Jeigu Lietuvos institucijos įrodytų, jog

 (9)
Jeigu Lietuvos institucijos įrodytų, jog šalies politinės jėgos, skleidžiančios profašistines idėjas arba remiančios tokių idėjų skleidėjus, gauna finansavimą iš užsienio, taip būtų svarus argumentas Lietuvos ir JAV politikų nuogąstavimams, jog tam tikros užsienio jėgos siekia kompromituoti NATO narystės siekiančią Lietuvą.
Tai BNS penktadienį sakė "Potomako" fondo (Potomac Foundation) atstovas Philipas Petersenas (Filipas Petersenas), vadovaujantis šiomis dienomis Lietuvoje viešinčiai įtakingų JAV kongresmenų patarėjų delegacijai.

"Lietuvai nereikia įrodyti, jog profašistines jėgas, kurios kompromituoja Lietuvą, remia kuri nors konkreti šalis. Šiam įtarimui patvirtinti tereikia įrodyti, jog tų jėgų veikla yra finansuojama ne iš šalies vidaus", sakė Ph. Petersenas.

"Rusija nuosekliai pasisako prieš Lietuvos narystę NATO. JAV Kongreso atstovai yra susirūpinę, kaip Rusija naudoja JAV skiriamą finansinę pagalbą", sakė Ph. Petersenas. Jo atstovaujamas nepriklausomas "Potomako" fondas, be kita ko, analizuoja ir Rusijos politiką.

"Jeigu paaiškėtų, jog dalis JAV skiriamų pinigų Rusijai gali būti naudojama kišimuisi į kitų šalių vidaus reikalus, JAV Kongrese kiltų didelis skandalas", sakė Ph. Petersenas.

"Nacionalistinių ir ekstremistinių nuotaikų plitimas kelia grėsmę pilietinės visuomenės ugdymui. Taip pat kyla grėsmė Konstitucijoje įtvirtintų demokratinės visuomenės principų, sudarančių sąlygas visiems Lietuvos piliečiams, nepriklausomai nuo jų tautybės, religinių įsitikinimų dalyvauti valstybės valdyme ir kūrime, įgyvendinimui. Tokių tendencijų plitimas bei ekstremistines idėjas propaguojančių judėjimų atsiradimas ne tik Lietuvoje, bet ir kitose valstybėse kelia susirūpinimą ne tik Lietuvos, bet ir užsienio valstybių demokratinėms visuomenėms", rašoma trečiadienį paskelbtame Valstybės saugumo departamento pranešime.

Kaip skelbta, anksčiau šį mėnesį neregistruota vadinamoji Lietuvių nacionalsocialinė partija surengė mitingus Šiauliuose ir Kaune. Per nacionalsocialistų mitingą Šiauliuose kalbėjo ir miesto merė socialliberalė Vida Stasiūnaitė.

R. Juknevičienė pokalbyje su BNS pažymėjo, jog, kaip rodo viešosios nuomonės tyrimas, du trečdaliai Lietuvos didmiesčių gyventojų nepritaria profašistinėms pažiūroms.

Anot apklausos, kurios rezultatus ketvirtadienį paskelbė žurnalas "Veidas", 36,7 proc. apklaustųjų nepritaria ir 23,3 proc. - visiškai nepritaria nacionalsocialistų veiklai ir propagandai.

Seimo Užsienio reikalų komiteto narys liberalas Alvydas Medalinskas atkreipė dėmesį į kitą apklausos nustatytą tendenciją.

A. Medalinskas BNS sakė buvęs sukrėstas fakto, jog nacionalsocialistų lyderio Mindaugo Murzos mintims pritaria net penktadalis Lietuvos gyventojų.

Apklausos duomenimis, nacionalsocialistų propagandai pritaria 21,7 proc. ir visiškai pritaria - 5,4 proc. apklaustųjų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Naujoji tvarka atsijojo tikruosius vargšus (18)

Sugriežtinus tvarką gauti socialinį būstą, jo laukiančiųjų eilė Panevėžyje sutrumpėjo daugiau kaip tris kartus. Tad sulaukti stogo virš galvos, kad ir valdiško, dabar galima tikėtis daug greičiau.

Į Vilnių atvežtas T. Matulionio sarkofagas (24)

Šeštadienio vakarą Vilniaus arkikatedroje iškilmingai sutiktos Teofiliaus Matulionio, kurį rengiamasi skelbti palaimintuoju, relikvijos – sarkofagas su jo palaikais.

Biudžetininkų kantrybė senka: sako, kad pravalgome valstybės pinigus, o mes nesuduriame galo su galu (373)

Vyriausybė neskuba apsispręsti, ar pridėti pusantro euro prie bazinio dydžio, nuo kurio priklauso biudžetinių įstaigų darbuotojų ir valstybės tarnautojų atlyginimai. Biudžetininkai pyksta: jeigu jie ir toliau bus ignoruojami, iš kitų šalių teks kviestis ne tik statybininkus, bet ir tarnautojus.

Kaune į diakonus pirmą kartą įšventinti penki vedę vyrai (44)

Šeštadienį Kauno Šventųjų apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, susirinkus gausiai tikinčiųjų miniai, penki vedę įvairių profesijų vyrai įšventinti diakonais.

Pasaulį sudrebinęs desertas – jau Lietuvoje: už porciją ledų moka 4 eurus ir dar stovi eilėse (452)

Nors mūsų pokalbio metu Laurynas Rimavičius naujai įkurtoje ledų kavinėje dirbo tik antrą dieną, jo veidą jau puošė plati šypsena – Palangoje pristatęs naujovę jis kaipmat susilaukė stulbinančio poilsiautojų dėmesio.