JAV karo akademiją baigė du Lietuvos kariškiai

JAV Karinių oro pajėgų (KOP) akademijos baigimo diplomai įteikti dviem Lietuvos kariškiams.
Trečiadienį Kolorado valstijoje įsikūrusios akademijos baigimo diplomus ir Lietuvos kariuomenės leitenanto laipsnius gavo du lietuviai - Mindaugas Butkus ir Aidas Kerutis.

Diplomus įteikė JAV KOP departamento vadovas Whitten Peters. Ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos gynybos atašė JAV majoras Kęstutis Želnys, lietuvių bendruomenės atstovai, abiejų vaikinų rėmėjai.

Krašto apsaugos ministerija pranešė, kad ketverius metus studijavę lietuviai mokslus baigė labai gerai.

JAV Karinių oro pajėgų departamento Tarptautinių programų tarybos pirmininkas Raymond E. Franck Lietuvos kariuomenės vadui brigados generolui Jonui Kronkaičiui atsiuntė laišką, kuriame rašoma, kad abu lietuviai studijavo pavyzdingai, jiems sekėsi ir karinės, ir akademinės disciplinos.

Iš 945 kadetų M. Butkus ir A. Kerutis buvo tarp trečdalio geriausiai besimokančių absolventų.

Į studijas akademijoje savo jaunuolius buvo delegavusios 10 valstybių. Teisę mokytis laimi tik geriausieji. Lietuva buvo vienintelė užsienio valstybė, iš kurios į akademiją pateko du atstovai.

Teisę mokytis JAV karo akademijose yra laimėję dar du lietuviai. Vytenis Benetis Karinių jūrų pajėgų akademiją turėtų baigti 2001 metais, Giedrimas Jeglinskas West Pointo akademiją - 2003 metais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Landsbergis: prastos tendencijos mūsų šaliai

Konservatorių patriarchas valstiečių pirmavimą Seimo rinkimuose vadina prastomis tendencijomis Lietuvai ir mano, kad jie sudarys koaliciją su socialdemokratais.

Liberalų sąjūdis antrajame ture laimėjo 6 mandatus (1)

Liberalų sąjūdis per pakartotinius Seimo rinkimus iškovojo 6 mandatus. Liberalų sąjūdžio duomenimis, į būsimą Seimą pateko Gintaras Vaičekauskas, Jonas Liesys, Jonas Varkalys, Ričardas Juška, Vitalijus Gailius, Juozas Baublys.

„Tvarkietis“ P. Gražulis pralaimėjo rinkimus Gargžduose (19)

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatui Petrui Gražuliui nepavyko penktą kartą laimėti Seimo nario rinkimus Gargždų vienmandatėje apygardoje.

R. Karbauskis: ministru pirmininku galėtų būti S. Skvernelis arba B. Ropė (18)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatu į ministrus pirmininkus galėtų būti partijos sąrašo lyderis arba europarlamentaras Bronis Ropė, sako „valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Stebėtojų duomenys: M. Navickienė laimėjo prieš A. Paleckį (136)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Monika Navickienė laimėjo Seimo nario mandatą Naujosios Vilnios apygardoje, praneša konservatorių stebėtojai iš apylinkių. Kol kas oficiali informacija dar neatnaujinta.