Teisėsaugos įtarimų dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo sulaukęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius kol kas nesitraukia iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tarybos pirmininko pareigų. Universiteto senato pirmininko pareigas nuo rugsėjo 1-osios pradėjęs eiti kardiochirurgas socialdemokratas Rimantas Benetis neketina inicijuoti J. Miliaus pašalinimo iš universiteto tarybos vadovų.
Jonas Milius
© DELFI

„Mes turime turėti juridinį pagrindą. Jeigu pats pirmininkas nesitraukia, kas irgi yra tam tikras situacijos sprendimas, mes turime laukti tam tikrų institucijų juridinių išvadų, kad galėtume žengti tolesnį žingsnį ir spręsti, kaip elgtis su tarybos pirmininku“, – BNS sakė R.Benetis.

Kartu jis nurodė, kad rugsėjo 14 dieną rengiamas universiteto tarybos posėdės, kuriame bus svarstomas vadovo klausimas. Tačiau jis sakė neturintis informacijos, ar J.Milius tame posėdyje ketinta atsisakyti pareigų, ar tik paaiškinti nesitraukimo motyvus.

Pats J.Milius sako neketinantis trauktis iš LSMU tarybos.

„Jis sakė, kad nepriiminėja dėl pareigų apskritai jokių sprendimų ir daugiau nekomentuoja“, – BNS ketvirtadienį teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė spaudai Jurgita Savickaitė.

LSMU statutas numato, kad „tarybos nariu turi būti nepriekaištingos reputacijos asmuo, ėjęs ar einantis atsakingas pareigas švietimo, mokslo, kultūros, viešosios veiklos ar verslo srityje (...) ir turintis žinių bei gebėjimų, padedančių siekti universiteto tikslų ir įgyvendinti universiteto misiją“. Klausiamas, ar šiuo metu J.Milius atitinka nepriekaištingos reputacijos reikalavimą, universiteto senato vadovas R.Benetis sako, kad jam svarbiausias - teisinis vertinimas.

„Mano asmeniniu manymu, ir aš pats esu ne kartą pakliuvęs į tokias situacijas, kad primiausia žmogus yra apjuodinamas, o tik po to yra aiškinamasi, ar jis iš tiesų juridiškai yra kažkuo prasikaltęs. Aš remiuosi labai paprastai ir labai griežtai juridiniais sprendimais, juridiniais atsakymais tų institucijų, kurios už tą darbą ir įvertinimą atsako“, – dėstė R.Benetis.

Paklaustas, kaip jis apibrėžtų nepriekaištingą reputacijos reikalavimą, R.Benetis sakė, jog tai – subjektyvus dalykas.

„Tai subjektyvūs dalykai, aš net nežinau, pavyzdžiui, kokie jam kaltinimai yra pareikšti, ar jie bus patvirtinti, ar iš tiesų bus patvirtinta, kad yra yra nusikaltęs (...). Jūs esate spaudos atstovas, jūs vienaip vertinate tą listeriją, aš esu medikas, ir aš galiu pasakyti, kad jeigu jūs nueisite į Vilniaus Kalvarijų turgų arba Kauno Žaliakalnio turgų ir paimsite mėsą, rasite masę dar pavojingesnių mikrobų. Bet niekas žalios mėsos nevalgo, reikia vertinti realią situaciją“, – aiškino R.Benetis.

J.Milių trauktis iš Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo pareigų, be kita ko, ragino prezidentė Dalia Grybauskaitė, taip pat premjeras socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius.

„Prezidentė turi savo nuomonę, yra žmonių, kurie turi kitokią nuomonę“, – kalbėjo LSMU tarybos pirmininkas, socialdemokratų kandidatas į Seimą R.Benetis.

Kitame teisėsaugos tyrime įtarimų dėl kyšininkavimo sulaukęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis taip pat buvo LSMU tarybos nariu. Iš jos R.Kurlianskis birželį pasitraukė pats ir Senato kolegija nutarė atsistatydinimo prašymą tenkinti.

LSMU tarybai vadovaujantis J.Milius birželį vertindamas situaciją dėl R.Kurlianskio apeliavo į paties verslininko savivoką.

„Aš tikiu, kad jis žmogus viską supranta, jeigu jis jausis, kad tikrai kaltas, jis pats tas priemones priims“, – birželį BNS sakė J.Milius.

Teisėsauga Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovui J.Miliui yra pateikusi įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Pareigūnai įtaria, kad „Judex“ bendrovės vadovai, norėdami, kad įmonė išvengų nuobaudų, kurios paprastai taikomos aptikus darbų saugos, pakavimo, ženklinimo, higienos ar kitus pažeidimus, savo neteisėtų tikslų siekė papirkdami įvairius atsakingus specialistus arba asmenis, galinčius tokiems specialistams padaryti poveikį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (294)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (188)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Tragiška avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai, žuvo žmogus papildyta 7.41 (30)

Ketvirtadienį 06.41 valandą ryte Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities (50)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (13)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Ateities perspektyvos: protingėjantys automobiliai ir kvailėjantys vairuotojai (12)

Jeigu jūsų automobilis geba kritinėje situacijoje sustoti ir mato aplinką geriau, nei jūs pats,...

J. Arlauskaitė – Jazzu rengiasi išleisti poezijos knygą (9)

Besirengdama savo ir Leono Somovo koncertams Kaune ir Vilniuje DELFI TV konferencijoje...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas (11)

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę (3)

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje (17)

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...