JAV specialiųjų operacijų pajėgų vadas stebės pratybas Pabradėje

 (11)
Jungtinių Amerikos Valstijų specialiųjų operacijų vadas generolas Raymondas Thomasas penktadienį viešės Lietuvoje ir susitiks su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, stebės pratybas Pabradėje.
Generolo Silvestro Žukausko poligonas
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

„Per susitikimą su Seimo pirmininku bus aptarti aktualūs saugumo ir gynybos klausimai, strateginė JAV ir Lietuvos specialiųjų pajėgų partnerystė“, – vizito išvakarėse BNS sakė parlamento vadovo atstovė Dalia Vencevičienė.

Vėliau R. Thomasas vyks į Pabradę, kur su kitais svečiais stebės tarptautines Specialiųjų operacijų pajėgų pratybas „Liepsnojantis kalavijas“. Jose dalyvauja ir amerikiečių kariai.

Šių metų pradžioje Lietuvos pareigūnai paskelbė, kad Baltijos jūros regione JAV dislokavo specialiųjų operacijų karius.

Reaguodami į Rusijos veiksmus Ukrainoje, Sausumos pajėgų karius amerikiečiai Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuoja nuo 2014 metų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Liūtis Vilniuje: jau nepravažiuojama viena gatvė

Trečiadienio popietę sostinėje nušniokštus liūčiai nepravažiuojama tapo Narbuto gatvėje. Kol kas kitose gatvėse eismas vyksta.

Atsistatydina teisingumo viceministras D. Matuiza (5)

Teisingumo viceministras Donatas Matuiza trečiadienį atsistatydino iš pareigų. Tai BNS trečiadienį patvirtino teisingumo ministerijos atstovė spaudai Rita Grumadaitė.

Ateitininkų žaidimai pašiurpino Berčiūnus (66)

Sovietinės simbolikos demonstravimą draudžia įstatymas, bet kurortinių Berčiūnų gyventojai pašiurpo, kai vėlų sekmadienio vakarą gyvenvietėje užgriaudėjo tarybų Lietuvos himnas.

Lietuvos ir Briuselio pozicijos skiriasi: D. Grybauskaitė sveikina JAV Kongreso sankcijas Rusijai (171)

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pasveikino Jungtinių Valstijų Kongreso planus įvesti naujas sankcijas Rusijai, kurios gali paveikti energetikos ūkį.

„Valstiečiai“ dėl koalicijos jau susitarė su Lenkų rinkimų akcija? (168)

Kol Socialdemokratų partijos skyriuose vyksta apklausa dėl galimybių ir toliau dirbti valdančiojoje koalicijoje su „valstiečiais“, pastarieji dėl bendradarbiavimo galbūt jau susiderėjo su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovais.