"Juodvarnis" tebesislapsto

Praėjusį penktadienį dėl pasikėsinimo į policininką sulaikyti du jaunuoliai irgi laikomi neįregistruotos nacionalinės organizacijos "Juodvarniai" nariai.

Per kratas šią ir praėjusią savaitę įtariamųjų butuose ir kitose vietose Vilniuje, Varėnoje ir kitose vietose pareigūnai aptiko labai didelį kiekį sprogmenų, šaudmenų, dokumentų, kompiuterių. Amunicijos ieškoma toliau.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius BNS korespondentui sakė esąs įsitikinęs, kad E. Šmidtas tebesislapsto Lietuvoje.

Du įtariamieji (20-metis Giedrius Navionis ir 24 metų R. Kepežinskas) buvo sulaikyti, kai Varėnos rajone pasipriešino policijos pareigūnams Varėnos rajone ir šūviu iš ginklo vieną jų sužeidė.

Apžiūrint įvykio vietą, rastas 1924 metų gamybos kovinis ginklas "Revolver".

Automobilyje rasta tepalo ginklų konservavimui, nenustatyto ginklo detalės bei įrankiai ginklų ardymui.

Tiriant įvykį nustatyta, kad ginklą panaudojo E. Šmidtas, kuris kuris dar vieną kovinį ginklą "Revolver".

Įtariamieji yra sulaikyti. Teismas leido juos suimti 10 parų.

Prieš trejus metus sulaikytasis R. Kepežinskas interviu žiniasklaidai teigė esąs organizacijos "Juodvarniai" tarybos pirmininkas.

Jo teigimu, "Juodvarniai" - visuomeninė, nepolitinė, nekarinė, nacionalinė jaunimo organizacija. Tada jos tarybos pirmininkas sakė, kad organizacijai priklauso 8 vaikinai iš Vilniaus nuo 17 iki 21 metų Organizacija juridiškai neįregistruota.

Pasak R. Kepežinsko, narius sieja žygiai į miškus ir "sveikas lietuviškas nacionalizmas". Organizacijos tikslas - kelti organizacijos narių moralę, išgyventi ekstremaliomis sąlygomis.

R. Kepežinskas tada teigė, kad organizacijos nariai nuolat bendrauja su Krašto apsaugos ministerijos Švietimo ir ryšių skyriaus darbuotojais. Vaikinai gauna karinių vadovėlių, domisi šalies gynybos sistema. Ministerijos darbuotojai padeda jaunuoliams organizuoti karo lauko stovyklas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Geležinio Vilko“ štabo kariai antrąsyk vadovaus jungtinei NATO brigadai (2)

Nuo pirmadienio daugiau nei pusantro šimto Lietuvos karių dalyvaus trijų savaičių trukmės tarptautinėse lauko taktinėse pratybose „Allied Spirit V“ („Sąjungininkų dvasia V“) Vokietijoje.

Nauja tvirtovė Vilniaus draustinyje: grandiozinės N. Numavičiaus uošvių statybos (149)

Pavilnių regioninio parko draustinyje dygsta didžiulis namas, priklausantis turtingiausio lietuvio, pagrindinio VP grupės akcininko Nerijaus Numavičiaus uošviams – Elenai ir Igoriui Leontjevams. Statybos draustinyje vyksta su Vilniaus savivaldybės išduotais leidimais, tačiau kyla klausimas, ar tokios statybos draustinyje yra leistinos.

Prezidentė apdovanos parolimpiados medalininkus (1)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį apdovanos parolimpiadoje medalius iškovojusius Lietuvos sportininkus ir jų trenerius.

Vyriausybė ketina apsispręsti dėl J. Miliaus atleidimo (5)

Ministrų kabinetas pirmadienį turėtų apsispręsti, ar atleisti teisėsaugos įtarimų sulaukusį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovą Joną Milių.

Ekspertai: iniciatyva mažinti parlamentarų skaičių – noras įsiteikti rinkėjams (35)

Nuo 2000-ųjų mažinti Seimo narių skaičių buvo siūloma 6 kartus. Skyrėsi tik iki kiek jų turi sumažėti – 101, 111 ar gal iki 121. Šį kartą idėjos autorystė priklauso Darbo partijai. Nors po pateikimo pritarta nuostatai sumažinti Seimo narių iki 111, tačiau tikimybė, kad tai taps tikrove, beveik lygi 0.