"Juodvarniai" planavo ginkluotą perversmą šalyje

 (7)
Teisėsaugos pareigūnai neatmeta versijos, kad nacionalinė organizacija "Juodvarniai" planavo ginkluotą perversmą šalyje.
Dienraštis "Respublika" ketvirtadienį rašo, kad per šias dienas šalies specialiųjų tarnybų sukaupta informacija leidžia spėti, jog su "Juodvarnių" ir SKAT vardais gali būti susijęs tilto per Bražuolės upelį sprogdinimas bei šį teroro aktą tyrusio saugumo pareigūno Juro Abromavičiaus nužudymas.

Taip pat neatmetama versija, jog buvo rengiamasi bandyti įvykdyti ginkluotą valstybinį perversmą.

Dienraščiui pavyko sužinoti, kad šalies specialiosios tarnybos turi operatyvinės informacijos, jog "Juodvarnių" organizacija kėlė pagrindinį tikslą - nuversti šalies valdžią ir įkurti "jaunųjų demokratų" valdžią.

Pasak "Respublikos", atlikus kratas "Juodvarnių" lyderių butuose, rasti dokumentai ir kompiuteriuose sukaupta informacija teisėsaugos pareigūnus šokiravo. Ji leidžia įtarti, jog Lietuvoje egzistavo teroristinė organizacija, aktyviai remiama kariškių, kurios tikslas - ginklu paimti valdžią.

Per kratą rastuose užrašuose minima, kad "Juodvarnių" organizacijai priklausė ne tik savanoriai, bet ir Valstybės saugumo departamento, įvairių prokuratūrų ir teismų pareigūnai.

Viename iš butų taip pat rastas žurnalas, kuriame nurodytos Krašto apsaugos savanoriškųjų pajėgų (KASP), Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Valstybės saugumo departamento darbuotojų pavardės, jų adresai ir telefonų numeriai.

"Juodvarnių" organizacija ypač artimai bendravo su Kauno KASP karininkais, dalyvaudavo bendruose mokymuose.

Lietuvos spec. tarnyboms pavyko išsiaiškinti, kad būtent kai kurie Kauno KASP karininkai "Juodvarniams" duodavo užduotis sekti politikus bei teisėsaugos pareigūnus ir teikti apie juos informaciją.

Teisėsaugos pareigūnai jau šešta para ieško nacionalinės organizacijos "Juodvarniai" nario, 36 metų Eligijaus Šmidto, įtariamo pasikėsinimu į policijos pareigūną.

Per kratas šią ir praėjusią savaitę įtariamųjų butuose ir kitose vietose Vilniuje, Varėnoje ir kitose vietose pareigūnai aptiko labai didelį kiekį sprogmenų, šaudmenų, dokumentų, kompiuterių. Amunicijos ieškoma toliau.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Pirmąkart po 10 metų „Sodroje“ – geros naujienos, pensininkų laukia milijoninės išmokos

Be įprastinių išmokų, kitais metais pensininkams numatoma papildomai išmokėti keliasdešimt milijonų eurų kompensacijų, Valstybinio socialinio draudimo („Sodros“) biudžetas bus teigiamas.

Seime planuojami papildomi plenariniai posėdžiai

Kadenciją baigiantis Seimas ketina surengti papildomus Seimo plenarinius posėdžius tam, kad suspėtų atlikti visus suplanuotus darbus.

Lietuva skyrė humanitarinę pagalbą Afganistanui (12)

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 30 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Afganistanui.

Rinkimai 2016: kaip partijos kovos su šiurpinančiais emigracijos mastais? (115)

Rytų Anglijoje įsikūręs Peterborough jau ne vienus metus atsiduria Lietuvos muzikantų gastrolių sąrašuose, pradedant Andriumi Mamontovu ir baigiant legendine grupe „Rondo“. Šiemet šis miestas įtrauktas ir į Seimo rinkimams besirengiančių Lietuvos politikų kelionių planus.

Kauno rajonui – ugniagesių iš Vokietijos dovanos (1)

Vokietijos ugniagesiai gelbėtojai į Kauno rajoną vėl atvežė keliolika tonų labdaros, o Pagynės vaikų namams perdavė „Ford Transit“ mikroautobusą.