Joniškio ūkininkai protestuoja prie Vyriausybės rūmų

 (1)
Piketą pradėjo 9 ūkininkai. Tokio dydžio piketui savivaldybės leidimo nereikia.

Kaip žurnalistams sakė Joniškio ūkininkų profesinės sąjungos pirmininkas Anicetas Rudis, ūkininkai ketina protestuoti, kol žemdirbiams bus sumokėti pinigai.

"Šiandien čia stovime mes, rytoj mus pakeis kiti", sakė A. Rudis.

Jo teigimu, žemdirbiai reikalauja, kad nedelsiant būtų visiškai atsiskaityta už supirktus kvotinius cukrinius runkelius, panaikinant "neteisėtai priimtą 1999 metų gruodžio 21 dienos Vyriausybės nutarimą".

"Mes prieštaraujame prieš Vyriausybės nutarimą, kuris buvo priimtas įvykus cukrinių runkelių paruošoms, kurios baigėsi lapkričio 20 dieną. Jų perdirbimas fabrikuose pasibaigė gruodžio 23 dieną, o nutarimas buvo priimtas gruodžio 21 dieną", sakė A. Rudis.

Anot jo, nutarimu buvo pakeista atsiskaitymo už cukrinius runkelius tvarka, pagal kurią už patiektą produkciją bus atsiskaityta tik per 2 metus.

Pagal tarpprofesinį susitarimą pirmas atsiskaitymas - 40 proc. - su žemdirbiais ir ūkininkais buvo numatytas gruodžio 1 dieną, likę 30 proc. - kovo 15 dieną, dar kiti - birželio 1 dieną.

"Būtent šie reikalavimai yra neįvykdyti. Kadangi žaidimo taisyklės buvo pakeistos pasibaigus varžyboms - cukrinių runkelių pristatymui, mes manome, kad mes esame teisūs", sakė A. Rudis.

Pasak ūkininkų, už praėjusių metų produkciją Vyriausybė jiems skolinga apie 20,1 mln. litų.

Praėjusią savaitę Joniškio žemdirbiai protestą buvo surengę kelyje Joniškis - Šiauliai.

Pritardami Joniškio ūkininkų reikalavimams, į piketą taip pat buvo atvykę Pakruojo, Šiaulių rajonų žemdirbiai bei Marijampolės regiono cukrinių runkelių augintojai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Naktinis Kaunas nušvis naujomis spalvomis

Šviesų festivalio "Spalvotas Kaunas" organizatoriai planuoja bent kelias naktis specialiais žibintais apšviesti žinomiausius Kauno architektūros objektus, dovanodami jiems naują spalvotą rūbą.

Panevėžio valdančiuosius palieka socialdemokratai (1)

Panevėžio valdančiąją koaliciją, piktindamiesi administracijos reorganizavimu ir koalicijos sutarties pažeidimu, paliko socialdemokratų frakcija.

Išvardino Darbo partijos nuopelnus: „papuošė“ Lietuvą kaip jokia kita (12)

Darbo partija nesiekė, kad jos programa atitiktų tikrovę, o tik prirašė bet ko, kad vėl pritrauktų rinkėjus, LRT RADIJUI sako politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka.

„Nematoma Lietuvos istorija“: nevaldoma situacija Panevėžyje (11)

1999-ųjų sausį Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos skyriaus vyriausiąjį prokurorą Gintautą Sereiką pakirtę šūviai Lietuvos visuomenę supurtė lyg elektrošokas.

Ramzį nušovęs K. Komskio brolis paleistas į laisvę (71)

Tarnybinį pasieniečių šunį nušovęs Arvydas Komskis ketvirtadienį po pietų paleistas į laisvę, jam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.