J. Razma siūlo dar vieną būdą pagerbti V. Landsbergį

 (6)
Dabar AT-AS pirmininko teisė į pensiją įstatymu yra prilyginta Seimo pirmininko teisei.

J. Razmos pasiūlyta pataisa iš esmės nenumato jokių materialinių privilegijų V. Landsbergiui.

Anot J. Razmos pasirašyto aiškinamojo rašto, pagal Laikinąjį pagrindinį įstatymą, t.y. laikinąją Konstituciją, AT-AS pirmininkas vykdė ne tik parlamentinio darbo organizavimo funkcijas, bet ir pasirašydavo įstatymus ir iš esmės įgyvendino valstybės vadovo įgaliojimus.

Be to, parlamento vadovas vedė derybas ir pasirašė tarptautines sutartis, teikė pranešimus apie šalies padėtį ir svarbiais vidaus bei užsienio politikos klausimais, teikė kandidatus į ministro pirmininko ir kitas svarbiausias valstybės pareigas, atliko daug kitų valstybės vadovui būdingų funkcijų.

Anot J. Razmos, galima tvirtinti, kad AT-AS pirmininko konstitucinis statusas buvo visiškai artimas ir beveik tapatus prezidento statusui pagal 1922 metų Konstituciją.

Šią savaitę Vyriausybė pritarė įstatymo projektui, kuriuo nustatomos socialinės garantijos ir aprūpinimas Aukščiausios Tarybos - Atkuriamojo Seimo pirmininkui V. Landsbergiui.

Įstatymo projekte siūloma V. Landsbergiui iki gyvos galvos paskirti tokias pačias socialines garantijas bei aprūpinimą, kaip ir prezidentui.

Vyriausybės aprobuotame įstatymo projekte numatyta, kad išėjusiam iš valstybės tarnybos V. Landsbergiui, kaip ir prezidentui, kas mėnesį būtų mokama pusės prezidento atlyginimo dydžio pensija.

Jam taip pat būtų suteikiama poilsiavietė su aptarnavimu, apsauga ir transportas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Kauno rajonui – ugniagesių iš Vokietijos dovanos

Vokietijos ugniagesiai gelbėtojai į Kauno rajoną vėl atvežė keliolika tonų labdaros, o Pagynės vaikų namams perdavė „Ford Transit“ mikroautobusą.

Siūloma įteisinti žalos atlyginimo mechanizmą iš Vyriausybės narių (10)

Siūloma įtvirtinti neribotą žalos atlyginimo mechanizmą iš atsakingų Vyriausybės narių, kurie privalo solidariai atlyginti valstybei žalą, padarytą dėl kolegialios institucijos sprendimų, priimtų pažeidžiant įstatymus ir kitus teisės aktus.

Premjeras: VMVT dalies įmonių už nustatytus pažeidimus nenubaudė (5)

Premjeras Algirdas Butkevičius paaiškino, kad Jonas Milius neteko Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo posto nustačius, kad dalis įmonių už nustatytus pažeidimus nebuvo nubaustos.

DELFI „Balsuok 2016” debatuose – L. Linkevičius prieš A. Ažubalį (29)

DELFI tęsia „Balsuok 2016”debatų ciklą. Ketvirtadienį 11 val. tiesioginėje vaizdo konferencijoje diskutuos užsienio reikalų ministras, socialdemokratas Linas Linkevičius ir buvęs užsienio reikalų ministras, konservatorius Audronius Ažubalis.

Tauragėje atidaromas buvusioje NKVD būstinėje įkurtas muziejus (11)

Ketvirtadienį Tauragėje duris atveria iš esmės pertvarkytas Kovų ir kančių istorijos muziejus. Tauragės krašto muziejaus padalinys ypatingas tuo, kad jis įkurtas buvusioje NKVD būstinėje. Teigiama, jog anksčiau vien visuomeniniais pagrindais veikęs Kovų ir kančių istorijos muziejus, įrengtas Tauragės rajono savivaldybės iniciatyva, dabar yra vienas moderniausių Lietuvoje, rašo „Lietuvos žinios“.