Jurgis Razma: liberalai - nebe dešinieji

Vienas konservatorių lyderių, Seimo kancleris Jurgis Razma penktadienį nepagailėjo kandžios ironijos besiformuojančio "naujosios politikos" bloko kūrėjams.
Spaudos konferencijoje penktadienį konservatorių partijos vykdomasis sekretorius J. Razma kritikavo Centro sąjungos, Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) bei Lietuvos liberalų sąjungos (LLS) lyderių iniciatyvą surengti konferenciją apie "naująją politiką". Šią konferenciją ėmėsi globoti prezidentas Valdas Adamkus.

Konservatoriai į šią konferenciją nebuvo kviečiami, nes, centristų lyderio Romualdo Ozolo teigimu, "jie - ne liberalai".

J. Razma sakė prezidento sprendimą tapti globėju vertinąs labai teigiamai, nes "atsiranda galimybė jo reitingui tik išaugti". Anot J. Razmos, "globėjo reitingai turi būti aukštesni už globotinių".

"Galima pasveikinti, kad prezidentas įsigijo tris globotinius", sakė konservatorius.

Jis stebėjosi, kad "pirma sugalvojamas pavadinimas "naujoji politika", po to galvojama, kokį surasti turinį".

"Pirma sugalvojamas vaikui vardas, po to tariamasi trise, kaip jį pagimdyti", sakė J. Razma.

Jis teigė, kad konservatoriai "ėjo kitu keliu - nuosekliai vykdė kitą politiką", kurią savo metinėje kalboje pagyrė prezidentas, "po to atsirado programos metmenys, ir tik po to prigijo "Naujo vėjo" pavadinimas".

Anot J. Razmos, jis nežinąs, "ar galima įžvelgti, kuo Centro sąjunga pasikeitė palyginti su 1996 metais, kai ėjo į Seimo rinkimus".

Pasak konservatoriaus, "tie patys lyderiai, per beveik 4 metus nematyti naujų žmonių, naujų idėjų".

"Ši partija vis labiau tampa vieno lyderio partija", sakė J. Razma. Anot jo, vietoje buvusių dviejų lyderių - Romualdo Ozolo ir Egidijaus Bičkausko - "panašu, R. Ozolas tampa vienvaldžiu lyderiu".

Pasak J. Razmos, LLS pastaruoju metu įvyko struktūrinių pasikeitimų.

"Atsinaujinimas įvyko dirbtinai, kaip sandėris tarp "pirminės" LLS ir Pakso grupės. LLS tarsi nusipirko populiarų lyderį, sumokėdama tam tikrais vadovų postais ir įgaliojimais", sakė J. Razma. Jis pridūrė nežinąs, ar Liberalų sąjungai tai "gali užtikrinti vystymosi perspektyvą".

Anot konservatoriaus, LLS "nėra dešinioji partija, nes pasirinko koalicijos partneriais Naująją sąjungą, kurios veiksmai iki šiol buvo nukreipti prieš užsienio investicijas".

Anot J. Razmos, Naująją sąjungą remia prieš investicijas ir NATO kalbantis Arvydas Juozaitis, "kuris dar prieš prezidento rinkimus vadino V. Adamkų atėjūnu", ir Vilniaus universiteto rektorius Rolandas Pavilionis, "kuriam NS siūlo aukštą vietą savo sąraše".

"Rolandas Paksas, pasipriešinęs "Williams", patenka į bendraminčių būrį", sakė konservatorius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (1)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (43)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (83)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (82)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (314)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.