JAV diplomatas ragina pakankamai finansuoti gynybą

 (1)
JAV Valstybės departamento Europos saugumo ir politinių reikalų biuro direktorius Walter Andrusyszyn (Volteris Andriusišinas) ketvirtadienį Vilniuje dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje su Lietuvos žiniasklaidos atstovais.

Jis komentavo Lietuvos parlamento pernai priimtą įsipareigojimą iki 2001 metų padidinti krašto apsaugos sistemos finansavimą iki 2 procentų bendrojo vidaus produkto (BVP).

"Dviejų procentų rodiklio politinė reikšmė yra ta, jog jis rodo politinę valią remti nacionalinę gynybą. Jūsų atveju tai dar svarbiau - valią siekti narystės aljanse", sakė W. Andrusyszyn.

"Visas narystės siekiančias valstybes, taip pat ir Lietuvą, kad joms būtų lengviau įgyvendinti savo siekius, mes raginame įgyvendinti savo įsipareigojimus", sakė JAV aukštas diplomatas.

"Jeigu nepasieksite šio tikslo, ypač po to, kai pasakėte, kad stengsitės jo siekti, iškils kitas klausimas - dėl jūsų įsipareigojimų patikimumo", sakė W. Andrusyszyn.

Vašingtono diplomatas pabrėžė, kad JAV gynybos reikmėms skiria 3,5 proc. BVP. Tačiau, anot W. Andrusyszyn, svarbu ne išlaidų dydis, o politinė valia daryti šias išlaidas.

JAV diplomatas pabrėžė, kad 2 proc. BVP rodiklis "yra realistinis", ir į jį orientuojasi daugelis kandidačių į NATO.

W. Andrusyszyn teigė, kad finansinių įsipareigojimų dydis yra diskutuojamas daugelyje NATO narių, taip pat ir JAV. Anot diplomato, Kongrese nemažai kalbama apie JAV įsipareigojimus Europos saugumui, indėlio dydį, įgyvendinant taiką ir šalinant karo pasekmes Kosovo provincijoje.

Kaip žinoma, 1999 metų pradžioje Seimas konservatorių ir krikščionių demokratų daugumos balsais priėmė įstatymą, įpareigojantį tolygiai didinti išlaidas gynybai.

NATO nenurodo, kiek kuri valstybė turi skirti išlaidų gynybai, tačiau pabrėžia, kad kandidatės privalo įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (7)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (22)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.

STT kurs Lietuvos korupcijos žemėlapį (32)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas skyrė finansavimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtam projektui, pagal kurį bus kuriamas Lietuvos korupcijos žemėlapis ir vykdoma antikorupcinė kampanija.

Mirė profesorius A. Čižas (9)

Penktadienį, spalio 21 dieną, eidamas 88-uosius metus, Vilniuje mirė Algirdas Eduardas Čižas - habilituotas mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius emeritas ir vienas jo aktyvių kūrėjų.

Viešai darbo paprašęs 52-ejų vyras: aš negaliu patikėti (229)

Dar ketvirtadienį ašaras dėl sunkios gyvenimo lemties – darbo metu prarastų kairės rankos pirštų, sugadintos sveikatos ir skurdo – ašaras liejęs 52-ejų Artūras dabar netveria džiaugsmu. Jo prašymas buvo išgirstas.