JAV toliau remia Lietuvos gynybos sistemą

 (11)
Šiemet Jungtinės Amerikos Valstijos Lietuvos krašto apsaugos sistemai skirs daugiau nei 5 mln. JAV dolerių.
Lėšas Lietuva gaus pagal Užsienio šalių kariškių finansavimo programą, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Šiemet 4,4 mln. JAV dolerių skiriami įrangos įsigijimui, 700 tūkst. JAV dolerių - karių mokymui pagal Tarptautinę karinio mokymo programą.

Daugiau nei prieš savaitę Vašingtone vykusiame metiniame dvišalės Lietuvos ir JAV darbo grupės posėdyje taip pat buvo paskelbta, kad 2001-siais metais Lietuva gaus 6,5 mln. JAV dolerių.

Susitikime JAV delegacijos nariai labai teigiamai įvertino Lietuvos kariuomenės plėtros planus ir minėtų programų lėšų panaudojimą.

Lietuvos ir JAV konsultacijos vyksta pagal 1998 metais pasirašytą Baltijos valstybių ir JAV Partnerystės chartiją, kuomet šalys nutarė įkurti dvišales ekonomines bei karines - saugumo darbo grupes.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (17)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (32)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.

STT kurs Lietuvos korupcijos žemėlapį (45)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas skyrė finansavimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtam projektui, pagal kurį bus kuriamas Lietuvos korupcijos žemėlapis ir vykdoma antikorupcinė kampanija.

Mirė profesorius A. Čižas (11)

Penktadienį, spalio 21 dieną, eidamas 88-uosius metus, Vilniuje mirė Algirdas Eduardas Čižas - habilituotas mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius emeritas ir vienas jo aktyvių kūrėjų.