J. Razma prognozuoja "populistinių jėgų" pergalę

Savivaldybių tarybų rinkimai nebus palankūs parlamentinėms partijoms, teigia vienas konservatorių lyderių, Seimo kancleris Jurgis Razma.
Spaudos konferencijoje penktadienį J. Razma sakė, jog rinkimuose "nemažą dalį turi paimti neparlamentinės politinės partijos - liberalai, socialliberalai".

"Vargu, ar matysime parlamentinių partijų vadų veidų švytėjimą. Šiame etape santykinai didesnę dalį turi gauti naujosios populistinės jėgos, kurioms atstovauja liberalai ir socialliberalai, o kaimo vietovėse - Valstiečių partija", sakė Tėvynės sąjungos vykdomasis sekretorius J. Razma.

Konservatorius nepraleido progos pareikšti kelių agitacinio pobūdžio minčių.

Anot jo, minėtosios partijos "nepatikrintos pagal darbą Seime, kas yra geras veidrodis, kuris parodo partijos potencialą". Kaip žinoma, Liberalų sąjungai Seime atstovauja Alvydas Medalinskas, Naujajai sąjungai (socialliberalams) - Vida Stasiūnaitė, Lietuvos valstiečių partijai - Ramūnas Karbauskis ir Albinas Vaižmužis.

Pasak J. Razmos, konservatoriai šioje rinkimų kampanijoje turi "kitokį ir išskirtinį uždavinį" - "atsiskaityti už atliktus darbus, už programos vykdymą, kad rinkėjai patikėtų, jog partijos rašo programas ne tik rinkimams, bet ir jas vykdo".

Konservatorius taip pat sakė per rinkimų kampaniją pastebįs "partijų silpnėjimo ir skaldymosi tendencijas", o finansų korporacijos, darančios įtaką rinkimams, "stiprėja ir jungiasi".

Anot J. Razmos, "labai įdomūs" turi būti Valstybės saugumo departamento vadovo Mečio Laurinkaus duomenys, kuriuos jis ketinąs pateikti prezidentui ir partijų vadovams.

Šią savaitę M. Laurinkus pranešė, jog surinkta faktų apie savivaldybių tarybų rinkimų kandidatus, kurie, operatyviniais duomenimis, yra įtariami padarę nusikalstamų veiksmų, tačiau jiems dar nėra iškeltos bylos.

Anot J. Razmos, kyla keblumų, kaip į tuos duomenis reaguoti dėl nekaltumo prezumpcijos principo. Pasak kanclerio, vienas būdų būtų paskelbti, kiek tokių įtariamųjų yra kiekvienos partijos sąraše, nenurodant pavardžių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: nuo kitos savaitės viskas pasikeis

Rugsėjo ir spalio sandūra mums padovanojo ganėtinai šiltus, bet ne itin gražius orus.

L. Graužinienė ragina K. Komskį trauktis iš Seimo vicepirmininko pareigų (96)

Seimo vadovė „darbietė“ Loreta Graužinienė ketvirtadienį paragino „tvarkietį“ Kęstą Komskį trauktis iš parlamento vicepirmininko pareigų.

Rinkėjai pradėjo vertinti K. Krivicką (93)

Rinkėjai tarp dažniausiai minimų 25 visuomenės veikėjų pradėjo minėti ir į politiką pasukusį prodiuserį Kristupą Krivicką, rodo rugsėjį atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

Mažėja atotrūkis tarp socialdemokratų ir konservatorių apklausa (869)

Artėjant Seimo rinkimams Socialdemokratų partija vis dar išlieka gausiausiai remiama, tačiau išaugęs palaikymas šiuo metu opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) sumažino atotrūkį tarp dviejų populiariausių politinių jėgų.

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (59)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.