Jeigu Lietuvos institucijos įrodytų, jog

 (9)
Jeigu Lietuvos institucijos įrodytų, jog šalies politinės jėgos, skleidžiančios profašistines idėjas arba remiančios tokių idėjų skleidėjus, gauna finansavimą iš užsienio, taip būtų svarus argumentas Lietuvos ir JAV politikų nuogąstavimams, jog tam tikros užsienio jėgos siekia kompromituoti NATO narystės siekiančią Lietuvą.
Tai BNS penktadienį sakė "Potomako" fondo (Potomac Foundation) atstovas Philipas Petersenas (Filipas Petersenas), vadovaujantis šiomis dienomis Lietuvoje viešinčiai įtakingų JAV kongresmenų patarėjų delegacijai.

"Lietuvai nereikia įrodyti, jog profašistines jėgas, kurios kompromituoja Lietuvą, remia kuri nors konkreti šalis. Šiam įtarimui patvirtinti tereikia įrodyti, jog tų jėgų veikla yra finansuojama ne iš šalies vidaus", sakė Ph. Petersenas.

"Rusija nuosekliai pasisako prieš Lietuvos narystę NATO. JAV Kongreso atstovai yra susirūpinę, kaip Rusija naudoja JAV skiriamą finansinę pagalbą", sakė Ph. Petersenas. Jo atstovaujamas nepriklausomas "Potomako" fondas, be kita ko, analizuoja ir Rusijos politiką.

"Jeigu paaiškėtų, jog dalis JAV skiriamų pinigų Rusijai gali būti naudojama kišimuisi į kitų šalių vidaus reikalus, JAV Kongrese kiltų didelis skandalas", sakė Ph. Petersenas.

"Nacionalistinių ir ekstremistinių nuotaikų plitimas kelia grėsmę pilietinės visuomenės ugdymui. Taip pat kyla grėsmė Konstitucijoje įtvirtintų demokratinės visuomenės principų, sudarančių sąlygas visiems Lietuvos piliečiams, nepriklausomai nuo jų tautybės, religinių įsitikinimų dalyvauti valstybės valdyme ir kūrime, įgyvendinimui. Tokių tendencijų plitimas bei ekstremistines idėjas propaguojančių judėjimų atsiradimas ne tik Lietuvoje, bet ir kitose valstybėse kelia susirūpinimą ne tik Lietuvos, bet ir užsienio valstybių demokratinėms visuomenėms", rašoma trečiadienį paskelbtame Valstybės saugumo departamento pranešime.

Kaip skelbta, anksčiau šį mėnesį neregistruota vadinamoji Lietuvių nacionalsocialinė partija surengė mitingus Šiauliuose ir Kaune. Per nacionalsocialistų mitingą Šiauliuose kalbėjo ir miesto merė socialliberalė Vida Stasiūnaitė.

R. Juknevičienė pokalbyje su BNS pažymėjo, jog, kaip rodo viešosios nuomonės tyrimas, du trečdaliai Lietuvos didmiesčių gyventojų nepritaria profašistinėms pažiūroms.

Anot apklausos, kurios rezultatus ketvirtadienį paskelbė žurnalas "Veidas", 36,7 proc. apklaustųjų nepritaria ir 23,3 proc. - visiškai nepritaria nacionalsocialistų veiklai ir propagandai.

Seimo Užsienio reikalų komiteto narys liberalas Alvydas Medalinskas atkreipė dėmesį į kitą apklausos nustatytą tendenciją.

A. Medalinskas BNS sakė buvęs sukrėstas fakto, jog nacionalsocialistų lyderio Mindaugo Murzos mintims pritaria net penktadalis Lietuvos gyventojų.

Apklausos duomenimis, nacionalsocialistų propagandai pritaria 21,7 proc. ir visiškai pritaria - 5,4 proc. apklaustųjų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Ruokytė-Jonsson: pirmą kartą patikėjau partija

„Aš pirmą kartą patikėjau partija, kuri nemelavo. Mano ir partijos požiūris sutapo – kultūra turi būti dėmesio centre“, – sako paskirtoji kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

D. Grybauskaitė paskyrė M. Vainiutę teisingumo ministre (5)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė į naujai suformuotą Vyriausybę teisingumo ministre penktadienį paskyrė Mykolo Romerio universiteto profesorę Mildą Vainiutę.

D. Grybauskaitė perspėja: Kremliaus žvilgsnis nukrypęs į Europą (42)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) valstybių ambasadoriais.

G. Steponavičius Generalinėje prokuratūroje užtruko (70)

Narystę Liberalų sąjūdyje susistabdęs Gintaras Steponavičius penktadienį daugiau nei penkias valandas duoda parodymus Generalinėje prokuratūroje byloje dėl galimos politinės korupcijos. Manoma, kad jo apklausa gali užtrukti iki darbo dienos pabaigos.

Žmogaus teisių komisarą stebina smurto artimoje aplinkoje situacija Lietuvoje (9)

Lietuvoje pernelyg apsunkintas smurto artimoje aplinkoje bylų tyrimas, sako Europos Tarybos žmogaus teisių komisaras Nilas Muižniekas.