J.Razma siūlys išparduoti profsąjungų turtą

Seimo kancleris konservatorius Jurgis Razma parengė įstatymo projektą, kuriuo sovietmečiu profesinių sąjungų turėtas nekilnojamasis turtas būtų parduotas, o visoms profsąjungoms tektų glaustis dviejuose pastatuose.
Spaudos konferencijoje penktadienį jis informavo parengęs projektą, sprendžiantį įsisenėjusią Lietuvos TSR valstybinių profesinių sąjungų turto paskirstymo problemą.

Įstatymo projekte numatyta, kad Valstybės turto fondui būtų perduotas profesinių sąjungų turtas, kuris konkurso būdu būtų parduotas, o gautus pinigus profesinės sąjungos galėtų naudoti bendru susitarimu.

Tokiu būdu būtų parduodami Vilniaus koncertų ir sporto rūmai, Vilniaus ledo rūmai, Respublikiniai profesinių sąjungų kultūros rūmai, Kauno miesto darbo ir kultūros rūmų turto dalis, poilsio namai "Trakai", Lampėdžių poilsio namai, Valstybinė įmonė "Neringos kopos", Druskininių sanatorija "Nemunas", Palangos sanatorija "Jūratė", Palangos sveikatos rūmai, Anykščių reabilitacijos centras, Druskininkų gydomosios kūno kultūros ir ambulatorinio gydymo centras.

J. Razmos teigimu, visi šie pastatai ir objektai pastarąjį dešimtmetį buvo labai neracionaliai naudojami, dalis jų privatizuoti neteisėtu būdu.

Projekte taip pat numatoma, kad Lietuvos darbo federacija, Lietuvos profesinių sąjungų centras ir Lietuvos darbininkų sąjunga turi įsikurti Basanavičiaus, o Lietuvos profesinių sąjungų susivienijimas - Jasinskio gatvėse esančiuose pastatuose.

"Šiuo sprendimu bene pirmą kartą mūsų istorijoje būtų siūloma visą eilę pastatų paimti visuomenės reikmėms, teisingai už tai atlyginant", projekto esmę aiškino J. Razma.

Tačiau jis prognozavo, kad profsąjungos, ypač Darbininkų sąjunga ir Profesinių sąjungų centras, dėl šio projekto "tikrai pakels didžiulį triukšmą".

"Aš manau, kad Darbininkų sąjunga turėjo vilčių įsikurti visuose rūmuose ant Tauro kalno, o Profesinių sąjungų centras bus labai nelaimingas, sužinojęs, kad šiuo projektu siūloma dalį jo užimamų patalpų pasidalinti su kitais centrais, užuot labai keistai juos nuomojus įvairiems subjektams", teigė Seimo kancleris.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (4)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (22)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (16)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (676)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (7)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.