J.Senkevičius neatmeta etninių konfliktų galimybės

 (4)
Lenkijos savaitraščiui "Czas" aiškindamas, kodėl Šalčininkų rajone nedaug investuoja užsieniečiai, parlamentaras Janas Senkevičius teigė, jog "verslininkai nenoriai investuoja regionuose, kur gali kilti etninių nesutarimų bei nesureguliuoti nuosavybės klausimai".
Seimo nario nuomone, kol nebus išspręsta žemės grąžinimo problema, Vakarų investicijų įplaukos bus ribotos.

J. Senkevičius lietuvius kaltina tuo, kad "vietovėse, kuriose gyvena vos dvi-trys lietuvių šeimos, atidaromos lietuviškos mokyklos ir darželiai".

Lenkų savaitraštis publikacijoje "Šalčininkai nepraranda vilties" rašo, kad Lietuvoje žemę atgavę lenkai pradeda plikoje vietoje ir neturi jokių galimybių ūkininkauti, nes nėra lėšų inventoriui įsigyti ir būtiniausioms investicijoms, o "apie kreditus bankuose tegali tik svajoti, kadangi palūkanos labai didelės".

"O tai, jog Šalčininkų ūkininkai šiaip taip verčiasi - organizacijos "Wspolnota polska" nuopelnas, kuri nuo 1993 metų jiems padeda įvairiausiais būdais, tiekia jiems padargus ir padėvėtas žemės ūkio mašinas", teigia "Czas".

Jis primena naują "Wspolnota polska" pasiūlymą aplink Vilnių sukurti daržininkystės ir sodininkystės juostą, kuriam pritarė ir oficialioji Lietuvos valdžia.

"Tačiau neaišku, ar tai iš jos pusės nėra tik gudrybė, nes ankstesniais metais buvo garsiai kalbama apie prezidento Algirdo Brazausko siūlomą paramos Pietryčių Lietuvai programą, kuri baigėsi lietuviškų mokyklų ir darželių statyba lenkiškuose kaimuose", rašo savaitraštis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Šimašius įvertino R. Karbauskio poziciją dėl būsimo koalicijos derybų (76)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R. Karbauskis, regis, dirbtinai „užaštrino“ savo kalbėjimą, o koks jis yra derybininkas paaiškės tik prie pačių derybų stalo. Taip teigia Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius.

R. Karbauskis: mes gardžiai pasijuokėme iš Gabrieliaus papildyta 14.13 (1219)

Antrą vietą daugiamandatėje apygardoje per pirmą Seimo rinkimų turą laimėjusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) pirmininką Gabrielių Landsbergį ištiko psichologinė trauma.

G. Landsbergis: koalicijos formavimas gali prasidėti jau šį vakarą (679)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad būsimos koalicijos formavimas gali prasidėti jau sekmadienio vakarą, ir teigia, kad mato galimybių, jog nauja valdžia būtų stabili.

A. Butkevičius pasidalino prognozėmis (157)

Valdančiųjų socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius žada artimiausiu metu pasakyti savo ateities planus partijoje ir prognozuoja, kad socialdemokratai naujajame Seime dirbs opozicijoje.

Tabore sutikta narkomanė: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, tai per dieną man reikia 300 eurų (233)

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.