Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas Jonas Ramonas neatmeta galimybės, kad vėl bus imtasi protesto akcijų, jei pieno supirkimo kainos ir šiemet bus nepalankios ūkininkams. "Ieškome įvairių būdų gauti didesnę kainą už pieną, bet jei nepavyks šios problemos išspręsti kitomis priemonėmis, mes grįšime prie kai kurių praėjusių metų veiksmų", - pirmadienį žurnalistams sakė J.Ramonas.
Jonas Ramonas
© ELTA
Tačiau ŽŪR vadovas nekomentavo, kokių tiksliai priemonių ūkininkai imsis, jei nebus patenkinti jų reikalavimai - protestuos prie Seimo ar vėl blokuos Lietuvos kelius.

Kaip BNS sakė J.Ramonas, ŽŪR pareiga - visomis priemonėmis ginti žemdirbių interesus.

"Vėl apvažiavome visus rajonus, tariamės ką daryti. Laukiam, kol mus priims žemės ūkio ministras, jau antrą raštą parašėm, bet kol kas nesame pakviesti tartis", - sakė J.Ramonas.

Jis tvirtino, kad "mūsų advokatai yra padarę teisinę analizę, kurioje aiškiai matosi, kad trejus metus Seimo priiminėjamuose įstatymuose visai neginamas žemdirbys ir visi aktai palankūs tik perdirbėjams ir valdžiai, o žemdirbys lieka su kupra".

Tuo tarpu Kauno miesto apylinkės teismas antrą kartą atidėjo posėdį, kuriame turėjo būti pradėta nagrinėti aštuoniems žemdirbiams iškelta baudžiamoji byla dėl beveik prieš metus Lietuvos keliuose vykdytų blokadų.

Pirmadienį turėjęs įvykti bylos nagrinėjimas atidėtas dėl to, kad į jį dėl ligos negalėjo atvykti du įtariamieji - Pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkas Bronius Markauskas bei Prienų rajono žemdirbių asociacijos pirmininkas Jonas Vilionis.

Vasarį bylos nagrinėjimas atidėtas, nes jame negalėjo dalyvauti įtariamųjų advokatas Kęstutis Stungys, kuris yra ir vienas iš prezidento Rolando Pakso gynėjų.

5 tomų byloje dėl riaušių organizavimo ar dalyvavimo jose be minėtų asmenų įtarimai dar pateikti ŽŪR pirmininkui J.Ramonui, trims ūkininkams iš Marijampolės apskrities - Virginijui Mykolaičiui, Kęstučiui Miliauskui ir Artūrui Piliotai - bei dviem ūkininkams iš Utenos - Irenai Guogužienei ir Arūnui Kudrevičiui.

Byloje civilinį ieškinį yra pareiškusi tarptautinių krovinių gabenimo bendrovė "Vilniaus dobilas". Bendrovė teigia, kad dėl kelių blokados patyrė 1 100 litų nuostolių.

Nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija "Linava" pareigūnams taip pat atsiuntė raštą, kad kelios pervežimo bendrovės dėl kelio Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ir kitų kelių blokados patyrė nuostolių, kuriuos vertina keliais tūkstančiais litų. Nustačius byloje konkrečius blokados kaltininkus, "Linava" prašo iš jų priteisti bendrovėms padarytą žalą.

Lietuvos ūkininkai, reikalavę didesnės piniginės paramos žemės ūkiui, piketą pradėjo gegužės 20 dieną, o 21-22 dienomis blokavo kai kuriuos kelius, vedančius į pasienį su Latvija ir Lenkija bei automagistralę Kaunas-Klaipėda ties įvažiavimu į uostamiestį. Dėl kelių blokados nuostolių patyrė ir gyventojai, ir vežėjai.

Kelių blokadą žemdirbiai nutraukė tik gavę Vyriausybės pažadą skirti pieno perdirbėjams 56 mln. litų papildomų lėšų iš biudžeto ir kompensuoti, palyginti su 2002 metais, dalį prarastos pieno kainos.

Dėl žemdirbių veiksmų Klaipėdos, Pasvalio ir Marijampolės teisėsaugininkai pradėjo ikiteisminius tyrimus, tačiau spalį surinktą medžiagą buvo nuspręsta sujungti į vieną baudžiamąją bylą ir perduoti ją Policijos departamento kriminalistams, tyrimą kontroliavo Generalinė prokuratūra.

Prie bylos yra pridėtos ir 8 vaizdo kasetės, kuriose užfiksuoti pagrindiniai riaušių kurstytojai ir jų pasakytos kalbos. Visi įtariamieji buvo pasirašę rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

Riaušes organizavęs ar jose dalyvavęs ir šiurkščiai viešąją tvarką pažeidęs asmuo gali būti nubaustas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Kitą teismo posėdį planuojama surengti balandžio pabaigoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (114)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (27)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (15)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (22)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (3)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (3)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (799)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Siūlo iššūkį: 30 dienų be cukraus ar kavos ką galima pasiekti (41)

30 dienų be cukr aus, miltų ar kav os. 30 dienų iš eilės nueiti po 8 tūkst. žingsnių ar...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (277)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...