmininko Vytauto Landbsergio apšmeižimo pirmadienį iškėlė baudžiamąją bylą Jonui Urkai, viešai pareiškusiam, kad neva prieš penkerius metus jis paskolino V. Landsbergiui 100 tūkst. JAV dolerių.
Byla iškelta pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už žinomai melagingų prasimanymų, žeminančių asmens garbę, skleidimą spaudinyje.

Už šį nusikaltimą baudžiama laisvės atėmimu iki 2 metų arba pataisos darbais tam pačiam laikui, arba bauda.

Iškelti baudžiamąją bylą prokuratūra nusprendė, ištyrusi tris pareiškimus - V. Landsbergio dėl jo apšmeižimo bei jo parašo suklastojimo ir Seimo narių grupės prašymo nustatyti tiesą.

Neseniai iš įkalinimo įstaigos grįžęs verslininkas J. Urka viešai paskelbė, kad V. Landsbergis per dabar jau mirusį akademiką Raimundą Rajecką iš jo skolinosi didelę sumą.

J. Urka kaip V. Landsbergio skolos tariamą įrodymą pateikė 1995 metų gegužės 20 dienos "paskolos sutartį", neva pasirašytą V. Landsbergio.

Tariamoje sutartyje trūksta tokiems dokumentams būtinų rekvizitų - skolintojo ir skolininko adresų, asmens kodų. Be to, joje klaidingai nurodyti V. Landsbergio gimimo metai.

J. Urka davė paaiškinimus prokuratūrai, tačiau paskolos dokumentų originalų nepateikė. Jei teigia juos išvežęs saugoti į Maskvą.

V. Landsbergis tvirtinimus apie tariamą jo skolą J. Urkai yra pavadinęs "kliedesiais".

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

D. Grybauskaitė: Rusijos kariniai veiksmai regione - agresijos demonstravimas prieš Europos sostines (20)

Intensyvėjantis Rusijos karinės galios demonstravimas regione kelia grėsmę ne tik regiono, bet ir visos Europos saugumui, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

G. Landsbergis prabilo apie tolesnius scenarijus (543)

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis prakalbo apie tai, jog jeigu valstiečių ir žaliųjų ultimatumai nepasibaigs bei aiškios pozicijos nebus sudėliotos, konservatorių partija bus opozicijoje bei palaikys tik tuos sprendimus, kurie, jų nuomone, bus naudingi Lietuvai.

Sukrečiančio žiaurumo istorija: kaunietė kaltinama pati marinusi savo sūnų ir rinkusi paramą TV laidose (77)

„Be jokios abejonės – tai viena keisčiausių ir sudėtingiausių bylų, kurias teko tirti“, - DELFI sako Kauno apygardos prokurorė Auksė Lipkevičienė.

Dėl feisbuko įrašo užsitraukė Ž. Pinskuvienės rūstybę: jau sulaukė policijos skambučio (203)

Širvintose vėl verda aistros. Apie galimus rinkimų pažeidimus, kuriuose galbūt dalyvavo ir Širvintų mere Živilė Pinskuvienė, socialiniame tinkle parašiusi moteris sulaukė policijos skambučio. Ž. Pinskuvienė kaltina moterį šmeižtu ir teigia, kad ji už savo žodžius turės atsakyti.

D. Grybauskaitė: saugumo iššūkiai regione padidėję (28)

Saugumo iššūkiai rytinėje Europos dalyje nuolat didėja, o jei pasitvirtins pranešimai, kad nauji Rusijos karo laivai plaukia į Baltijos jūrą, tai būtų dar vienas įrodymas, kad Maskva eskaluoja situaciją tarp Rytų ir Vakarų, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.