„Dėkoju Jos Ekscelencijai Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei ir paskirtajam Ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui už išreikštą pasitikėjimą.

Deja, matydamas, kad kilęs ažiotažas dėl mano praeities klaidos trukdo ir trukdys naujajai Vyriausybei, o ypač man labai svarbiai Teisingumo ministerijai, normaliai pradėti darbus, paprašiau paskirtojo Ministro Pirmininko atšaukti mano, kaip Teisingumo ministro, kandidatūrą į XVII-osios Vyriausybės narius. Tikiuosi, kad mano prašymas bus patenkintas ir Vyriausybė galės netrikdomai pradėti įgyvendinti savo užsibrėžtus tikslus.

Viešoje erdvėje buvau apkaltintas melu, todėl noriu pabrėžti, kad niekada nemelavau nei pareigūnams, nei Teismui. Savo gynybai išnaudojau teisines priemones, galutinio teismo sprendimo nekvestionavau ir jį vykdžiau.

Ačiū visiems, kurie mane palaiko ir supranta“, – rašoma išplatintame J. Pagojaus pareiškime.

S. Skvernelis: J. Pagojus negali eiti pareigų

Trečiadienį paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis pokalbio pasišaukė į skandalą įklimpusį paskirtąjį teisingumo ministrą socialdemokratą Julių Pagojų ir pareiškė: šis ministru būti negali.

S. Skvernelis teigė, kad J. Pagojus negali pradėti savo darbo ministrų kabinete. „Susiklosčius aplinkybėms, jis pradėti darbo negali. Lauksiu jo pareiškimo, manau, kad jis bus artimiausiu metu“, - kalbėjo S. Skvernelis.

Saulius Skvernelis
Antradienį paaiškėjo, kad J. Pagojus pernai buvo baustas už vairavimą neblaiviam. J. Pagojus tvirtina tą dieną tikrai negėręs ir būtent todėl vykęs pasitikrinti kraujo. Iš J. Pagojaus metams buvo atimta teisė vairuoti, jos jis vis dar nėra atgavęs.

Premjero teigimu, viską lėmė pradėjusios aiškėti seno įvykio aplinkybės: žiniasklaida paskelbė, kad sustabdytas J. Pagojus policijai nurodė darbovietę, tačiau ne užimamas pareigas. Taip pat teismui kilo įtarimų dėl J. Pagojaus tyrimui priduoto kraujo.

„Dėl darbovietės ir pareigų, tai nėra privaloma pasakyti. Kodėl nesužinojo visuomenė arba jūs (žurnalistai – DELFI), klausimas, matyt atviras. Aš tos informacijos neturėjau ir pirminį faktą pakankamai vėlai sužinojau. Tos aplinkybės, kurios dabar teikiamos bei prielaidos dėl bandymo išvengti atsakomybės – tikrai būtų neįmanoma pradėti vykdyti funkcijų teisingumo ministro“, - kalbėjo S. Skvernelis.

Paklaustas, ar teisingumo ministras Juozas Bernatonis žinojo apie tokią situaciją, S. Skvernelis atsakė teigiamai: „Jis to ir neslepia, šiandien girdėjome faktą, kad teisingumo ministras J. Bernatonis iš karto žinojo tą faktą, kai jis pakliuvo į tą situaciją.“

Jo teigimu, Vyriausybė kol kas bus iš 13 ministrų: „Vyriausybė jau yra pateikta, dabar bus 13 žmonių, prasidės programos tvirtinimo procedūros ir priesaika. Greičiausiai tai bus 13 ministrų priesaika. Reikia sulaukti pačio J. Pagojaus pranešimo, tada bus mano teikimas, kad jis būtų išbrauktas iš ministrų sąrašo. Ir tada turės socialdemokratai siūlyti kandidatūrą.“

Prezidentė nurodė spręsti S. Skverneliui

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė žinojusi, kad J. Pagojui atimta teisė vairuoti.

„Prezidentei buvo žinomas faktas, kad kandidatas yra praradęs teisę vairuoti. Konsultuojantis dėl kandidatūros skyrimo su paskirtuoju Ministru Pirmininku ši informacija nebuvo lemianti. Naujai aiškėjančios detalės nemaloniai stebina, jas turės įvertinti kandidatą teikęs Ministras Pirmininkas“, - teigiama Prezidentės spaudos tarnybos komentare.

J. Pagojus kadenciją baigiančioje Vyriausybėje ėjo teisingumo viceministro pareigas. 2014 metais jis dirbo teisingumo ministro Juozo Bernatonio patarėju, teisingumo viceministro pareigas ėjo nuo 2014 metų.