"Juodvarniai" paskleidė nerimą

"Lietuvai perversmas tikrai negresia. Negalima tautos gąsdinti tuo, ko nėra. Vienąkart jau pasimokėme dėl pasikėsinimo į A.Lukašenką", - vakar "Lietuvos rytui" teigė p. Jancevičius.

Vyriausiasis prokuroras tvirtino, kad neregistruota "Juodvarnių" organizacija, kurios veikla dabar domimasi, iki ginkluoto incidento Varėnoje nebuvo peržengusi leistino veikimo ribos.

"Kol kas negaliu tvirtinti, kad "Juodvarniai" buvo savanorių pajėgų ar krašto apsaugos sistemos padalinys, nors trys šios organizacijos nariai - ieškomas E.Šmidtas, sulaikytieji R.Kepežinskas ir G.Navionis - buvo ir savanoriai. Tačiau šios žmonių grupės nesieju su valstybinėmis struktūromis", - tikino R.Jancevičius.

Šiomis dienomis Varėnos areštinėje dešimčiai dienų sulaikytiems varėniškiui Giedriui Navioniui bei vilniečiui Rokui Kepežinskui bus pateikti kaltinimai.

Jau šiandien kaltinimas rengimu įgyti šaudmenų stambiu mastu žadama pateikti vienam "Juodvarnių" lyderių R.Kepežinskui.

Istorijos mokytojas E.Šmidtas ir jo bendražygiai G.Navionis bei R.Kepežinskas ketino išsikasti trijose slaptavietėse Varėnos miškuose laikytus sprogmenis, šaudmenis bei karinę amuniciją.

Įtariama, kad šį arsenalą "Juodvarniai" galėjo parduoti. Tikimybė, kad ginkluotė galėjo būti ruošiama teroro aktams, taip pat neatmetama. Manoma, kad šaudmenų saugyklų yra ir daugiau, jų bus ieškoma galbūt ir šiandien.

Trijose slaptavietėse buvo aptikta daug įvairių sprogmenų, skirtingo kalibro bei rūšių šovinių, keli pistoletai, išardytų ginklų dalys, kitos karinės amunicijos.

Tačiau R.Jancevičius paneigė, kad miške iškastose duobėse pavyko aptikti žemėlapių, pareigūnų sekimo planų. Šiuo metu radinius tiria ekspertai, kurie tiksliai nustatys, kokios jie kilmės, kur ir kada pagaminti.

Apie slaptaviečių buvimo vietą G.Navionis sužinojo iš pernai nusišovusio buvusio savanorio Rimanto Kazokaičio. G.Navionis artimai bendravo su pakaunės įvykių dalyviu savanoriu R.Kazokaičiu, pernai gyvenimą baigusiu savižudybe. Manoma, jog prieš nusižudydamas R.Kazokaitis draugui pasakė, kur yra ginklų slaptavietės.

Savanorių būrio vado R.Kazokaičio santykiai su Varėnos policija buvo labai įtempti. Yra duomenų, kad R.Kazokaitis buvo net grasinęs susprogdinti Varėnos policijos komisariatą.

R.Kazokaičio namuose, ieškodami ginklų bei sprogmenų, policijos pareigūnai ne kartą atliko kratas, savanoriui buvo taikytas Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (48)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (145)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (13)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (89)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.

Emigracijos mastai kelia grėsmę: kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4-5 žmonės (282)

Dirbančių ir mokesčius mokančių asmenų skaičius Lietuvoje kasmet sparčiai mažėja, traukiasi rinka, mažėja vartotojų, nyksta verslai, ypač - atokesniuose regionuose, ir kyla realios grėsmės Lietuvos ekonomikai.