Jaunieji krikščionys demokratai atsiskyrė nuo LKDP

 (1)
Kaip pranešė JKD vienas steigėjų, Moderniųjų krikščionių demokratų bloko (MKDB) narys parlamentaras Vytautas Bogušis, konferencijos dalyviai panaikino statuto nuostatą, kad JKD vadovybės nariai privalo būti LKDP nariais. Taip pat panaikinta nuostata, kad JKD turi būti propaguoti LKDP.

"Motininių saitų nebeliko", BNS korespondentui sakė V. Bogušis.

Anot jo, taip atsitiko, nes JKD nariai "pasijuto apleisti ir LKDP nereikalingi".

Anot JKD tarybos nario Andriaus Navicko pranešimo, konferencijos dalyviai absoliučia balsų dauguma naujai kadencijai perrinko buvusį JKD pirmininką Artūrą Vazbį. Jis yra UR ministro Algirdo Saudargo patarėjas ir MKDB organizacinio komiteto narys. Kitas kandidatas rinkimuose buvo Paulius Milčius, kuris dirba MKDB nario, Seimo pirmininko pavadotojo Felikso Palubinsko sekretoriate.

Konferencijoje priimta rezoliucija, kurioje teigiama, kad "dabartiniai sunkumai, kuriuos išgyvena krikščioniškoji demokratija Lietuvoje, yra jos naujo kelio pradžia".

"Tvirtai tikime, kad šiandien išblaškytos krikščionių demokratų politinės jėgos sugebės rasti valios ir ryžto susiburti į stiprią tradicinę ir europietišką politinę srovę", sakoma rezoliucijoje.

Manoma, kad JKD sprendimas atsiriboti nuo LKDP gali turėti neigiamos įtakos šios partijos įvaizdžiui.

Pastaruoju metu ryškėja priešprieša tarp LKDP konservatyviojo sparno ir partijos "modernistų", susibūrusių į MKDB ir Moderniųjų krikščionių demokratų frakciją Seime.

Konservatyviojo sparno atstovai propaguoja tradicines krikščionių demokratų vertybes, artimesnius santykius su bažnyčia. "Modernistai" teigia norį padaryti partiją atviresnę, patrauklesnę rinkėjams.

Visuomeninė organizacija "Jaunieji krikščionys demokratai" turi 26 skyrius, kuriems priklauso 500 narių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: už šiltas dienas ruduo atsiims su kaupu

Nuo antradienio danguje vis dažniau sukinėsis debesys. O nemaloniausia dalis laukia antroje savaitės pusėje: tuo metu ne tik lietus taškysis, bet ir smarkus vėjas vers iš kojų.

R. Bogdanas apie padėtį Sirijoje: diplomatijos galimybės šiame konflikte yra išsemtos (106)

Nuo praėjusio ketvirtadienio per bombardavimus Sirijos Alepo mieste jau žuvo daugiau kaip 120 civilių gyventojų, miestas beveik nušluotas. Rusija kaltinama iš oro sušaudžiusi humanitarines vilkstines ir sunaikinusi labdaros sandėlius.

Lemtinga D. Trumpo ir H. Clinton dvikova: laimėtojas gali paaiškėti jau šiąnakt (181)

Ką pasirinktumėte: populiariausios šalyje sporto šakos varžybas ar politikų diskusiją? JAV gyventojai turi aiškų atsakymą: didžioji dalis stebės pirmuosius iš trejų suplanuotų debatų tarp Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton, o ne tuo pat metu vyksiantį amerikietiškojo futbolo mačą.

Iš Lietuvos išvyko jau antra pabėgėlių šeima (602)

Iš Lietuvos išvyko dar viena pabėgėlių šeima. Tai sirai: du suaugę ir trys vaikai, pranešė LNK Žinios.

Izraelio prezidentas R. Rivlinas išreiškė užuojautą dėl L. Donskio mirties (21)

Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas pareiškė užuojautą mirusio filosofo Leonido Donskio sutuoktinei Jolantai Donskienei.