Jeigu Lietuvos institucijos įrodytų, jog

 (9)
Jeigu Lietuvos institucijos įrodytų, jog šalies politinės jėgos, skleidžiančios profašistines idėjas arba remiančios tokių idėjų skleidėjus, gauna finansavimą iš užsienio, taip būtų svarus argumentas Lietuvos ir JAV politikų nuogąstavimams, jog tam tikros užsienio jėgos siekia kompromituoti NATO narystės siekiančią Lietuvą.
Tai BNS penktadienį sakė "Potomako" fondo (Potomac Foundation) atstovas Philipas Petersenas (Filipas Petersenas), vadovaujantis šiomis dienomis Lietuvoje viešinčiai įtakingų JAV kongresmenų patarėjų delegacijai.

"Lietuvai nereikia įrodyti, jog profašistines jėgas, kurios kompromituoja Lietuvą, remia kuri nors konkreti šalis. Šiam įtarimui patvirtinti tereikia įrodyti, jog tų jėgų veikla yra finansuojama ne iš šalies vidaus", sakė Ph. Petersenas.

"Rusija nuosekliai pasisako prieš Lietuvos narystę NATO. JAV Kongreso atstovai yra susirūpinę, kaip Rusija naudoja JAV skiriamą finansinę pagalbą", sakė Ph. Petersenas. Jo atstovaujamas nepriklausomas "Potomako" fondas, be kita ko, analizuoja ir Rusijos politiką.

"Jeigu paaiškėtų, jog dalis JAV skiriamų pinigų Rusijai gali būti naudojama kišimuisi į kitų šalių vidaus reikalus, JAV Kongrese kiltų didelis skandalas", sakė Ph. Petersenas.

"Nacionalistinių ir ekstremistinių nuotaikų plitimas kelia grėsmę pilietinės visuomenės ugdymui. Taip pat kyla grėsmė Konstitucijoje įtvirtintų demokratinės visuomenės principų, sudarančių sąlygas visiems Lietuvos piliečiams, nepriklausomai nuo jų tautybės, religinių įsitikinimų dalyvauti valstybės valdyme ir kūrime, įgyvendinimui. Tokių tendencijų plitimas bei ekstremistines idėjas propaguojančių judėjimų atsiradimas ne tik Lietuvoje, bet ir kitose valstybėse kelia susirūpinimą ne tik Lietuvos, bet ir užsienio valstybių demokratinėms visuomenėms", rašoma trečiadienį paskelbtame Valstybės saugumo departamento pranešime.

Kaip skelbta, anksčiau šį mėnesį neregistruota vadinamoji Lietuvių nacionalsocialinė partija surengė mitingus Šiauliuose ir Kaune. Per nacionalsocialistų mitingą Šiauliuose kalbėjo ir miesto merė socialliberalė Vida Stasiūnaitė.

R. Juknevičienė pokalbyje su BNS pažymėjo, jog, kaip rodo viešosios nuomonės tyrimas, du trečdaliai Lietuvos didmiesčių gyventojų nepritaria profašistinėms pažiūroms.

Anot apklausos, kurios rezultatus ketvirtadienį paskelbė žurnalas "Veidas", 36,7 proc. apklaustųjų nepritaria ir 23,3 proc. - visiškai nepritaria nacionalsocialistų veiklai ir propagandai.

Seimo Užsienio reikalų komiteto narys liberalas Alvydas Medalinskas atkreipė dėmesį į kitą apklausos nustatytą tendenciją.

A. Medalinskas BNS sakė buvęs sukrėstas fakto, jog nacionalsocialistų lyderio Mindaugo Murzos mintims pritaria net penktadalis Lietuvos gyventojų.

Apklausos duomenimis, nacionalsocialistų propagandai pritaria 21,7 proc. ir visiškai pritaria - 5,4 proc. apklaustųjų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: pirmąjį balandžio savaitgalį – ypatinga šiluma prognozė kitai savaitei (1)

Atsisveikindamas kovas šalį palaistys pavasarišku lietumi, o balandis prasidės ypatingai: savaitgalį mėgausimės dar šį pavasarį neregėta beveik 20 laipsnių šiluma.

S. Skvernelis vis sulaukia siūlymų kurti naują frakciją (142)

„Yra tokių pasiūlymų, yra kalbų, bet manau, kad tai kol kas yra ankstyva.<...> Yra nemažai frakcijos narių ir tai jau ne vienetai ir ne dešimtys, kurie nori matyti tą rezultatą, kurį mes žadėjome žmonėms. Man yra džiugu, kad tokių Seimo narių yra, nes ir aš esu orientuotas į rezultatą, o ne procesą,“ – sako premjeras Saulius Skvernelis, paklaustas, ar bendražygiai jam nesiūlo kurti naujos jo paties frakcijos. Vis dėlto, jei pritrūktų politinės valios įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, S. Skvernelis sako neatmetantis galimybės dar šioje kadencijoje matyti ir naują valdančiąją koaliciją. Apie šias ir kitas politines aktualijas pokalbis su Ministru Pirmininku laidoje „Dėmesio centre“.

Anglijoje gyvenanti lietuvė: taip jau yra, jeigu gyveni skurdžiau, esi tylesnis, iš tavęs tyčiojasi (109)

Egidijus Anupraitis per kelias dienas liūdnai pagarsėjo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Paaiškėjo, kad vaikinas mokėsi Liverpoolio universitete, tačiau grįžo atgal į Lietuvą.

L. Linkevičius prašo Vokietijos ministro perduoti Lietuvai Nepriklausomybės aktą (248)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį paprašė Vokietijos diplomatijos vadovo Sigmaro Gabrielio perduoti Lietuvai Berlyno diplomatiniame archyve rastą 1918-ųjų vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės aktą.

SADM skandale aiškėja naujos aplinkybės: darbuotojai pasakoja apie klastingas schemas (103)

DELFI aprašius situaciją, kai apie galimą valstybės lėšų švaistymą Socialinės apsaugos ir darbo ministrui (SADM) pranešusios Vaikų išlaikymo fondo darbuotojos sulaukė sistemos kirčio – buvo pradėta ieškoti, kaip jas nubausti, į viešumą ėmė kilti naujos detalės.