JAV ir Baltijos šalys drauge kovos prieš šiltnamio efektą

B. Richardson pareiškė, kad JAV aktyviai propaguoja ir remia švarios energetikos politiką pasaulyje ir pasirašytoji deklaracija patvirtina keturių valstybių bendrą įsipareigojimą mažinti atmosferon išmetamų nuodingų teršalų kiekį, sukeliantį šiltnamio efektą.

Sutartis pasirašyta Vilniuje vykstančiame tarptautiniame investicijų į Baltijos regiono energetiką seminare.

Seminare kalbėjęs B. Richardson deklaravo ypatingą JAV paramą Lietuvos sprendimui uždaryti Ignalinos atominę elektrinę.

"Pirmiausiai galvodami apie saugumą, mes sveikiname Lietuvos Vyriausybės ir parlamento apsisprendimą tvirtai laikytis atominių jėgainių saugumo sąlygų, uždaryti vieną iš dviejų reaktorių iki 2005 metų. Dirbsime su jumis, kad užtikrintume, kad šis tikslas būtų pasiektas", sakė JAV energetikos sekretorius.

Jis pabrėžė būtinybę pritraukti privačių investicijų į energetikos sritį bei vyriausybės priedermę užtikrinti aiškią ir stabilią investicijų politiką.

B. Richardson taip pat pareiškė remiąs trijų Baltijos valstybių regioninio požiūrio ir energetiką bei aplinkos apsaugą formavimą.

"Mes tikime, kad suvienytas "baltiškas požiūris" vietoje trijų atskirų nacionalinių požiūrių leis šalims užimti daug stipresnę poziciją, palyginti su jūsų Šiaurės ir kitais Europos kaimynais, taip pat ir Rusija", sakė JAV energetikos sekretorius.

Seminaro atidaryme kalbėjęs Lietuvos premjeras Andrius Kubilius teigiamai įvertino dabartinį Vyriausybės bendradarbiavimą su JAV institucijomis.

"Tai suteikia mums viltį, kad JAV administracija skirs atitinkamą dėmesį Ignalinos AE uždarymo finansinių problemų sprendimui".

Jis taip pat jis informavo konferencijos dalyvius apie Lietuvos Vyriausybės politiką, siekiant restruktūrizuoti, privatizuoti ir liberalizuoti Lietuvos energetikos sektorių, kad jis galėtų konkuruoti Europoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Geležinio Vilko“ štabo kariai antrąsyk vadovaus jungtinei NATO brigadai (2)

Nuo pirmadienio daugiau nei pusantro šimto Lietuvos karių dalyvaus trijų savaičių trukmės tarptautinėse lauko taktinėse pratybose „Allied Spirit V“ („Sąjungininkų dvasia V“) Vokietijoje.

Nauja tvirtovė Vilniaus draustinyje: grandiozinės N. Numavičiaus uošvių statybos (155)

Pavilnių regioninio parko draustinyje dygsta didžiulis namas, priklausantis turtingiausio lietuvio, pagrindinio VP grupės akcininko Nerijaus Numavičiaus uošviams – Elenai ir Igoriui Leontjevams. Statybos draustinyje vyksta su Vilniaus savivaldybės išduotais leidimais, tačiau kyla klausimas, ar tokios statybos draustinyje yra leistinos.

Prezidentė apdovanos parolimpiados medalininkus (1)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį apdovanos parolimpiadoje medalius iškovojusius Lietuvos sportininkus ir jų trenerius.

Vyriausybė ketina apsispręsti dėl J. Miliaus atleidimo (6)

Ministrų kabinetas pirmadienį turėtų apsispręsti, ar atleisti teisėsaugos įtarimų sulaukusį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovą Joną Milių.

Ekspertai: iniciatyva mažinti parlamentarų skaičių – noras įsiteikti rinkėjams (35)

Nuo 2000-ųjų mažinti Seimo narių skaičių buvo siūloma 6 kartus. Skyrėsi tik iki kiek jų turi sumažėti – 101, 111 ar gal iki 121. Šį kartą idėjos autorystė priklauso Darbo partijai. Nors po pateikimo pritarta nuostatai sumažinti Seimo narių iki 111, tačiau tikimybė, kad tai taps tikrove, beveik lygi 0.