JAV specialiųjų operacijų pajėgų vadas stebės pratybas Pabradėje

 (11)
Jungtinių Amerikos Valstijų specialiųjų operacijų vadas generolas Raymondas Thomasas penktadienį viešės Lietuvoje ir susitiks su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, stebės pratybas Pabradėje.
Generolo Silvestro Žukausko poligonas
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

„Per susitikimą su Seimo pirmininku bus aptarti aktualūs saugumo ir gynybos klausimai, strateginė JAV ir Lietuvos specialiųjų pajėgų partnerystė“, – vizito išvakarėse BNS sakė parlamento vadovo atstovė Dalia Vencevičienė.

Vėliau R. Thomasas vyks į Pabradę, kur su kitais svečiais stebės tarptautines Specialiųjų operacijų pajėgų pratybas „Liepsnojantis kalavijas“. Jose dalyvauja ir amerikiečių kariai.

Šių metų pradžioje Lietuvos pareigūnai paskelbė, kad Baltijos jūros regione JAV dislokavo specialiųjų operacijų karius.

Reaguodami į Rusijos veiksmus Ukrainoje, Sausumos pajėgų karius amerikiečiai Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuoja nuo 2014 metų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Lietuva galės vykdyti pabėgėlių apklausas Italijoje (32)

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigia sutaręs su Italijos kolega Marco Minniti, kad Lietuva jau netrukus galėtų vykdyti pabėgėlių Italijoje apklausas.

Klausimas dėl R.Pakso neliečiamybės Europos Parlamento komitete atidėtas (14)

Europos Parlamento Teisės reikalų komitete klausimas dėl buvusio „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininko Rolando Pakso teisinės neliečiamybės atidėtas iki kito posėdžio, vyksiančio birželio pabaigoje.

Švenčionyse - siūlymas mero pavaduotoją keisti mero bendrapartiete (12)

Švenčionių rajono meras Lietuvos laisvės sąjungos atstovas Rimantas Klipčius ruošiasi atleisti savo pavaduotoją, Liberalų sąjūdžio atstovą Kęstutį Trapiką – pirmadienį popietę registruotas tarybos sprendimo projektas su tokiu siūlymu.

Vasaros pradžia bus audringa: griaudės ir lis (15)

Gegužės ir birželio sandūra atneš gaivias, drėgnas ir vėjuotas permainas. Savaitei baigiantis, pirmomis birželio dienomis, bus vėsiau nei savaitės pradžioje.

Darbo santykiai keisis tūkstančiams: 10 mitų ir 9 paneigimai (111)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pakilo į reklaminę kovą dėl Darbo kodekso: sukonstravo bei paneigė 10 populiariausių mitų arba „mitų“. Bet profesinėms sąjungoms atstovaujantis advokatas Nerijus Kasiliauskas sako, kad 9 iš 10 ministerijos neigiamų mitų iš tiesų nebūtinai turi būti vadinami mitais.