"Juodvarnių" ketinimai įvykdyti perversmą yra "burbulas"

 (5)
Pirmadienio pavakarę Seimo konservatorių posėdyje jis komentavo tyrimą, susijusi su slaptos ginkluotos organizacijos "Juodvarniai" veikla.

"Ar čia yra perversmas? Čia yra burbulas!" - posėdyje sakė M. Laurinkus.

Jo teigimu, "Lietuvoje nėra tokios organizacijos, kurios veiksmai vienaip ar kitaip grėstų valstybės saugumui, kuri planuotų (perversmą), ar pajėgtų, ar būtų schemą sugalvojusi".

VSD vadovas stebėjosi, kad žiniasklaidoje skelbiama medžiaga, kurios nebuvo aptikta per kratas, susijusias su bylos tyrimu.

M. Laurinkaus teigimu, per kratas kompiuteriuose nerasta nei veiksmų schemų, nei organizacijos narių sąrašų, nei valstybės pareigūnų, kuriuos reikia sekti parašų.

Anot VSD vadovo, "yra įvairaus pobūdžio studentų lygio konspektai", susiję su kariniu parengimu, kurie yra naudojami kaip mokomoji medžiaga krašto apsaugos struktūrose, "draugų telefonai", "susirašinėjimas su merginomis".

Pasak jo, taip pat rasta medžioklinių šovinių bei karinės amunicijos (žiūronų, batų ir pan.) už kurių saugojimą nėra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

"Faktinė padėtis neatitinka išvadų masto", sakė M. Laurinkus.

Tačiau, V. Laurinkaus teigimu, "didelė problema" yra įvairiose slėptuvėse laikomi šaudmenys ir sprogmenys. Pasak VSD vadovo, "tai nesusiję su "Juodvarniais".

Pasak V. Laurinkaus, sukauptos ir paslėptos sovietmečio ginkluotės problema yra tiek svarbi, jog ją turi "spręsti bendromis pajėgomis Vidaus reikalų ir Krašto apsaugos ministerijos".

VSD vadovas taip pats pabrėžė nemanąs, kad "juodvarnių" byla buvo specialiai sukelta, kad visuomenėje būtų diskredituotos kurios nors politinės jėgos.

"Negaliu priimti versijos apie specialią agitacijos kampaniją, ir nelaikyčiau to specialia tyrimo užduotimi", sakė M. Laurinkus.

Prieš savaitę Varėnos rajone policijai sulaikius kelis įtartinus asmenis, vienas jų pasipriešino, šovė į pareigūną, pabėgo ir pasislėpė. Vykdydami operatyvines priemones, teisėsaugininkai miške slėptuvėse aptiko didelį sprogmenų ir šaudmenų kiekį. Netrukus žiniasklaidoje prabilta apie slaptą ginkluotą "juodvarnių" organizaciją, tariamai norėjusią įvykdyti valstybės perversmą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (89)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (290)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

A. Nikžentaitis – apie Lietuvos kaimynę, kurios vertinti be emocijų neįmanoma: keista situacija (270)

Profesorius, habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.

Kaunas baigia spręsti darželių problemą (15)

Spręsdama opią vaikų darželių trūkumo problemą, Kauno rajono savivaldybė tikisi šiemet pasiekti lūžį. Pirmadienį bus atidarytos naujos patalpos Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ filiale Akademijos miestelyje – čia įkurdinta daugiau kaip 200 darželinukų.

Baltijos šalys smarkiai išsiskiria pagal rusų kalbos mokymąsi (95)

Anglų kalbos mokymasis tarp Lietuvos moksleivių paplitęs tiek pat, kiek vidutiniškai Europos Sąjungoje (ES). Pagal rusų kalbos mokymąsi Baltijos šalys smarkiai lenkia kitas Europos valstybes.