JAV žada Lietuvai pagalbą uždarant Ignalinos AE

 (28)
Jungtinės Valstijos suteiks Lietuvai finansinę paramą, uždarant Ignalinos atominę elektrinę (IAE), užtikrino Vilniuje JAV valstybės sekretorės pavaduotojas ekonomikos, verslo ir žemės ūkio klausimais Alan P. Larson (Alansas Larsonas).
Jis vadovauja JAV delegacijai ekonominėse konsultacijose su Lietuva, per kurias ketvirtadienį aptartas dvišalis ekonominis bendradarbiavimas.

Per konsultacijas JAV atstovai buvo supažindinti su Lietuvos integracijos į ES ir Pasaulio prekybos organizaciją pažanga.

Po konsultacijų surengtoje spaudos konferencijoje A. Larson perdavė JAV valstybės sekretorės Madeleine Albright (Madlenos Olbrait) įsipareigojimą toliau bendradarbiauti su Lietuva bei remti Lietuvos ekonomikos stiprinimo programas.

"Šiandien kalbėjomės apie tai, jog Lietuva padėjo daug pastangų stojimo į Pasaulio prekybos organizaciją procese bei pradėdama derybas dėl narystės ES. Tai buvo puiki proga pasikalbėti apie daugelį ekonominio bendradarbiavimo reikalų", sakė A. Larson.

Anot jo, per konsultacijas svarstytos ir Ignalinos AE uždarymo problemos.

Pasak A. Larson, JAV padės Lietuvai uždaryti jėgainę, tačiau kol kas apie konkrečias pinigų sumas bei projektus nekalbama.

Kovo pradžioje Vyriausybė patvirtino IAE pirmojo bloko eksploatacijos nutraukimo įstatymą, kuriame numatyta reaktorių uždaryti iki 2005 metų sausio 1 dienos. Įstatymą dar turės priimti Seimas.

Manoma, kad IAE pirmojo bloko uždarymas iš viso kainuos apie 20 mlrd. litų, bet šios išlaidos pasiskirstys per keletą dešimtmečių.

Pernai priimtoje energetikos strategijoje Lietuva įsipareigojo Ignalinos jėgainės pirmąjį bloką uždaryti iki 2005 metų, o dėl antrojo bloko stabdymo datos turės būti nutarta 2004 metais.

Pasak Lietuvos delegacijai per konsultacijas vadovavusio užsienio reikalų viceministro Algimanto Rimkūno, dabar JAV yra antros pagal investicijas į Lietuvą, kurios sudaro maždaug 276 mln. JAV dolerių. Pagal dvišalės prekybos apyvartą ši valstybė yra 10-ta Lietuvos užsienio prekybos partnerė.

Dvišalės konsultacijos rengiamos kartą per metus, remiantis JAV ir Baltijos šalių partnerystės chartijos, pasirašytos 1998 metų sausį, nuostatomis.

Penktadienį JAV valstybės sekretorės pavaduotojas susitiks su Lietuvos užsienio reikalų, finansų ministrais bei Vyriausybės kancleriu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Landsbergis: nežinau, ar partijos lyderis nebus verčiamas daryti kitaip, negu jis galvoja (90)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose galimai koalicijai su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga priešinasi šios partijos patriarchas Vytautas Landsbergis, neoficialiai teigia partijos politikai.

P. Urbšys: dalis konservatorių siekia į intrigas įtraukti D. Grybauskaitę (6)

Dalis konservatorių, nenorintys dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“, su pažymų iš Valstybės saugumo departamento (VSD) reikalavimu bando į politines intrigas įtraukti specialiąsias tarnybas bei šalies vadovę, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkas Povilas Urbšys.

A. Kubilius apie „valstiečius“: žinote tokią pasaką apie Buridano asilą? (567)

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) bent artimiausiu metu neketina priimti jokių sprendimų dėl tolesnių konsultacijų su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) formuojant galimą valdančiąją koaliciją.

D. Grybauskaitė: Rusijos kariniai veiksmai regione - agresijos demonstravimas prieš Europos sostines (32)

Intensyvėjantis Rusijos karinės galios demonstravimas regione kelia grėsmę ne tik regiono, bet ir visos Europos saugumui, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

G. Landsbergis prabilo apie tolesnius scenarijus (932)

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis prakalbo apie tai, jog jeigu valstiečių ir žaliųjų ultimatumai nepasibaigs bei aiškios pozicijos nebus sudėliotos, konservatorių partija bus opozicijoje bei palaikys tik tuos sprendimus, kurie, jų nuomone, bus naudingi Lietuvai.